ΕΝΩΣΗ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ ΧΕΙΡΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

Σε παιχνίδια για Τοπικά Πρωταθλήματα Ε.Σ.Χ.Α. Εφήβων, Νεανίδων, Παίδων, Κορασίδων, Παμπαίδων Α’, Παγκορασίδων Α’, Παμπαίδων Β’, Παγκορασίδων Β’, καθώς και για το Κύπελλο Ε.Σ.Χ.Α. Γυναικών, που έγιναν το Σαββατοκύριακο 25, 26/11/2017 και την Δευτέρα 27/11/2017 σημειώθηκαν τα αποτελέσματα:

ΣΑΒΒΑΤΟ 25/11/2017

ΝΕΑΝΙΔΩΝ: ΑΟΑΟΔ Κορυδαλλού-ΓΑΣ Καματερό: 11-50

ΠΑΙΔΩΝ: ΕΣΝ Βριλησσίων-ΑΕΚ: 22-23

                       Έσπερος Καλλιθέας-Πανιώνιος ΓΣΣ: 17-26

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α’: Πανελλήνιος ΓΣ-ΟΦ Νέας Ιωνίας: 30-20

                                        ΑΣΟΧ Φοίβος-ΕΣΝ Βριλησσίων: 21-19

                                        ΓΝΟ Άρης Νικαίας-Αθηναϊκός: 33-24

                                        Ηλυσιακός-ΑΣ Ηλιούπολης 2006: 10-28

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α’: ΑΟΑΟΔ Κορυδαλλού-Ολυμπιακός Κερατσινίου: 18-9

                                                ΓΝΟ Άρης Νικαίας-ΓΑΣ Καματερό: 9-41

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β’: ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου-ΓΝΟ Άρης Νικαίας: 30-12

                                       ΓΑΣ Καματερό (1)-ΑΕ Ζεφυρίου: 28-13

Αθηναϊκός (2)-ΕΣΝ Βριλησσίων: 5-22

Δίας Μοσχάτου-ΑΟ Παράδεισος Αμαρουσίου: 13-34

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β’: ΕΣΝ Βριλησσίων-ΑΠΕΣ Καπανδριτίου: 17-35

        ΟΦ Νέας Ιωνίας-ΑΣ Ηλιούπολης 2006: 16-17

                                                 ΓΑΣ Καματερό-Αθηναϊκός: 11-16

 

ΚΥΡΙΑΚΗ 26/11/2017

ΚΥΠΕΛΛΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ: ΓΝΟ Άρης Νικαίας-Αθηναϊκός: 18-19

ΠΑΙΔΩΝ: Αναγέννηση Βύρωνα-Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας: 28-29

                     Ολυμπιακός Κερατσινίου-ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου: 33-26

                     Ηλυσιακός-Δίας Μοσχάτου: 49-21

                     ΑΣΕ Δούκα-ΓΝΟ Άρης Νικαίας: 43-20

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ: ΓΝΟ Άρης Νικαίας-Ολυμπιακός Κερατσινίου: 11-16   

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α’: ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου-Έσπερος Καλλιθέας: 10-0 (αα)

                                       Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων (2)-Ολυμπιακός Κερατσινίου: 35-12

                                       ΓΑΣ Καματερό (2)-Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων (1): 28-18

                                       Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας-ΑΣΕ Δούκα: 15-35

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α’: ΕΣΝ Βριλησσίων-ΑΣ Ηλιούπολης 2006: 16-12

                                               Αθηναϊκός-ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου: 20-29

                                               ΟΦ Νέας Ιωνίας-Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων: 27-10  

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β’: ΟΦ Νέας Ιωνίας-ΔΑΣ Αραφήν: 23-16

                                        Αναγέννηση Βύρωνα-ΑΕΚ: 0-10 (αα)

                                        ΑΣΕ Δούκα-Ηλυσιακός: 39-12

                                        Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων-Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας: 21-19

                                        ΓΣ Αστέρας Μελισσίων-Αθηναϊκός: 7-19

                                        Ολυμπιακός Κερατσινίου-Θρακομακεδόνες Sports Club: 10-0 (αα)

 

ΔΕΥΤΕΡΑ 27/11/2017

ΕΦΗΒΩΝ: ΕΣΝ Βριλησσίων-ΓΝΟ Άρης Νικαίας: 18-32

                        Πανιώνιος ΓΣΣ-Αναγέννηση Βύρωνα: 19-21

 

Την Τετάρτη 29/11/2017 θα διεξαχθούν οι παρακάτω συναντήσεις:

Κύπελλο Ανδρών «Φ. Μπάβας»: Λουτρακίου 20.00: Ποσειδών Λουτρακίου-Αθηναϊκός

                                                                            Πολιτείας 21.00: ΑΟ Πολιτείας-Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων

Έφηβοι: Ιωνικού ΝΦ 22.15: Ιωνικός Ν. Φιλαδελφείας-Ολυμπιακός ΣΦΠ

Παίδες: Καματερού 20.15: Λεωνίδας Αγίων Αναργύρων-Πανελλήνιος ΓΣ

 

Σε αγώνες για τα Τοπικά Πρωταθλήματα ΕΣΧΑ στις κατηγορίες  Νεανίδων, Παίδων, Παμπαίδων Α’, Παμπαίδων Β’, Παγκορασίδων Β’, που πραγματοποιήθηκαν το Σάββατο 25/11/2017 τα αποτελέσματα:

ΝΕΑΝΙΔΩΝ: ΑΟΑΟΔ Κορυδαλλού-ΓΑΣ Καματερό: 11-50

ΠΑΙΔΩΝ: ΕΣΝ Βριλησσίων-ΑΕΚ: 22-23

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α’: Πανελλήνιος ΓΣ-ΟΦ Νέας Ιωνίας: 30-20

                                 Ηλυσιακός-ΑΣ Ηλιούπολης 2006: 10-28

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β’: ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου-ΓΝΟ Άρης Νικαίας: 30-12

Αθηναϊκός (2)-ΕΣΝ Βριλησσίων: 5-22

Δίας Μοσχάτου-ΑΟ Παράδεισος Αμαρουσίου: 13-34

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β’: ΕΣΝ Βριλησσίων-ΑΠΕΣ Καπανδριτίου: 17-35

    ΟΦ Νέας Ιωνίας-ΑΣ Ηλιούπολης 2006: 16-17

Ο Ηλυσιακός και ο Τελαμώνας Σαλαμίνας προκρίθηκαν στην Β’  Φάση του Κυπέλλου Ε.Σ.Χ.Α. «Φ. Μπάβας» Ανδρών.

Ο Ηλυσιακός στον επαναληπτικό αγώνα στην έδρα του νίκησε με 18-17 τον Ο.Φ. Νέας Ιωνίας. Στο πρώτο παιχνίδι οι δυο ομάδες είχαν αναδειχθεί 26-26.

Ο Τελαμώνας Σαλαμίνας εκτός έδρας κέρδισε με 33-27 τον Ολυμπιακό Κερατσινίου στον επαναληπτικό αγώνα. Στο πρώτο παιχνίδι ο Τελαμώνας είχε κερδίσει στην Σαλαμίνα με 30-18.

Πραγματοποιήθηκε την Πέμπτη 23/11/2017 στα γραφεία της Ε.Σ.Χ.Α. η κλήρωση της Β’  Φάσης του Πρωταθλήματος Ε.Σ.Χ.Α. Εφήβων.

Στον όμιλο για τις θέσεις 1-6 θα παίξουν: ΑΣΕ Δούκα, ΓΑΣ Καματερό, ΓΝΟ Άρης Νικαίας, ΕΣΝ Βριλησσίων, Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας, Ολυμπιακός ΣΦΠ.

Στον όμιλο για τις θέσεις 7-11 θα παίξουν: Τελαμώνας Σαλαμίνας, Αναγέννηση Βύρωνα, ΟΦ Νέας Ιωνίας, Πανελλήνιος ΓΣ, Πανιώνιος ΓΣΣ.

 

Η κλήρωση για τον όμιλο 1-6:

1η αγωνιστική:

ΑΣΕ Δούκα-ΓΑΣ Καματερό

ΕΣΝ Βριλησσίων-ΓΝΟ Άρης Νικαίας

Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας-Ολυμπιακός ΣΦΠ

2η αγωνιστική:

ΕΣΝ Βριλησσίων-Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας

Ολυμπιακός ΣΦΠ-ΑΣΕ Δούκα

ΓΝΟ Άρης Νικαίας-ΓΑΣ Καματερό

3η αγωνιστική:

ΑΣΕ Δούκα-ΕΣΝ Βριλησσίων

ΓΑΣ Καματερό-Ολυμπιακός ΣΦΠ

Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας-ΓΝΟ Άρης Νικαίας

4η αγωνιστική:

ΕΣΝ Βριλησσίων-ΓΑΣ Καματερό

Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας-ΑΣΕ Δούκα

ΓΝΟ Άρης Νικαίας-Ολυμπιακός ΣΦΠ

5η αγωνιστική:

Ολυμπιακός ΣΦΠ-ΕΣΝ Βριλησσίων

ΓΑΣ Καματερό-Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας

ΑΣΕ Δούκα-ΓΝΟ Άρης Νικαίας

Στον 2ο γύρο οι αγώνες είναι αντίστροφα.

