ΕΝΩΣΗ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ ΧΕΙΡΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

Σε αναμετρήσεις για τα πρωταθλήματα Ε.Σ.Χ.Α. Παίδων, Παμπαίδων Α’, Παμπαίδων Β’, Παγκορασίδων Β’, Μίνι καθώς και για το Κύπελλο Ανδρών «Φ. Μπάβας», που πραγματοποιήθηκαν το Σαββατοκύριακο 26-27/5/2018 σημειώθηκαν τα αποτελέσματα:

ΣΑΒΒΑΤΟ 26/5/2018:

ΚΥΠΕΛΛΟ ΑΝΔΡΩΝ «Φ. ΜΠΑΒΑΣ»: (1ος αγώνας ημιτελικής φάσης): ΓΝΟ Άρης Νικαίας-Τελαμώνας Σαλαμίνας: 26-22

Την Τετάρτη 30/5/2018 θα διεξαχθεί ο 2ος αγώνας στο Δημοτικό Κλειστό Γυμναστήριο «Ν. Γραμματικός» Σαλαμίνας στις 20.30.

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α’: Ιωνικός ΝΦ-Ολυμπιακός Κερατσινίου: 22-16

ΑΣΟΧ Φοίβος-ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου: 24-37

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β’: ΓΣ Αστέρας Μελισσίων-ΓΝΟ Άρης Νικαίας: 13-21

ΜΙΝΙ: Πανελλήνιος ΓΣ-Αθηναϊκός (1): 17-14

Αθηναϊκός (1)-Τελαμώνας Σαλαμίνας: 15-14

Τελαμώνας Σαλαμίνας-Πανελλήνιος ΓΣ:  13-11

Ιωνικός ΝΦ-Αθηναϊκός (2): 25-10

Αθηναϊκός (2)-ΕΣΝ Βριλησσίων (2): 19-27

Θρακομακεδόνες-Ιωνικός ΝΦ: 0-10 (αα)

Αναγέννηση Βύρωνα-Ολυμπιακός Κερατσινίου: 16-26

Ολυμπιακός Κερατσινίου-ΓΝΟ Άρης Νικαίας: 18-27

ΓΝΟ Άρης Νικαίας-Αναγέννηση Βύρωνα: 32-23

ΚΥΡΙΑΚΗ 27/5/2018:

ΠΑΙΔΩΝ: (αγώνας κατάταξης για 5η-6η θέση): ΓΝΟ Άρης Νικαίας-ΕΣΝ Βριλησσίων: 22-20

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α’:ΑΣ Ηλιούπολης-ΑΣΟΧ Φοίβος: 25-31

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β’: ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου-ΑΣΕ Δούκα: 24-23

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β’: ΑΣ Ηλιούπολης-ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου: 28-16  

 

Αναλυτικά τα αποτελέσματα όλων των κατηγοριών καθώς και τις βαθμολογίες αυτών μπορείτε να τις δείτε στην ενότητα Διοργανώσεις στην ιστοσελίδα της E.Σ.Χ.Α.

Σε συναντήσεις που πραγματοποιήθηκαν την Τετάρτη 23/5/2018 και την Πέμπτη 24/5/2018 σημειώθηκαν τα αποτελέσματα:

ΚΥΠΕΛΛΟ Ε.Σ.Χ.Α. ΓΥΝΑΙΚΩΝ: (A' ημιτελικός): ΓΝΟ Άρης Νικαίας-ΟΦ Ν. Ιωνίας (νεανίδες): 18-30

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α’: ΓΝΟ Άρης Νικαίας-Αναγέννηση Βύρωνα: 31-20

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β’: ΔΑΣ Αραφήν-ΑΕ Ζεφυρίου: 13-38

 

Αναλυτικά τα αποτελέσματα όλων των κατηγοριών καθώς και τις βαθμολογίες αυτών μπορείτε να τις δείτε στην ενότητα Διοργανώσεις στην ιστοσελίδα της E.Σ.Χ.Α.

