ΕΝΩΣΗ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ ΧΕΙΡΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

Δύσκολα η Μικτή ομάδα της ΕΣΧΑ επικράτησε με 30-27 του Ολυμπιακού Κερατσινίου, μετά από συναρπαστικό παιχνίδι, για την 11η αγωνιστική του Πρωταθλήματος ΕΣΧΑ Παμπαίδων Α’ Κατηγορία 1.

Η ΕΣΧΑ πήρε το πρώτο 15λεπτό με 9-7, όμως στο δεύτερο ο Ολυμπιακός Κερατσινίου, αντέδρασε και το κέρδισε με 13-9. Στο τρίτο 20λεπτό, η ΕΣΧΑ μπόρεσε  να το κερδίσει με επιμέρους σκορ 12-7, φτάνοντας έτσι στη νίκη με 30-27, σε μια αναμέτρηση που κρίθηκε στις λεπτομέρειες και στο φινάλε.

Διακύμανση σκορ (2χ15’, 1χ20’): 9-7, 9-13, 12-7.

Διαιτητής: Τ. Γερουλάνος.

Πέναλτι: 2/2-3/2.

ΕΣΧΑ (Γ. Κρανάκης): Μακρής 5, Βελετζέλος 2, Τσελιγκίδης 5, Βλαστός, Σκαρτσίλας 4, Φλουμής, Ζωγόπουλος, Βενάρδος 2, Κώνστας 1, Αλαϊσκας 1, Ρούπας 6, Κρατημένος 2, Τσιώκος, Σούλης 1, Παν. Τσαπαντζής, Χαρ. Τσαπαντζής 1.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ (Αλ. Κουρής): Γιαννακόπουλος, Νικολάου, Ιατρού 6, Κουρής1, Λαμπρινάκος 5, Χρυσάνθης, Πενθερουδάκης 5, Καμπόλης, Μήτσιος, Κεσάνης, Δρόσος, Γουδής, Ψωμάς 6, Συρίγος, Παγκαλιάς 3, Μπόντας, Μπάρμπας 1, Αθανασόπουλος, Πιταροκοϊλης.

Τον αγώνα παρακολούθησαν από το ΔΣ της ΕΣΧΑ οι Μ. Λουκάτος (Α’ Αντιπρόεδρος), Ι. Κωστόπουλος (Ειδ. Γραμματέας και πρόεδρος του Ολυμπιακού Κερατσινίου), Ν. Ματθαίου (μέλος ΔΣ).