 

Η κλήρωση για τον όμιλο 7-11:

1η αγωνιστική:

Τελαμώνας Σαλαμίνας-Πανελλήνιος ΓΣ

Πανιώνιος ΓΣΣ-Αναγέννηση Βύρωνα

Ρεπό: ΟΦ Νέας Ιωνίας

2η αγωνιστική:

ΟΦ Νέας Ιωνίας-Τελαμώνας Σαλαμίνας

Πανελλήνιος ΓΣ-Πανιώνιος ΓΣΣ

Ρεπό: Αναγέννηση Βύρωνα

3η αγωνιστική:

Πανιώνιος ΓΣΣ-ΟΦ Νέας Ιωνίας

Αναγέννηση Βύρωνα-Πανελλήνιος ΓΣ

Ρεπό: Τελαμώνας Σαλαμίνας

4η αγωνιστική:

ΟΦ Νέας Ιωνίας-Αναγέννηση Βύρωνα

Τελαμώνας Σαλαμίνας-Πανιώνιος ΓΣΣ

Ρεπό: Πανελλήνιος ΓΣ

5η αγωνιστική:

Πανελλήνιος ΓΣ-ΟΦ Νέας Ιωνίας

Αναγέννηση Βύρωνα-Τελαμώνας Σαλαμίνας

Ρεπό: Πανιώνιος ΓΣΣ  

Στον 2ο γύρο οι αγώνες είναι αντίστροφα.

Η 1η αγωνιστική και στους δυο ομίλους: 27/11/2017 έως 30/11/2017.

Πραγματοποιήθηκε την Πέμπτη 16/11/2017 στα γραφεία της Ε.Σ.Χ.Α. η κλήρωση των Πρωταθλημάτων ΕΣΧΑ στις κατηγορίες Παίδων (Β’ Φάση), Παμπαίδων Β’ (Α’ Φάση) και Παγκορασίδων Β’ (Α’ Φάση).

Όλες οι διοργανώσεις έχουν έναρξη στις 25-26/11/2017.

Στους Παίδες, για τις θέσεις 1-8 στην 1η αγωνιστική θα παίξουν: Ολυμπιακός Κερατσινίου-ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου, Αναγέννηση Βύρωνα-Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας, ΕΣΝ Βριλησσίων-ΑΕΚ, ΑΣΕ Δούκα-ΓΝΟ Άρης Νικαίας.

Στους Παίδες, για τις θέσεις 9-17 στην 1η αγωνιστική θα παίξουν: Έσπερος Καλλιθέας-Πανιώνιος ΓΣΣ, Ηλυσιακός-Δίας Μοσχάτου-Ταύρου, ΑΟ Πολιτείας-ΟΦ Ν. Ιωνίας, Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων-Πανελλήνιος ΓΣ. Ρεπό: ΑΣ Ηλιούπολης 2006.

Στους Παμπαίδες Β’ η κλήρωση των ομίλων:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ: Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων, Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας, Πανελλήνιος ΓΣ, Τελαμώνας Σαλαμίνας, ΑΣ Άνοιξης-Διονύσου.

Β’ ΟΜΙΛΟΣ: ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου, ΓΝΟ Άρης Νικαίας, ΟΦ Νέας Ιωνίας, ΔΑΣ Αραφήν, ΑΕΚ, Αναγέννηση Βύρωνα.

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ: Ολυμπιακός Κερατσινίου, Αθηναϊκός/1, ΓΑΣ Καματερό, ΑΕ Ζεφυρίου, ΓΣ Αστέρας Μελισσίων, Θρακομακεδόνες Sports Club.

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ: ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ, ΕΣΝ Βριλησσίων, Ηλυσιακός, Αθηναϊκός/2, ΑΟ Παράδεισος Αμαρουσίου, Δίας Μοσχάτου-Ταύρου.

Η 1η αγωνιστική σε κάθε όμιλο:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ: Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων-Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας, Τελαμώνας Σαλαμίνας-Πανελλήνιος ΓΣ. ΡΕΠΟ: ΑΣ Άνοιξης-Διονύσου.

Β’ ΟΜΙΛΟΣ: ΟΦ Νέας Ιωνίας-ΔΑΣ Αραφήν, Αναγέννηση Βύρωνα-ΑΕΚ, ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου-ΓΝΟ Άρης Νικαίας.

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ: Ολυμπιακός Κερατσινίου-Θρακομακεδόνες Sports Club, ΓΑΣ Καματερό-ΑΕ Ζεφυρίου, ΓΣ Αστέρας Μελισσίων-Αθηναϊκός/1.

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ: ΑΣΕ Δούκα-Ηλυσιακός, Αθηναϊκός/2-ΕΣΝ Βριλησσίων, Δίας Μοσχάτου-ΑΟ Παράδεισος Αμαρουσίου.

Στις Παγκορασίδες Β’ η κλήρωση στην 1η αγωνιστική: ΕΣΝ Βριλησσίων-ΑΠΕΣ Καπανδριτίου, ΟΦ Νέας Ιωνίας-ΑΣ Ηλιούπολη 2006, ΓΑΣ Καματερό-Αθηναϊκός, Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων-ΑΕ Ζεφυρίου. Ρεπό: ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου.  

 

Η κλήρωση της Β' φάσης του πρωταθλήματος των παίδων

Η κλήρωση της Α' φάσης των παμπαίδων Β'

Η κλήρωση της Α' φάσης των παγκορασίδων Β'