ΕΝΩΣΗ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ ΧΕΙΡΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

Πολύ ανταγωνιστικό παιχνίδι, όπως είχε γίνει και στον Α’ γύρο, έγινε ανάμεσα στην Μικτή ΕΣΧΑ και τον ΟΦ Νέας Ιωνίας, για το Πρωτάθλημα ΕΣΧΑ Παγκορασίδων Α’. Στις λεπτομέρειες η ΕΣΧΑ έφτασε στην επικράτηση με 31-29, ανεβάζοντας στροφές στην Τρίτη περίοδο.
Οι δυο ομάδες ήταν μαζί στο σκορ μέχρι το 30ο λεπτό και παρά το γεγονός ότι ήταν το τελευταίο τους παιχνίδι για την διοργάνωση παρουσίασαν πολύ καλό θέαμα, σε όλη την διάρκεια της αναμέτρησης.

Η διακύμανση (2χ15’, 1χ20’): 11-11, 6-6, 14-12.
Διαιτητής: Ποδηματά.
Πέναλτι: 1/1-2/2.

ΕΣΧΑ (Γ. Κρανάκης): Συργανίδου, Θεοχάρη 2, Μαλάμη 2, Μάνου 1, Βάσιου 5, Τάρρου 1, Βαρδάκη 6, Αγ. Πούλια 4, Μαλλάκη, Ιωάννου, Βιταλάκη 3, Λυκούρα 3, Ελ. Πούλια 4.

ΟΦ Ν. ΙΩΝΙΑΣ (Γ. Τσαγκαράκης): Ε. Παπαδοπούλου, Μπράνη 9, Μιχαηλίδου 2, Πιπέλη 2, Θωμάτου 4, Μακρίδου 1, Κορακίδη 2, Βαχλιώτη 1, Μαρκοπούλου, Τσαρούχα 8, Κ, Παπαδοπούλου-Καλογήρου, Αποστολίδου, Μ. Παπαδοπούλου, Bolkvadze.

Τον αγώνα παρακολούθησαν ο Πρόεδρος της ΕΣΧΑ (και μέλος ΔΣ ΟΧΕ) Δημήτρης Σταυρακάκης και το μέλος του ΔΣ ΕΧΣΑ Αναστασία Καλογερά.