ΕΝΩΣΗ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ ΧΕΙΡΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

Στις συναντήσεις (νοκ αουτ) που έγιναν το Σαββατοκύριακο 9-10/6/2018 για την Β΄ Φάση του Κυπέλλου Ε.Σ.Χ.Α. Παίδων «Τάσος Δανήλος»  σημειώθηκαν τα αποτελέσματα:

ΟΦ Νέας Ιωνίας-ΓΝΟ Άρης Νικαίας: 23-29

Αναγέννηση Βύρωνα-ΑΣΕ Δούκα: 21-41

ΑΕΚ-Ολυμπιακός Κερατσινίου: 40-32

Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας-ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου: 40-48

 

Στην ημιτελική φάση προκρίθηκαν: ΓΝΟ Άρης Νικαίας, ΑΣΕ Δούκα, ΑΕΚ, ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου.

Την Τρίτη 12/6/2018 στα γραφεία της Ε.Σ.Χ.Α. (Γ’ Σεπτεμβρίου 56-3ος όροφος) και ώρα 14.30 θα πραγματοποιηθεί η κλήρωση των αγώνων για την Γ’ Φάση (ημιτελικές συναντήσεις). Οι αγώνες θα γίνουν 16 ή 17/6/2018.

Για τα πρωταθλήματα Ε.Σ.Χ.Α. στις κατηγορίες Παμπαίδων Α’, Παγκορασίδων Α΄, Παμπαίδων Β’, Παγκορασίδων Β’, Μίνι, Μίνι Κορίτσια καθώς και για την προημιτελική φάση του Κυπέλλου Ε.Σ.Χ.Α. Παίδων «Τάσος Δανήλος» το Σαββατοκύριακο 9 και 10 Ιουνίου 2018 θα διεξαχθούν οι εξής συναντήσεις:

ΣΑΒΒΑΤΟ  9/6/2018: 

ΚΥΠΕΛΛΟ ΠΑΙΔΩΝ «Τ. ΔΑΝΗΛΟΣ» (προημιτελική φάση): Νέας Ιωνίας 13.00: ΟΦ Νέας Ιωνίας-ΓΝΟ Άρης Νικαίας   

Βύρωνα 18.00: Αναγέννηση Βύρωνα-ΑΣΕ Δούκα 

ΟΑΚΑ 18.00: ΑΕΚ-Ολυμπιακός Κερατσινίου   

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α’: Καματερού 15.30: ΓΑΣ Καματερού (1)-Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων (2) 

Ολυμπιακού Χωριού 18.00: ΑΣΟΧ Φοίβος-ΓΝΟ Άρης Νικαίας 

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α’: Νέας Ιωνίας 17.30: ΟΦ Νέας Ιωνίας-Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων (επαναληπτικός ημιτελικός) 

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β΄: Ζεφυρίου 12.15: ΑΕ Ζεφυρίου-Τελαμώνας Σαλαμίνας 

Βριλησσίων 12.45: ΕΣΝ Βριλησσίων-ΓΑΣ Καματερού 

Κορωπίου 15.30: ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου-ΑΣ Άνοιξης Διονύσου 

Νίκαιας 16.00: ΓΝΟ Άρης Νικαίας-Πανελλήνιος ΓΣ 

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β’: Βύρωνα 12.00: Αθηναϊκός-ΑΠΕΣ Καπανδριτίου 

Κορωπίου 17.00: ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου-Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων 

ΜΙΝΙ: Ζεφυρίου 13.30: ΑΟ Παράδεισος Αμαρουσίου-ΓΑΣ Καματερού 

Ζεφυρίου 14.10: ΓΑΣ Καματερού-ΕΣΝ Βριλησσίων 

Ζεφυρίου 14.50: ΕΣΝ Βριλησσίων-ΑΟ Παράδεισος Αμαρουσίου 

Κορωπίου 13.30: ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου-Ηλυσιακός 

Κορωπίου 14.10: Ηλυσιακός-Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων 

Κορωπίου 14.50:  Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων-ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου 

Πανελληνίου 14.00: Πανελλήνιος ΓΣ-Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων (2) 

Πανελληνίου 14.40: Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων (2)-ΔΑΣ Ζεφυρίου 

Πανελληνίου 15.20: ΔΑΣ Ζεφυρίου-Πανελλήνιος ΓΣ 

ΜΙΝΙ ΚΟΡΙΤΣΙΑ: Ζεφυρίου 09.45: ΔΑΣ Ζεφυρίου-ΕΣΝ Βριλησσίων 

Ζεφυρίου 10.25: ΕΣΝ Βριλησσίων-ΟΦ Ν. Ιωνίας 

Ζεφυρίου 11.05: ΟΦ Νέας Ιωνίας-ΔΑΣ Ζεφυρίου 

ΚΥΡΙΑΚΗ 10/6/2018: 

ΚΥΠΕΛΛΟ ΠΑΙΔΩΝ «Τ. ΔΑΝΗΛΟΣ»: (Προημιτελική φάση):Ιωνικού ΝΦ 16.00: Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας-ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου 

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α’: Κορωπίου 15.00: ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου-Ολυμπιακός Κερατσινίου 

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β’: ΑΠΚ Δαϊς 13.30: ΑΣΕ Δούκα-ΑΕΚ 

Ιωνικού ΝΦ 14.30: ΑΟ Παράδεισος Αμαρουσίου-Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας 

Μελισσίων 17.00: Αστέρας Μελισσίων-ΟΦ Νέας Ιωνίας 

Ιλισσίων 20.15: Ηλυσιακός-Αθηναϊκός 

ΜΙΝΙ: ΑΠΚ Δαϊς 11.00: Πανελλήνιος ΓΣ-ΑΕ Ζεφυρίου 

ΑΠΚ Δαϊς 11.40: ΑΕ Ζεφυρίου-ΑΣΕ Δούκα 

ΑΠΚ Δαϊς 12.20: ΑΣΕ Δούκα-Πανελλήνιος ΓΣ 

Βύρωνα 11.45: Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας-Θρακομακεδόνες 

Βύρωνα 12.25: ΕΣΝ Βριλησσίων (2)-Αθηναϊκός (2) 

Βύρωνα 13.05: Αθηναϊκός (2)-Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας 

Νέας Ιωνίας 12.15: ΟΦ Νέας Ιωνίας-Αθηναϊκός 

Νέας Ιωνίας 12.55: Αθηναϊκός-ΔΑΣ Ζεφυρίου 

Νέας Ιωνίας 13.05: ΔΑΣ Ζεφυρίου-ΟΦ Νέας Ιωνίας 

Ζεφυρίου 12.30: Αναγέννηση Βύρωνα-ΓΑΣ Καματερού 

Ζεφυρίου 13.10: ΓΑΣ Καματερού-Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων 

Ζεφυρίου 13.50: Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων-Αναγέννηση Βύρωνα 

Κερατσινίου 17.45: ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου-Ολυμπιακός Κερατσινίου 

Κερατσινίου 18.25: ΕΣΝ Βριλησσίων-ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου 

Κερατσινίου 19.05: Ολυμπιακός Κερατσινίου-ΕΣΝ Βριλησσίων 

Ιλισσίων 18.15: ΓΝΟ Άρης Νικαίας-Ηλυσιακός 

Ιλισσίων 18.55: ΑΟ Παράδεισος Αμαρουσίου-ΓΝΟ Άρης Νικαίας 

Ιλισσίων 19.35: Ηλυσιακός-ΑΟ Παράδεισος Αμαρουσίου 

Πραγματοποιήθηκε στα γραφεία της Ε.Σ.Χ.Α. την Τρίτη 5/6/2018 η κλήρωση της Β’ Φάσης του Κυπέλλου ΕΣΧΑ Παίδων «Τ. Δανήλος»,

Η κλήρωση της Β’ Φάσης (προημιτελική φάση):

ΑΕΚ-Ολυμπιακός Κερατσινίου

Αναγέννηση Βύρωνα-ΑΣΕ Δούκα

Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας-ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου

ΟΦ Ν. Ιωνίας-ΓΝΟ Άρης Νικαίας

 

Οι αγώνες είναι μονοί-νοκ αουτ και θα γίνουν 9 ή 10/6/2018.

 

    

 

Σε συναντήσεις για τα Πρωταθλήματα Ε.Σ.Χ.Α. Παίδων, Παμπαίδων Α’, Παγκορασίδων Α’, Παμπαίδων Β’, Παγκορασίδων Β’, Μίνι, Μίνι Κορίτσια καθώς και για το Κύπελλο Ε.Σ.Χ.Α. Γυναικών και το Κύπελλο Ε.Σ.Χ.Α. Παίδων «Τάσος Δανήλος», που διεξήχθησαν την Παρασκευή 1/6/2018 και το Σαββατοκύριακο 2-3/6/2018, σημειώθηκαν τα αποτελέσματα:

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 1/6/2018:

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΣΧΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ:(επαναληπτικός ημιτελικός): ΟΦ Νέας Ιωνίας-ΓΝΟ Άρης Νικαίας: 34-13

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α’: ΓΝΟ Άρης Νικαίας-ΓΑΣ Καματερού (2): 24-28

ΣΑΒΒΑΤΟ 2/6/2018:

ΚΥΠΕΛΛΟ ΠΑΙΔΩΝ «Τ. ΔΑΝΗΛΟΣ»: (Α΄ Φάση-νοκ άουτ παιχνίδι): ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου-ΕΣΝ Βριλησσίων: 32-27

ΠΑΙΔΩΝ: (αγώνας κατάταξης για τις θέσεις 7-8): Αναγέννηση Βύρωνα-Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας: 34-33

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α’: ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου-ΓΑΣ Καματερό (1): 25-28

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α’ (δεύτερος αγώνας ημιτελικής φάσης): ΓΑΣ Καματερού-ΕΣΝ Βριλησσίων: 23-19

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β΄: Πανελλήνιος ΓΣ-ΑΟ Παράδεισος Αμαρουσίου: 27-18

