ΕΝΩΣΗ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ ΧΕΙΡΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

Πραγματοποιήθηκαν σήμερα στα γραφεία της ένωσης οι κληρώσεις των Πρωταθλημάτων Ε.Σ.Χ.Α. στις κατηγορίες Νεανίδων, Κορασίδων, Παμπαίδων Α’, Παγκορασίδων Α’, για την αγωνιστική περίοδο 2018-2019.

Αναλυτικά:

ΝΕΑΝΙΔΩΝ

Στην 1η αγωνιστική θα παίξουν: ΓΝΟ Άρης Νικαίας-ΟΦ Νέας Ιωνίας

Ρεπό: ΓΑΣ Καματερού.

Η έναρξη στις 22/10/2018

 

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ:

Στην 1η αγωνιστική θα παίξουν: Ολυμπιακός Κερατσινίου-ΓΑΣ Καματερού

ΑΠΕΣ Καπανδριτίου-ΟΦ Ν. Ιωνίας

ΓΝΟ Άρης Νικαίας-Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων

Η έναρξη στις 20/10/2018

 

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α’:

Οι όμιλοι της Α’ Φάσης: Α’ ΟΜΙΛΟΣ: Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων, ΑΕΚ Βύρωνα, ΑΣ Ηλιούπολης, ΟΦ Ν. Ιωνίας, ΑΟ Πολιτείας. 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ: ΑΣΕ Δούκα 1, ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου, ΕΣΝ Βριλησσίων, Αθηναϊκός ΑΣΒ, Έσπερος Καλλιθέας.

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ: ΓΑΣ Καματερού, ΑΣΟΧ Φοίβος, Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων 1, Ηλυσιακός, Δίας Μοσχάτου Ταύρου.

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ: ΓΝΟ Άρης Νικαίας, Πανελλήνιος ΓΣ, Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας, Ολυμπιακός Κερατσινίου, ΑΕΚ, ΑΣΕ Δούκα 2.

Η 1η αγωνιστική σε κάθε όμιλο:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ: ΟΦ Ν. Ιωνίας-ΑΕΚ Βύρωνα

Λεωνίδας 2 Αγ. Αναργύρων-ΑΟ Πολιτείας

Ρεπό: ΑΣ Ηλιούπολης

Β’ ΟΜΙΛΟΣ: ΑΣΕ Δούκα 1-Έσπερος Καλλιθέας

ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου-Αθηναϊκός ΑΣΒ

Ρεπό: ΕΣΝ Βριλησσίων

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ: Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων 1-Δίας Μοσχάτου

ΓΑΣ Καματερού-Ηλυσιακός

Ρεπό: ΑΣΟΧ Φοίβος

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ: ΑΣΕ Δούκα 2-ΑΕΚ

Ολυμπιακός Κερατσινίου-Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας

ΓΝΟ  Άρης Νίκαιας-Πανελλήνιος ΓΣ

Η έναρξη της Α’ Φάσης στις 20/10/2018.

 

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α’ :

Στην 1η αγωνιστική θα παίξουν: Πανιώνιος ΓΣΣ-ΓΑΣ Καματερού

Ολυμπιακός Κερατσινίου-Αθηναϊκός ΑΣΒ

ΓΝΟ Άρης Νικαίας-ΑΣ Ηλιούπολης

ΕΣΝ Βριλησσίων-Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων

Ρεπό: ΟΦ Νέας Ιωνίας.

Η έναρξη στις 3/11/2018.

Την Πέμπτη 11/10/2018 θα πραγματοποιηθεί η κλήρωση των Πρωταθλημάτων Ε.Σ.Χ.Α. στις κατηγορίες Νεανίδων, Κορασίδων, Παμπαίδων Α’, Παγκορασίδων Α’, για την αγωνιστική περίοδο 2018-2019.

Η διαδικασία θα πραγματοποιηθεί στα γραφεία της Ένωσης (Γ’ Σεπτεμβρίου 56-3ος όροφος) στις 14:00.

Η έναρξη των ανωτέρων πρωταθλημάτων:

Νεανίδων: 22/10/2018

Κορασίδων: 20/10/2018

Παμπαίδων Α’: 20/10/2018

Παγκορασίδων Α’: 3/11/2018

Για την 1η αγωνιστική στο Πρωτάθλημα Ε.Σ.Χ.Α. Παίδων, το Σάββατο 6/10/2018 θα διεξαχθούν οι συναντήσεις:

Ιωνικού 17.30: Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας-Έσπερος Καλλιθέας (Διαιτητές: Ψύλλος-Γιαβρούτας, Γραμματεία-Χρονομέτρης: Τσολάκου-Τσολάκου)

 Κερατσινίου 18.00: Ολυμπιακός Κερατσινίου-ΑΕΚ Βύρωνα (Διαιτητές: Φωτακίδης-Φωκίτης, Γραμματεία-Χρονομέτρης: Φωτοπούλου-Κωσταρέλλου)

 Κορωπίου 19.00: ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου-Δίας Μοσχάτου Ταύρου (Διαιτητές: Σκλαβενίτης-Μπράμου. Γραμματεία-Χρονομέτρης: Καρυπίδου-Σιγανού).

 ΑΠΚ Δαις 20.00: ΑΣΕ Δούκα-Ηλυσιακός (Διαιτητές: Ψύλλος-Γιαβρούτας, Γραμματεία-Χρονομέτρης: Ρουμελιώτης-Φελεκίδου).

 Νίκαιας 20.00: ΓΝΟ Άρης Νικαίας-ΑΕΚ (Διαιτητές: Τόλιος-Κουτσός. Γραμματεία-Χρονομέτρης: Αλεξάκη-Χατζηαναστασίου).

 

 Για την 1η αγωνιστική στο Πρωτάθλημα ΕΣΧΑ Εφήβων, την Κυριακή 7/10/2018 θα πραγματοποιηθεί η συνάντηση:

 Νίκαιας 19.00: ΓΝΟ Άρης Νικαίας-ΑΕΚ Βύρωνα (Διαιτητές: Συρεπίσιος-Ψύλλος, Γραμματεία-Χρονομέτρης: Καρυπίδου-Κωσταρέλλου).

Σε συναντήσεις που πραγματοποιήθηκαν το Σάββατο 6/10/2018 και την Κυριακή 7/10/2018 σημειώθηκαν τα αποτελέσματα:

Για την 1η αγωνιστική στο Πρωτάθλημα Ε.Σ.Χ.Α. Παίδων σημειώθηκαν τα αποτελέσματα:

Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας-Έσπερος Καλλιθέας: 28-20

Ολυμπιακός Κερατσινίου-ΑΕΚ Βύρωνα: 36-31

ΑΣ Κορωπίου "ΓΣ Παπασιδέρης"-Δίας Μοσχάτου: Ταύρου: 44-16

ΑΣΕ Δούκα-Ηλυσιακός: 42-20

ΓΝΟ Άρης Νικαίας-ΑΕΚ: 18-32

Για την 1η αγωνιστική στο Πρωτάθλημα Ε.Σ.Χ.Α. Εφήβων:

ΓΝΟ Άρης Νικαίας-ΑΕΚ Βύρωνα: 53-26

Την Πέμπτη 31/10/2018, για το Πρωτάθλημα ΕΣΧΑ Εφήβων, θα πραγματοποιηθεί ο αγώνας: ΑΣΕ Δούκα-Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας (ΑΠΚ Δαϊς-22.15).

 

Αναλυτικά τα αποτελέσματα όλων των κατηγοριών καθώς και τις βαθμολογίες αυτών μπορείτε να τις δείτε στην ενότητα Διοργανώσεις στην ιστοσελίδα της E.Σ.Χ.Α. 

 Πραγματοποιήθηκαν στα γραφεία της Ε.Σ.Χ.Α., την Πέμπτη 27/9/2018 οι κληρώσεις των πρωταθλημάτων Ε.Σ.Χ.Α. στις κατηγορίες εφήβων και παίδων, για την αγωνιστική περίοδο 2018-2019.

Η 1η αγωνιστική στο Πρωτάθλημα Εφήβων, στο οποίο συμμετέχουν 8 ομάδες είναι:

ΓΝΟ Άρης Νικαίας-ΑΕΚ 2018 Βύρωνα

ΓΑΣ Καματερού-Ολυμπιακός ΣΦΠ

ΑΣΕ Δούκα-Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας

ΑΕΚ-ΟΦ Νέας Ιωνίας

Η 1η αγωνιστική θα διεξαχθεί στις 8-11 Οκτωβρίου 2018.

Στο πρωτάθλημα παίδων συμμετέχουν 15 ομάδες, οι οποίες μετά από κλήρωση χωρίστηκαν σε 4 ομίλων στην Α’ Φάση της διοργάνωσης.

Οι όμιλοι:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ: ΑΣΕ Δούκα, Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας, Ηλυσιακός, Έσπερος Καλλιθέας.

Β’ ΟΜΙΛΟΣ: Ολυμπιακός Κερατσινίου, ΑΕΚ 2018 Βύρωνα, ΟΦ Νέας Ιωνίας, Λεωνίδας Αγίων Αναργύρων.

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ: ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου, ΕΣΝ Βριλησσίων, Πανελλήνιος ΓΣ, Δίας Μοσχάτου Ταύρου.

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ: ΑΕΚ, ΓΝΟ Άρης Νικαίας, Πανιώνιος ΓΣΣ.

Η 1η αγωνιστική σε κάθε όμιλο (6-7 Οκτωβρίου):

Α’ ΟΜΙΛΟΣ: ΑΣΕ Δούκα-Ηλυσιακός

Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας-Έσπερος Καλλιθέας

Β’ ΟΜΙΛΟΣ: Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων-ΟΦ Νέας Ιωνίας

Ολυμπιακός Κερατσινίου-ΑΕΚ 2018 Βύρωνα

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ: ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου-Δίας Μοσχάτου Ταύρου

ΕΣΝ Βριλησσίων-Πανελλήνιος ΓΣ

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ: ΓΝΟ Άρης Νικαίας-ΑΕΚ

Ρεπό: Πανιώνιος ΓΣΣ

Οι ημερομηνίες των αγώνων της Α’ Φάσης:

1η αγωνιστική: 6-7/10/2018

2η αγωνιστική: 13-14/10/2018

3η αγωνιστική: 20-21/10/2018