ΕΝΩΣΗ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ ΧΕΙΡΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

Μετά από ένα πολύ καλό παιχνίδι στο πρώτο και στο δεύτερο 15λεπτό, η  Μικτή ομάδα της ΕΣΧΑ νίκησε με 55-30 τον ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου, για την 15η αγωνιστική του Πρωταθλήματος ΕΣΧΑ Παμπαίδων Α’ Κ1.

Η Μικτή ΕΣΧΑ πήρε από την αρχή το προβάδισμα στο σκορ, όμως πιέστηκε αρκετά στο δεύτερο 15λεπτό, με την ομάδα του Κορωπίου να βγάζει ανταγωνιστικό πρόσωπο. Στο τρίτο 20λεπτό η Μικτή ΕΣΧΑ έχοντας περισσότερες λύσεις στο σκοράρισμα, έφτασε στην τελική επικράτηση.

Διακύμανση (2χ15’, 1χ20‘): 13-6, 14-11, 28-13.

Διαιτητής: Παπαπαύλου.

Πέναλτι:1/1-5/5.

ΕΣΧΑ (Γ. Κρανάκης): Τερζής, Αντωνίου 5, Καπαθανασιάδης, Φλούμης 10, ΑΪβάζογλου 4, Γουρλής 6, Μπράχος 4, Μουχλής 7, Λαμπρινάκος 9, Παγκαλιάς 5, Βελετσέλος 3, Παπαρίζος 2.

ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου (Γ. Αναγνώστου): Πατσής 12, Ντόνη,  Μπόζογλου 2, Μαγκανάς 6, Σκιτζής 1, Πάσχος, Παρούκης, Ζούγρας 4, Παπαγεωργίου 1, Λυγνός 4, Δεσπότης, Κόλιας.

Τον αγώνα παρακολούθησαν οι: Δημήτρης Σταυρακάκης (Πρόεδρος  ΕΣΧΑ, Μέλος ΔΣ ΟΧΕ), Στράτος Λεβαντέζος (Πρόεδρος ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου, Αν. Μέλος ΔΣ ΕΣΧΑ), Σοφία Γκούμα (ταμίας ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου).