Συνολικά 34 αγώνες για τα Πρωταθλήματα Ε.Σ.Χ.Α. Παίδων, Κορασίδων, Παμπαίδων Α'/Κατηγορία 1, Παμπαίδων Α'/Κατηγορία 2, Παγκορασίδων Α' και Παμπαίδων Β', πραγματοποιήθηκαν το Σαββατοκύριακο 9-10 Νοεμβρίου 2019.
Στον Α' Όμιλο των Παίδων ο Ολυμπιακός ΣΦΠ πέρασε νικηφόρα από το Δημοτικό Κλειστό Γυμναστήριο Νίκαιας, επικρατώντας του τοπικού Άρη με 29-17 και έτσι διατήρησε το αήττητο που έχει, ύστερα από 5 αγώνες. Και στον Β' Όμιλο, ο πρωτοπόρος ΑΣΕ Δούκα διατήρησε και αυτός το αήττητο που έχει, αφού επιβλήθηκε με 44-22 εκτός έδρας του Ιωνικού Νέας Φιλαδέλφειας.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα:
ΠΑΙΔΩΝ (5η αγωνιστική):
Α’ Όμιλος: ΟΦ Ν. Ιωνίας-Ολυμπιακός Κερατσινίου: 19-26
ΓΝΟ Άρης Νικαίας-Ολυμπιακός ΣΦΠ: 17-29
Πανελλήνιος ΓΣ-Ασπίδα Αγ. Αναργύρων: 22-43
ΑΕΚ-Έσπερος Καλλιθέας: 42-14
Β’ Όμιλος: ΕΣΝ Βριλησσίων-ΠΑΟ Δόξα Βύρωνος: 37-22
ΑΣΟΧ Φοίβος-Αθηναϊκός: 47-26
Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας-ΑΣΕ Δούκα: 22-44
ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ (3η αγωνιστική):
Αθηναϊκός-ΕΣΝ Βριλησσίων: 13-47
ΓΑΣ Καματερού-Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων: 34-16
Ολυμπιακός Κερατσινίου-ΑΣ Ηλιούπολης: 14-24
ΑΟΑΟΔ Κορυδαλλού-ΟΦ Ν. Ιωνίας: 15-40
ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ Α’ (2η αγωνιστική):
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 1: ΟΦ Ν. Ιωνίας-Ασπίδα Αγ. Αναργύρων: 24-37
ΓΑΣ Καματερού-ΑΕΚ: 29-40
Ολυμπιακός Κερατσινίου-Αθηναϊκός: 24-23
ΕΣΝ Βριλησσίων-Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας: 22-16
ΑΣ Άνοιξης Διονύσου-ΓΝΟ Άρης Νίκαιας Μπλε: 20-38
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 2: ΑΣΟΔ Ασπροπύργου-Ηλυσιακός: 28-37
Πανελλήνιος ΓΣ-ΓΣ Αστέρας Μελισσίων: 30-17
ΓΝΟ Άρης Νικαίας Κίτρινοι-ΟΧΧΚ Σαλαμίνας: 22-16
ΠΑΟ Δόξα Βύρωνος-Δίας Μοσχάτου Ταύρου: 42-17
Έσπερος Καλλιθέας-Πανιώνιος ΓΣΣ: 28-29
ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α’ (1η αγωνιστική):
ΑΣ Ηλιούπολης-ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου: 26-17
ΟΦ Ν. Ιωνίας-ΕΣΝ Βριλησσίων: 41-6
ΔΑΣ Ζεφυρίου-ΑΟΑΟΔ Κορυδαλλού: 14-18
Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων-ΑΠΕΣ Καπανδριτίου: 34-26
ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β’ (1η αγωνιστική):
Α’ Όμιλος: Αθηναϊκός 2-ΓΝΟ Άρης Νικαίας Μπλε: 9-41
Ηλυσιακός-ΟΦ Ν. Ιωνίας: 14-21
Β’ Όμιλος: ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου-ΕΣΝ Βριλησσίων Μπλε: 31-13
ΟΧΧΚ Σαλαμίνας-ΑΣΕ Δούκα: 24-30
Γ’ Όμιλος: ΓΑΣ Καματερού-Ολυμπιακός Κερατσινίου: 35-19
Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας-ΠΑΟ Δόξα Βύρωνος: 21-14
ΓΝΟ Άρης Νικαίας Κίτρινοι-ΔΑΣ Ζεφυρίου: 7-21
Δ’ Όμιλος: ΑΕΚ-Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων: 19-18
Αθηναϊκός 1-Πανελλήνιος ΓΣ: 36-16