ΕΝΩΣΗ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ ΧΕΙΡΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

O ΑΣΕ Δούκα κατέκτησε το πρωτάθλημα Ε.Σ.Χ.Α. εφήβων για την αγωνιστική περίοδο 2017-2018. Κυριάρχησε συγκεντρώνοντας 16 βαθμούς έναντι 14 που είχε στην 2η θέση ο Ολυμπιακός ΣΦΠ και 12 βαθμούς του ΓΝΟΝ "Ο Άρης" που κατέλαβε την 3η θέση.

Ο ΑΣΕ Δούκα στην Β' φάση του πρωταθλήματος (θέσεις 1-6) είχε οκτώ νίκες και δυο ήττες.

Στους εξ΄αναβολής αγώνες για το Πρωτάθλημα Εφήβων, που έγιναν στις 13,14/3/2018 σημειώθηκαν τα αποτελέσματα:

Θέσεις 1-6: ΕΣΝ Βριλησσίων - ΑΣΕ Δούκα: 0-10 (αα)

Θέσεις 7-11: Πανιώνιος ΓΣΣ - Πανελλήνιος ΓΣ: 30-27

Οι βαθμολογίες:

Θέσεις 1-6 (σε 10 αγώνες): 1) ΑΣΕ Δούκα (231-187) 16

2) Ολυμπιακός ΣΦΠ (285-242) 14

3) ΓΝΟ Άρης Νικαίας (226-195) 12

4) Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας (234-233) 12

5) ΕΣΝ Βριλησσίων (192-248) 3

6) ΓΑΣ Καματερού (189-252) 2

 

Θέσεις 7-11: 1) ΟΦ Νέας Ιωνίας (175-152) 11 (σε 7 αγώνες)

2) Πανελλήνιος ΓΣ (189-173) 10 (σε 8 αγώνες)

3) Πανιώνιος ΓΣΣ (179-159) 9 (σε 8 αγώνες)

4) Αναγέννηση Βύρωνα (135-121) 8 (σε 7 αγώνες)

5) Τελαμώνας Σαλαμίνας (51-124) -6 (σε 8 αγώνες)

 

Αναλυτικά: Τα αποτελέσματα για τις θέσεις 1-6

     Η κατάταξη για τις θέσεις 1-6

     Τα αποτελέσματα για τις Θέσεις 7-11

     Η κατάταξη για τις θέσεις 7-11

 

Σε εξ αναβολής αγώνα που έγινε την Τετάρτη 14/3/2018 (12η αγωνιστική) για το Πρωτάθλημα Παίδων: Πανιώνιος ΓΣΣ-ΑΟ Πολιτείας: 26-31.

Σε συναντήσεις για τα Πρωταθλήματα Ε.Σ.Χ.Α. Εφήβων, Νεανίδων, Παίδων, Κορασίδων, Παμπαίδων Α', Παγκορασίδων Α΄, Παμπαίδων Β', Παγκορασίδων Β', καθώς και για το Κύπελλο Ανδρών ''Φ. Μπάβας'', που πραγματοποιήθηκαν στις 6,7, 10 και 11 Μαρτίου 2018, σημειώθηκαν τα αποτελέσματα:

ΚΥΠΕΛΛΟ ΑΝΔΡΩΝ ''Φ. Μπάβας'' (προημιτελική φάση-1ος αγώνας): ΕΣΝ Βριλησσίων - Ποσειδών Λουτρακίου: 25-23

ΕΦΗΒΩΝ: ΓΝΟ Άρης Νικαίας - Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας: 27-17

ΝΕΑΝΙΔΩΝ: ΓΑΣ Καματερού - ΟΦ Νέας Ιωνίας: 21-20

ΠΑΙΔΩΝ: ΑΕΚ - ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου: 27-29

Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας - ΓΝΟ Άρης Νικαίας: 28-34

ΕΣΝ Βριλησσίων - ΑΣΕ Δούκα: 28-29

Δίας Μοσχάτου Ταύρου - ΟΦ Νέας Ιωνίας: 23-52

Πανιώνιος ΓΣΣ - Πανελλήνιος ΓΣ: 26-35

Έσπερος Καλλιθέας - ΑΟ Πολιτείας: 28-31

ΑΣ Ηλιούπολης - Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων: 31-19

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ: ΑΣ Ηλιούπολης - ΑΠΕΣ Καπανδριτίου: 22-17

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α': Πανελλήνιος ΓΣ - ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου: 31-29

Αθηναϊκός - Ηλυσιακός: 31-26

ΑΣΕ Δούκα - ΑΣ Ηλιούπολης: 10-0 (αα)

Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων (1) - Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας: 16-23

Ολυμπιακός Κερατσινίου - ΕΣΝ Βριλησσίων: 22-27

ΑΣΟΧ Φοίβος - ΓΑΣ Καματερού (2): 23-30

Αναγέννηση Βύρωνα - ΓΝΟ Άρης Νικαίας: 25-27

Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων (1) - ΟΦ Νέας Ιωνίας 28-13 

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α': ΑΟΑΟΔ Κορυδαλλού - ΓΝΟ Άρης Νικαίας: 24-4

Ολυμπιακός Κερατσινίου - ΟΦ Νέας Ιωνίας: 11-24

ΑΣ Ηλιούπολης - ΕΣΝ Βριλησσίων: 18-26

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β': ΑΟ Παράδεισος Αμαρουσίου - Πανελλήνιος ΓΣ: 18-30

ΑΣΕ Δούκα - ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου: 26-39

ΕΣΝ Βριλησσίων - ΑΕΚ: 15-17

Δίας Μοσχάτου Ταύρου - Τελαμώνας Σαλαμίνας: 12-18

ΓΝΟ Άρης Νικαίας - ΟΦ Νέας Ιωνίας: 26-20

Θρακομακεδόνες Sports Club - Δίας Μοσχάτου Ταύρου: 23-16

Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων - ΑΣ Άνοιξης Διονύσου: 22-18

ΑΟ Παράδεισος Αμαρουσίου - ΓΣ Αστέρας Μελισσίων: 12-23

Ηλυσιακός - Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας: 16-25

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β': ΑΣ Ηλιούπολης - ΟΦ Ν. Ιωνίας: 16-17

Αθηναϊκός - ΓΑΣ Καματερού: 15-11

ΔΑΣ Ζεφυρίου - ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου: 11-37

ΑΠΕΣ Καπανδριτίου - ΕΣΝ Βριλησσίων: 24-9                                                                                         

Σε συναντήσεις για τα πρωταθλήματα Ε.Σ.Χ.Α. στις κατηγορίες Εφήβων, Παίδων, Κορασίδων, Παμπαίδων Α’, Παγκορασίδων Α’, Παμπαίδων Β’ και Παγκορασίδων Β’, που έγιναν το Σάββατο 3/3/2018 και την Κυριακή 4/3/2018 σημειώθηκαν τα αποτελέσματα:

ΣΑΒΒΑΤΟ 3/3/2018:

ΠΑΙΔΩΝ: ΑΣΕ Δούκα - Αναγέννηση Βύρωνα: 28-23   

Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας - ΑΕΚ:

Δίας Μοσχάτου Ταύρου - Πανελλήνιος ΓΣ: 21-60

Άρης Νικαίας - Ολυμπιακός Κερατσινίου: 20-28

Ηλυσιακός - Έσπερος Καλλιθέας: 27-14

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ: ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου - ΓΝΟ Άρης Νικαίας: 13-27

ΑΣ Ηλιούπολης - Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων: 23-18

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α’: ΑΣ Ηλιούπολης - ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου: 17-19

Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων (2) - Πανελλήνιος ΓΣ: 32-29

ΓΑΣ Καματερού (1) - ΓΝΟ Άρης Νικαίας: 27-28

ΑΣΕ Δούκα - ΑΣΟΧ Φοίβος: 35-15

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α’: ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου - Αθηναϊκός: 17-12

Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων - ΟΦ Νέας Ιωνίας: 11-25

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β’: Πανελλήνιος ΓΣ - Ηλυσιακός: 21-17

ΓΑΣ Καματερού - ΑΣ Άνοιξης Διονύσου: 22-35

Τελαμώνας Σαλαμίνας - ΑΕ Ζεφυρίου: 13-15

Ολυμπιακός Κερατσινίου - ΕΣΝ Βριλησσίων: 14-9    

ΚΥΡΙΑΚΗ 4/3/2018:

ΕΦΗΒΩΝ: ΓΝΟ Άρης Νικαίας - ΑΣΕ Δούκα: 18-19

ΠΑΙΔΩΝ: Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων - Πανιώνιος ΓΣΣ: 28-20

ΑΟ Πολιτείας - ΑΣ Ηλιούπολης: 31-26

ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου - ΕΣΝ Βριλησσίων: 29-29

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ: ΟΦ Νέας Ιωνίας - Ολυμπιακός Κερατσινίου: 50-9

ΑΠΕΣ Καπανδριτίου - ΓΑΣ Καματερού: 13-32

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α’: Δίας Μοσχάτου Ταύρου - Αθηναϊκός: 35-36 

Ολυμπιακός Κερατσινίου - Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων (1): 24-22

Ηλυσιακός - ΕΣΝ Βριλησσίων: 15-23

Έσπερος Καλλιθέας - ΟΦ Νέας Ιωνίας: 32-19

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α’: Ολυμπιακός Κερατσινίου - ΑΟΑΟΔ Κορυδαλλού: 14-13

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β’: ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου - ΑΕΚ: 31-17

ΟΦ Νέας Ιωνίας - Παράδεισος Αμαρουσίου: 28-20

ΓΝΟ Άρης Νικαίας - ΓΣ Αστέρας Μελισσίων:24-19

Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας - Αθηναϊκός: 22-20

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β’: Αθηναϊκός - ΟΦ Νέας Ιωνίας: 25-16

ΔΑΣ Ζεφυρίου - ΑΠΕΣ Καπανδριτίου: 10-31

 

Το παιχνίδι Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας - ΑΕΚ (Παίδων) που ήταν προγραμματισμένο για το Σάββατο 3/3/2018 δεν πραγματοποιήθηκε, μετά από πρόβλημα που υπήρξε με τον φωτισμό του Δημοτικού Κλειστού Γυμναστήριο Ιωνικού ΝΦ «Ζαχ. Αλεξάνδρου».                                                                                                        

Πρωταθλητής Ε.Σ.Χ.Α. ο ΓΑΣ Καματερού στις νεανίδες.

 

Ο ΓΑΣ Καματερού κατέκτησε την 1η θέση στο Πρωτάθλημα Ε.Σ.Χ.Α. της κατηγορίας Νεανίδων για την αγωνιστική περίοδο 2017-2018.

Η τελική κατάταξη είναι (σε 6 αγώνες):  1) ΓΑΣ Καματερού (207-104) 10 βαθμοί

2) ΟΦ Νέας Ιωνίας (210-96) 8

3) ΑΟΑΟΔ Κορυδαλλού (68-285) 0.

 

 

Οι βαθμολογίες στα Πρωταθλήματα Ε.Σ.Χ.Α. Εφήβων, Παίδων και Κορασίδων που είναι σε εξέλιξη είναι:

 

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΦΗΒΩΝ:

 

Θέσεις 1-6: 1) Ολυμπιακός ΣΦΠ (285-242) 14 βαθμοί (σε 10 αγώνες)

2) ΑΣΕ Δούκα (221-187) 14 (σε 9 αγώνες)

3) ΓΝΟ Άρης Νικαίας (226-195) 12 (σε 10 αγώνες)

4) Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας (234-233) 12 (σε 10 αγώνες)

5) ΕΣΝ Βριλησσίων (192-238) 4 (σε 9 αγώνες)

6) ΓΑΣ Καματερού (189-252) 2 (σε 10 αγώνες).

 

Θέσεις 7-11: 1) ΟΦ Νέας Ιωνίας (175-152) 11 βαθμοί (σε 7 αγώνες)

2) Πανελλήνιος ΓΣ (162-143) 10 (σε 7 αγώνες)

3) Αναγέννηση Βύρωνα (135-121) 8 (σε 7 αγώνες)

4) Πανιώνιος ΓΣΣ (149-132) 7 (σε 7 αγώνες)

5) Τελαμώνας Σαλαμίνας (51-124) -6 (σε 8 αγώνες).

 

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΠΑΙΔΩΝ:

 

Θέσεις 1-8: 1) ΑΣΕ Δούκα (364-287) 18 βαθμοί (σε 11 αγώνες)

2) ΑΕΚ (327-256) 17 (σε 10 αγώνες)

3) Ολυμπιακός Κερατσινίου (307-287) 16 (σε 10 αγώνες)

4) ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου (339-346) 12 (σε 11 αγώνες)

5) ΕΣΝ Βριλησσίων (298-293) 9 (σε 11 αγώνες)

6) Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας (297-344) 6 (σε 10 αγώνες)

7) ΓΝΟ Άρης Νικαίας (280-344) 6 (σε 11 αγώνες)

8) Αναγέννηση Βύρωνα (256-311) 0 (σε 10 αγώνες).

 

Θέσεις 9-17: 1) ΟΦ Νέας Ιωνίας (440-227) 24 βαθμοί (σε 12 αγώνες)

2) Ηλυσιακός (413-266) 22 (σε 12 αγώνες)

3) Πανελλήνιος ΓΣ (405-322) 17 (σε 12 αγώνες)

4) ΑΣ Ηλιούπολης (295-260) 13 (σε 11 αγώνες)

5) ΑΟ Πολιτείας (256-300) 10 (σε 9 αγώνες)

6) Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων (254-293) 6 (σε 11 αγώνες)

7) Πανιώνιος ΓΣΣ (269-318) 6 (σε 11 αγώνες)

8) Έσπερος Καλλιθέας (215-319) 2 (σε 10 αγώνες)

9) Δίας Μοσχάτου Ταύρου (272-514) -1 (σε 12 αγώνες).

 

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ:

 

1) ΟΦ Νέας Ιωνίας (512-177) 26 βαθμοί (σε 13 αγώνες)

2) ΓΑΣ Καματερού (394-251) 22 (σε 14 αγώνες)

3) ΑΣ Ηλιούπολης (289-260) 16 (σε 13 αγώνες)

4) Ολυμπιακός Κερατσινίου (257-280) 14 (σε 13 αγώνες)

5) Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων (298-344) 14 (σε 14 αγώνες)

6) ΑΠΕΣ Καπανδριτίου (264-302) 10 (σε 13 αγώνες)

7) ΓΝΌ Άρης Νικαίας (231-332) 6 (σε 14 αγώνες)

8) ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου (173-472) 0 (σε 14 αγώνες).

Για τα πρωταθλήματα Ε.Σ.Χ.Α. στις κατηγορίες Εφήβων, Παίδων, Κορασίδων, Παμπαίδων Α’, Παγκορασίδων Α’, Παμπαίδων Β’ και Παγκορασίδων Β’ το Σάββατο 3/3/2018 και την Κυριακή 4/3/2018 θα πραγματοποιηθούν οι παρακάτω συναντήσεις:

 

ΣΑΒΒΑΤΟ 3/3/2018:

ΠΑΙΔΩΝ: ΟΑΚΑ 12.00: ΑΣΕ Δούκα - Αναγέννηση Βύρωνα  

Ιωνικού 17.30: Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας - ΑΕΚ

Μοσχάτου 18.00: Δίας Μοσχάτου Ταύρου - Πανελλήνιος ΓΣ

Νίκαιας 20.00: Άρης Νικαίας - Ολυμπιακός Κερατσινίου

Ιλισσίων 20.00: Ηλυσιακός - Έσπερος Καλλιθέας 

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ: Κορωπίου 16.00: ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου - ΓΝΟ Άρης Νικαίας

Ηλιούπολης 19.30: ΑΣ Ηλιούπολης - Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α’:  Ηλιούπολης 11.15: ΑΣ Ηλιούπολης - ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου

Πανελληνίου 14.30: Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων (2) - Πανελλήνιος ΓΣ

Καματερού 16.40: ΓΑΣ Καματερού (1) - ΓΝΟ Άρης Νικαίας

ΟΑΚΑ 18.00: ΑΣΕ Δούκα - ΑΣΟΧ Φοίβος 

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α’: Κορωπίου 11.45: ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου - Αθηναϊκός

Ν. Ιωνίας 16.15: Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων - ΟΦ Νέας Ιωνίας

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β’: Πανελληνίου 10.15: Πανελληνίου ΓΣ - Ηλυσιακός

Καματερού 15.40: ΓΑΣ Καματερού - ΑΣ Άνοιξης Διονύσου

Σαλαμίνας 16.30: Τελαμώνας Σαλαμίνας - ΑΕ Ζεφυρίου

Κερατσινίου 16.45: Ολυμπιακός Κερατσινίου - ΕΣΝ Βριλησσίων    

ΚΥΡΙΑΚΗ 4/3/2018:

ΕΦΗΒΩΝ: Νίκαιας 14.00: ΓΝΟ Άρης Νικαίας - ΑΣΕ Δούκα 

ΠΑΙΔΩΝ:  Καματερού 14.15: Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων - Πανιώνιος ΓΣΣ

Πολιτείας 18.00: ΑΟ Πολιτείας - ΑΣ Ηλιούπολης

Κορωπίου 20.15: ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου - ΕΣΝ Βριλησσίων

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ: Ν. Ιωνίας 14.45: ΟΦ Νέας Ιωνίας - Ολυμπιακός Κερατσινίου

Καματερού 16.00: ΑΠΕΣ Καπανδριτίου - ΓΑΣ Καματερού

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α’: Μοσχάτου 13.30: Δίας Μοσχάτου Ταύρου - Αθηναϊκός 

Κερατσινίου 16.30: Ολυμπιακός Κερατσινίου - Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων (1)

Ιλισσίων 17.30: Ηλυσιακός - ΕΣΝ Βριλησσίων

Καλλιθέας 20.00: Έσπερος Καλλιθέας - ΟΦ Νέας Ιωνίας

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α’: Κερατσινίου 18.30: Ολυμπιακός Κερατσινίου - ΑΟΑΟΔ Κορυδαλλού

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β’: Κορωπίου 10.00: ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου - ΑΕΚ

Ν. Ιωνίας 13.15: ΟΦ Νέας Ιωνίας - Παράδεισος Αμαρουσίου

Μοσχάτου 15.00: Θρακομακεδόνες Sports Club - Δίας Μοσχάτου Ταύρου

Νικαίας 15.45: ΓΝΟ Άρης Νικαίας - ΓΣ Αστέρας Μελισσίων

Ιωνικού ΝΦ 17.30: Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας - Αθηναϊκός

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β’: Βύρωνα 12.00: Αθηναϊκός - ΟΦ Νέας Ιωνίας

Καπανδριτίου 19.00: ΔΑΣ Ζεφυρίου - ΑΠΕΣ Καπανδριτίου