Στις αναμετρήσεις που πραγματοποιήθηκαν το Σαββατοκύριακο  19-20/5/2018 και την Δευτέρα 21/5/2018, για τα πρωταθλήματα Ε.Σ.Χ.Α. Κορασίδων, Παμπαίδων Α΄, Παγκορασίδων Α’, Παμπαίδων Β΄, Παγκορασίδων Β’, Μίνι, καθώς και για το Κύπελλο Ανδρών «Φ. Μπάβας» και Κύπελλο Γυναικών, σημειώθηκαν τα αποτελέσματα:

ΣΑΒΒΑΤΟ 19/5/2018:

ΚΥΠΕΛΛΟ ΑΝΔΡΩΝ «Φ. ΜΠΑΒΑΣ»: ΕΣΝ Βριλησσίων-Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας: 25-22 (ο ΕΣΝ Βριλησσίων προκρίθηκε στον τελικό, αφού είχε κερδίσει εκτός έδρας και στον Α’ ημιτελικό με 23-21).

ΚΥΠΕΛΛΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ: Αθηναϊκός-ΑΟΑΟΔ Κορυδαλλού: 35-14 (ο Αθηναϊκός προκρίθηκε στον τελικό, αφού είχε κερδίσει εκτός έδρας και στον Α’ ημιτελικό με 25-17.    

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ (αγώνας κατάταξης 5η-6η θέση): ΑΠΕΣ Καπανδριτίου-Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων: 32-31

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α’: Πανελλήνιος ΓΣ-ΓΝΟ Άρης Νικαίας: 22-29

ΑΣΕ Δούκα-Αναγέννηση Βύρωνα: 28-21

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α’: ΓΝΟ Άρης Νικαίας-ΟΦ Νέας Ιωνίας: 8-29

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β’: ΑΣΕ Δούκα-Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων; 32-25

Ηλυσιακός-Πανελλήνιος ΓΣ: 22-26

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β’: Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων-ΓΑΣ Καματερού: 12-21

ΑΠΕΣ Καπανδριτίου-ΔΑΣ Ζεφυρίου: 30-20

MINI: ΓΑΣ Καματερού-Ηλυσιακός: 25-10

Ηλυσιακός-Ολυμπιακός Κερατσινίου: 20-25

Ολυμπιακός Κερατσινίου-ΓΑΣ Καματερού: 15-30

ΑΟ Παράδεισος Αμαρουσίου-ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου: 28-40

ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου-Αναγέννηση Βύρωνα: 45-25

Αναγέννηση Βύρωνα-ΑΟ Παράδεισος Αμαρουσίου: 32-42

Αθηναϊκός (2)-Θρακομακεδόνες: 10-0 (αα)

Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας-ΕΣΝ Βριλησσίων (2): 13-4

Θρακομακεδόνες-ΕΣΝ Βριλησσίων (2): 0-10 (αα)

Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων-ΓΝΟ Άρης Νικαίας: 16-24

ΓΝΟ Άρης Νικαίας-ΕΣΝ Βριλησσίων (1): 15-11

ΕΣΝ Βριλησσίων (1)-Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων: 18-21

 

ΚΥΡΙΑΚΗ 20/5/2018

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α’: ΕΣΝ Βριλησσίων-Δίας Μοσχάτου Ταύρου: 41-16

Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων (1)-Ηλυσιακός: 29-18

ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου-Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων (2): 16-28

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β΄: ΕΣΝ Βριλησσίων-Ολυμπιακός Κερατσινίου: 13-21

ΑΟ Παράδεισος Αμαρουσίου-ΟΦ Νέας Ιωνίας: 18-19

ΑΣ Άνοιξης Διονύσου-ΓΑΣ Καματερού: 22-26

Αθηναϊκός-Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας: 27-20

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β’: ΔΑΣ Ζεφυρίου-ΟΦ Νέας Ιωνίας: 7-12

Αθηναϊκός-ΕΣΝ Βριλησσίων: 28-5

ΜΙΝΙ: ΑΟΣΟΔ Ασπροπύργου-ΟΦ Νέας Ιωνίας: 7-28

Πανελλήνιος ΓΣ-ΑΣΟΔ Ασπροπύργου: 20-8

ΟΦ Νέας Ιωνίας-Πανελλήνιος ΓΣ: 17-8

Τελαμώνας Σαλαμίνας-ΔΑΣ Ζεφυρίου: 0-10 (αα)

ΔΑΣ Ζεφυρίου-ΑΕ Ζεφυρίου: 10-38

ΑΕ Ζεφυρίου-Τελαμώνας Σαλαμίνας: 10-0 (αα)

ΑΣΕ Δούκα-Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων (2): 34-16

Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων (2)-Αθηναϊκός: 15-35

Αθηναϊκός-ΑΣΕ Δούκα: 26-31

 

ΔΕΥΤΕΡΑ 21/5/2018:

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α’: ΓΑΣ Καματερού-ΓΝΟ Άρης Νικαίας: 33-7

 

Αναλυτικά τα αποτελέσματα όλων των κατηγοριών καθώς και τις βαθμολογίες αυτών μπορείτε να τις δείτε στην ενότητα Διοργανώσεις στην ιστοσελίδα της E.Σ.Χ.Α.

