ΕΝΩΣΗ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ ΧΕΙΡΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

Μετά από ένα αρκετά καλό παιχνίδι η Μικτή ομάδα της ΕΣΧΑ επικράτησε με 37-20 του Ιωνικού Νέας Φιλαδέλφειας, για την 12η αγωνιστική του Πρωταθλήματος ΕΣΧΑ Παμπαίδων Α’ Κ1, που έγινε στις 4/3/2024.

Από την αρχή του αγώνα, η ΕΣΧΑ πήρε το προβάδισμα στο σκορ, έχοντας πλουραλισμό στο σκοράρισμα (με 10 στους 14 παίκτες που χρησιμοποιήθηκαν),  επικρατώντας στα δυο 15λεπτά, ενώ στο τρίτο 20λεπτό, ο Ιωνικός ΝΦ παρουσιάστηκε αισθητά βελτιωμένος, χάνοντας πολλές ευκαιρίες που δεν μπόρεσε να μετατρέψει σε γκολ.

Διακύμανση σκορ: 10-5, 11-4, 16-11.

Διαιτητής: Δρακόπουλος.

Πέναλτι: 1/1-3/3.

ΕΣΧΑ (Γ. Κρανάκης-Ι. Γρηγοράκης): Καμπόλης, Βελεντζέλος 7, Αλβανός 1, Σιαφάκας, Φλεβοτόμος 3,  Χαλκίδης 5, Δημόπουλος 9, Παναγιώτου 1, Ρούπας 2, Γουρλής 1, Δελής 4, Ηλιόπουλος, Καραμπετσάνος, Σούλης 4.

ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΦ (Θ. Βενάρδος): Μάτα, Μούχλης, Μουστάκης, Τσαλίκος 1, Χρυσικόπουλος, Παπαδόπουλος 3, Μούργκας, Βάκκας, Αλεξανδρίδης 1, Στούπας 2, Παφίτης, Ψαλιδάκης, Ζωγόπουλος, Μπίτζης 13.

Τον αγώνα παρακολούθησαν,  ο Χρήστος Σύλλας (Πρόεδρος Ιωνικού ΝΦ), Δημήτρης Σταυρακάκης (Πρόεδρος ΕΣΧΑ, Μέλος ΔΣ ΟΧΕ), Άννα Δημουλίνου (έφορος ΙΝΦ, αν. μέλος ΔΣ ΕΣΧΑ).

Η ΕΣΧΑ ευχαριστεί τον Ιωνικό ΑΣ Νέας Φιλαδέλφειας για την παραχώρηση του γηπέδου, για την διεξαγωγή του αγώνα.