ΕΝΩΣΗ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ ΧΕΙΡΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

Νικηφόρο πέρασμα του ΑΣΕ Δούκα από την κλειστή αίθουσα «Γ. Κασιμάτης» του ΟΑΚΑ, για την 2η αγωνιστική του Πρωταθλήματος ΕΣΧΑ Νέων. Η ομάδα του Γιώργου Σαϊτη επικράτησε εκτός έδρας μετά από ένα αρκετά καλό παιχνίδι με 30-28 της ΑΕΚ.

Οι φιλοξενούμενοι από το 15ο λεπτό και μετά πήραν προβάδισμα στο σκορ και κατάφεραν να το διατηρήσουν έως το ημίχρονο όπου προηγήθηκαν με 16-19. Στην επανάληψη η ΑΕΚ κατάφερε να ισοφαρίσει σε 22-22 (40’), όμως και πάλι ο ΑΣΕ Δούκα μπόρεσε να περάσει μπροστά στο σκορ και παρά την πίεση που είχε στα τελευταία λεπτά, διατήρησε την διαφορά στα  2 τέρματα και έτσι έφτασε στην κατάκτηση του ροζ φύλλου αγώνα.

ΑΕΚ-ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ: 28-30

Πεντάλεπτα: 3-2, 7-6, 9-10, 11-13, 12-15, 16-19 (ημίχρονο), 19-21, 22-22, 24-25, 26-28, 27-29, 28-30 (τελικό).

Διαιτητές: Χαραλαμπίδης-Φωκίτης.

ΑΕΚ (Αλέξης Αλβανός): Λαζάρου, Βασιλακάκης, Βυθύλκας, Γιάντσα 5, Αθανασάκος, Βεζύρης 2, Καρράς, Στάθης 7, Κοβάνης 2, Ασλής, Βασιλόπουλος, Ζαφειράκης 6, Δικαιούλιας 2, Κοτσιώνης 2, Βασιλείου 2, Σοφιανός.

ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ (Γιώργος Σαϊτης): Καρακεχαγιάς 8, Βούλγαρης, Γερουλάνος 9, Παγιάτης 1, Αθανασόπουλος, Βάρσος, Πουλιάσης, Ρουμπής, Μάνος 2, Κασιώνης, Μπεκιάρης 9, Κωνσταντόπουλος 1, Βασιλόπουλος.