Για τα πρωταθλήματα Ε.Σ.Χ.Α. Παίδων, Παμπαίδων Α’, Παμπαίδων Β’, Παγκορασίδων Β’, Μίνι καθώς και για το Κύπελλο Ανδρών «Φ. Μπάβας», το Σαββατοκύριακο 26-27/5/2018 θα πραγματοποιηθούν οι συναντήσεις:  

ΣΑΒΒΑΤΟ 26/5/2018:

 

ΚΥΠΕΛΛΟ ΑΝΔΡΩΝ «Φ. ΜΠΑΒΑΣ»: Νίκαιας 19.00: ΓΝΟ Άρης Νικαίας-Τελαμώνας Σαλαμίνας

 

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α’: Ιωνικού ΝΦ 17.00: Ιωνικός ΝΦ-Ολυμπιακός Κερατσινίου

 

Ολυμπιακού Χωριού 17.30: ΑΣΟΧ Φοίβος-ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου  

 

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β’:Μελισσίων 16.30: ΓΣ Αστέρας Μελισσίων-ΓΝΟ Άρης Νικαίας

 

ΜΙΝΙ: Πανελληνίου 14.00: Πανελλήνιος ΓΣ-Αθηναϊκός (1)

 

Πανελληνίου 14.40: Αθηναϊκός (1)-Τελαμώνας Σαλαμίνας

 

Πανελληνίου 15.20: Τελαμώνας Σαλαμίνας-Πανελλήνιος ΓΣ

 

Ιωνικού ΝΦ 14.15: Ιωνικός ΝΦ-Αθηναϊκός (2)

 

Ιωνικού ΝΦ 14.55: Αθηναϊκός (2)-ΕΣΝ Βριλησσίων (2)

 

Ιωνικού ΝΦ 15.35: Θρακομακεδόνες-Ιωνικός ΝΦ

 

Βύρωνα 15.00: Αναγέννηση Βύρωνα-Ολυμπιακός Κερατσινίου

 

Βύρωνα 15.40: Ολυμπιακός Κερατσινίου-ΓΝΟ Άρης Νικαίας

 

Βύρωνα 16.20: ΓΝΟ Άρης Νικαίας-Αναγέννηση Βύρωνα

 

 

ΚΥΡΙΑΚΗ 27/5/2018:

 

ΠΑΙΔΩΝ: Νίκαιας 20.00: ΓΝΟ Άρης Νικαίας-ΕΣΝ Βριλησσίων

 

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α’: Ηλιούπολης 19.30: ΑΣ Ηλιούπολης-ΑΣΟΧ Φοίβος

 

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β’: Κορωπίου 10.30: ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου-ΑΣΕ Δούκα

 

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β’: Ηλιούπολης 17.30: ΑΣ Ηλιούπολης-ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου  

Για τα πρωταθλήματα Ε.Σ.Χ.Α. στις κατηγορίες Κορασίδων, Παμπαίδων Α΄, Παγκορασίδων Α’, Παμπαίδων Β΄, Παγκορασίδων Β’, Μίνι, καθώς και για το Κύπελλο Ανδρών «Φ. Μπάβας» και Κύπελλο Γυναικών, το Σαββατοκύριακο 19 και 20 Μαϊου 2018 θα διεξαχθούν οι συναντήσεις:

ΣΑΒΒΑΤΟ 19/5/2018: 

ΚΥΠΕΛΛΟ ΑΝΔΡΩΝ «Φ. ΜΠΑΒΑΣ»:  Βριλησσίων 20.00: ΕΣΝ Βριλησσίων-Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας (2ος αγώνας ημιτελικής φάσης. Στον 1ο αγώνα: Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας-ΕΣΝ Βριλησσίων: 21-23).   

ΚΥΠΕΛΛΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ: Βύρωνα 18.30: Αθηναϊκός-ΑΟΑΟΔ Κορυδαλλού  

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ (αγώνας κατάταξης 5η-6η θέση): Ζεφυρίου 19.45: ΑΠΕΣ Καπανδριτίου-Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α’: Πανελληνίου 14.30: Πανελλήνιος ΓΣ-ΓΝΟ Άρης Νικαίας

ΑΠΚ Δαϊς 19.00: ΑΣΕ Δούκα-Αναγέννηση Βύρωνα  

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α’: Νίκαιας 20.00: ΓΝΟ Άρης Νικαίας-ΟΦ Νέας Ιωνίας

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β’: ΑΠΚ Δαϊς 13.30: ΑΣΕ Δούκα-Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων

Πανελληνίου 16.30: Ηλυσιακός-Πανελλήνιος ΓΣ

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β’: Ζεφυρίου 14.15: Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων-ΓΑΣ Καματερού

Ζεφυρίου 18.30: ΑΠΕΣ Καπανδριτίου-ΔΑΣ Ζεφυρίου

MINI: Ζεφυρίου `12.10: ΓΑΣ Καματερού-Ηλυσιακός

Ζεφυρίου 12.50: Ηλυσιακός-Ολυμπιακός Κερατσινίου

Ζεφυρίου 13.30: Ολυμπιακός Κερατσινίου-ΓΑΣ Καματερού

Βύρωνα 15.00: ΑΟ Παράδεισος Αμαρουσίου-ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου

Βύρωνα 15.40: ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου-Αναγέννηση Βύρωνα

Βύρωνα 16.20: Αναγέννηση Βύρωνα-ΑΟ Παράδεισος Αμαρουσίου

Βριλησσίων 17.15: Αθηναϊκός (2)-Θρακομακεδόνες

Βριλησσίων 17.55: Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας-ΕΣΝ Βριλησσίων (2)

Βριλησσίων 18.35: Θρακομακεδόνες-ΕΣΝ Βριλησσίων (2)

Νίκαιας 18.00: Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων-ΓΝΟ Άρης Νικαίας

Νίκαιας 18.46: ΓΝΟ Άρης Νικαίας-ΕΣΝ Βριλησσίων (1)

Νίκαιας 19.20: ΕΣΝ Βριλησσίων (1)-Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων

 

ΚΥΡΙΑΚΗ 20/5/2018:

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α’: Βριλησσίων 11.40: ΕΣΝ Βριλησσίων-Δίας Μοσχάτου Ταύρου

Ζεφυρίου 14.30: Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων (1)-Ηλυσιακός

Κορωπίου 15.30: ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου-Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων (2)

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β΄: Βριλησσίων 10.20: ΕΣΝ Βριλησσίων-Ολυμπιακός Κερατσινίου

Νέας Ιωνίας 12.15: ΑΟ Παράδεισος Αμαρουσίου-ΟΦ Νέας Ιωνίας

Άνοιξης 13.00: ΑΣ Άνοιξης Διονύσου-ΓΑΣ Καματερού

Βύρωνα 13.30: Αθηναϊκός-Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β’: Ζεφυρίου 11.00: ΔΑΣ Ζεφυρίου-ΟΦ Νέας Ιωνίας

Βύρωνα 12.00: Αθηναϊκός-ΕΣΝ Βριλησσίων

ΜΙΝΙ: Πανελληνίου 10.30: ΑΟΣΟΔ Ασπροπύργου-ΟΦ Νέας Ιωνίας

Πανελληνίου 11.10: Πανελλήνιος ΓΣ-ΑΣΟΔ Ασπροπύργου

Πανελληνίου 11.50: ΟΦ Νέας Ιωνίας-Πανελλήνιος ΓΣ

Ζεφυρίου 12.30: Τελαμώνας Σαλαμίνας-ΔΑΣ Ζεφυρίου

Ζεφυρίου 13.10: ΔΑΣ Ζεφυρίου-ΑΕ Ζεφυρίου

Ζεφυρίου 13.50: ΑΕ Ζεφυρίου-Τελαμώνας Σαλαμίνας

ΑΠΚ Δαϊς 13.30: ΑΣΕ Δούκα-Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων (2)

ΑΠΚ Δαϊς 14.10: Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων (2)-Αθηναϊκός

ΑΠΚ Δαϊς 14.50: Αθηναϊκός-ΑΣΕ Δούκα