ΕΝΩΣΗ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ ΧΕΙΡΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

Ο ΑΣ Κορωπίου ΓΣ Παπασιδέρης επικράτησε εκτός έδρας με 38-16 του ΑΟ Πήγασου Κυψέλης, στο πρώτο αγώνα για την Α’ Φάση του Κυπέλλου ΕΣΧΑ Ανδρών «Φώτης Μπάβας», που έγινε το Σάββατο 5/10/2019 στο Κλειστό Γυμναστήριο του Μετς.

Οι φιλοξενούμενοι έφτασαν εύκολα στην κατάκτηση του ροζ φύλλου αγώνα, αφού από την αρχή της αναμέτρησης, είχαν τον έλεγχο και πήραν προβάδισμα στο σκορ, το οποίο διατήρησαν έως το τέλος.

Πεντάλεπτα: 1-4, 2-6, 4-8, 4-11, 4-14, 4-17 (ημίχρονο), 7-20, 9-25, 11-29, 14-33, 14-35, 16-38 (τελικό).

Διαιτητές: Κουτσός-Δρακόπουλος.

ΑΟ ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΥΨΕΛΗΣ: Κολαϊτης, Παπαγιαννόπουλος 1, Σκληρός 2, Ζαχαρόπουλος 3, Σκυφτός, Ζαμπάτης, Αναγνώστης 5, Βαρελτζής, Παχάκης, Κουλούρης, Τρίμπος 2, Παπαντωνίου, Γκολέμι, Κοντογιώργος 1, Βασάλος, Σαρδής 2.

ΑΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ ΓΣ ΠΑΠΑΣΙΔΕΡΗΣ (Γιάντσα): Μπούμπας, Ι. Σουρλαντζής 3, Μπαντουράκης, Γκίκας 4, Δ. Σουρλαντζής 4, Τσεβάς 12, Βλάχος 2, Παύλου 4, Κορδογιάννης 1, Φακίνος, Δεληκούρας 3, Βλαχάκης 1, Κάββαλος, Διαμαντής 1, Παπασπύρου 3.

Δίλεπτα: 6-4. Πέναλτι: 0/0-0/0.

Τα άλλα δυο παιχνίδια (πρώτοι αγώνες) για την Α’ Φάση του Κυπέλλου ΕΣΧΑ Ανδρών «Φ. Μπάβας», θα διεξαχθούν:

Τετάρτη 9/10/2019: HC Σαλαμίνα-ΑΟ Πολιτείας (Σαλαμίνας-21.30)

Κυριακή 13/10/2019: ΕΣΝ Βριλησσίων-ΟΦ Νέας Ιωνίας (Βριλησσίων-17.20).

Νίκη για ΟΦΝΙ στο Εφηβικό

Για το Πρωτάθλημα ΕΣΧΑ Εφήβων (Κ18), ο ΟΦ Νέας Ιωνίας νίκησε με 35-25 τον Ηλυσιακό, στην αναμέτρηση με την οποία ολοκληρώθηκε η 1η αγωνιστική στον Α’ Όμιλο.

Διαιτητές: Χρηστίδη-Καλαφάτη.

ΟΦ ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ (Μπένιας): Σταματελόπουλος, Παπαντωνίου, Τσαμποδήμος 1, Σαλαμάς 7, Δανέζης 9. Γκόμπλιας 3, Χειμωνίδης 6, Αργυράκης, Μπάμπε, Χρυσολώρας 5, Κουτσός, Πετρατζάς 3, Στεφάνι 1, Χαλμούκης, Κόλλιας.

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ (Κουφουδάκης): Γ. Χαραλαμπίδης 3,  Μακσούτι 8, Καντζαλίδης 2, Κουμαράκου, Πραναντιώτης, Κωσταπαππάς 6, Δημητρίου 1, Μαρ. Χαραλαμπίδης 5, Ζήσης, Δερμάνης, Καλαβάζης-Καραβούσης, Κόλλιας, Βερβερίδης, Τζεβελέκης, Φούντας, Μπέρτσος.

Δίλεπτα: 2-4. Πέναλτι 3/3-1/1.