ΓΑΣ Καματερού-Ολυμπιακός Κερατσινίου: 9-26

ΟΦ Νέας Ιωνίας-ΓΝΟ Άρης Νικαίας: 23-22

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β’: ΕΣΝ Βριλησσίων-ΑΣ Ηλιούπολης: 7-18

ΟΦ Νέας Ιωνίας-Αθηναϊκός: 16-25

ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου-ΑΠΕΣ Καπανδριτίου: 10-0 (αα)

ΜΙΝΙ: ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου-ΓΝΟ Άρης Νικαίας: 32-17

ΓΝΟ Άρης Νικαίας-ΓΑΣ Καματερού: 11-25

ΓΑΣ Καματερού-ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου: 23-30

ΑΣΟΔ Ασπροπύργου-ΑΕ Ζεφυρίου: 0-10 (αα)

ΑΕ Ζεφυρίου-Αθηναϊκός: 23-28

Αθηναϊκός-ΑΣΟΔ Ασπροπύργου: 10-0 (αα)

Ηλυσιακός-ΕΣΝ Βριλησσίων:  20-24

Αναγέννηση Βύρωνα-Ηλυσιακός: 28-20

ΕΣΝ Βριλησσίων-Αναγέννηση Βύρωνα: 27-19

ΟΦ Νέας Ιωνίας-ΑΣΕ Δούκα: 26-13

ΑΣΕ Δούκα-Τελαμώνας Σαλαμίνας: 22-28

Τελαμώνας Σαλαμίνας-ΟΦ Νέας Ιωνίας: 23-31

ΜΙΝΙ ΚΟΡΙΤΣΙΑ: ΕΣΝ Βριλησσίων-ΔΑΣ Ζεφυρίου: 3-23

ΟΦ Ν. Ιωνίας-ΕΣΝ Βριλησσίων: 19-20

ΔΑΣ Ζεφυρίου-ΟΦ Ν. Ιωνίας: 31-14

ΚΥΡΙΑΚΗ 3/6/2018:

ΚΥΠΕΛΛΟ ΠΑΙΔΩΝ «Τ. ΔΑΝΗΛΟΣ»: (Α’ Φάση νοκ αουτ παιχνίδι): Ηλυσιακός-ΟΦ Νέας Ιωνίας: 19-26

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α’: Αθηναϊκός-Έσπερος Καλλιθέας: 10-0 (αα)

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β΄: ΑΕΚ-ΕΣΝ Βριλησσίων: 19-6

Αθηναϊκός-ΓΣ Αστέρας Μελισσίων: 10-0 (αα)

ΑΣ Άνοιξης Διονύσου-ΑΣΕ Δούκα: 32-36

Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας-Ηλυσιακός: 32-12

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α’: (πρώτος αγώνας ημιτελικής φάσης):Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων-ΟΦ Νέας Ιωνίας: 21-33

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β’: ΔΑΣ Ζεφυρίου-Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων: 14-23

ΜΙΝΙ: ΑΣΟΔ Ασπροπύργου-ΑΣΕ Δούκα: 13-20

ΑΣΕ Δούκα-ΔΑΣ Ζεφυρίου: 15-27

ΔΑΣ Ζεφυρίου-ΑΣΟΔ Ασπροπύργου: 37-10

Θρακομακεδόνες-Αθηναϊκός (2): 43-7

ΕΣΝ Βριλησσίων (2)-Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας: 10-13

ΕΣΝ Βριλησσίων (2)-Θρακομακεδόνες: 8-39

ΑΟ Παράδεισος Αμαρουσίου-Ολυμπιακός Κερατσινίου: 20-21

Ολυμπιακός Κερατσινίου-Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων: 17-19

Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων-ΑΟ Παράδεισος Αμαρουσίου: 20-18

 

Αναλυτικά τα αποτελέσματα όλων των κατηγοριών καθώς και τις βαθμολογίες αυτών μπορείτε να τις δείτε στην ενότητα Διοργανώσεις στην ιστοσελίδα της E.Σ.Χ.Α.

Για τα Πρωταθλήματα Ε.Σ.Χ.Α. Παίδων, Παμπαίδων Α’, Παγκορασίδων Α’, Παμπαίδων Β’, Παγκορασίδων Β’, Μίνι, Μίνι Κορίτσια καθώς και για το Κύπελλο Ε.Σ.Χ.Α. Γυναικών και το Κύπελλο Ε.Σ.Χ.Α. Παίδων «Τάσος Δανήλος» την Παρασκευή 1/6/2018 και το Σαββατοκύριακο 2-3/6/2018 θα πραγματοποιηθούν οι εξής συναντήσεις:

 ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 1/6/2018:

 ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΣΧΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ: (επαναληπτικός ημιτελικός): Ν. Ιωνίας 21.00: ΟΦ Νέας Ιωνίας-ΓΝΟ Άρης Νικαίας 

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α’: Νίκαιας 19.00: ΓΝΟ Άρης Νικαίας-ΓΑΣ Καματερού (2) 

ΣΑΒΒΑΤΟ 2/6/2018: 

ΚΥΠΕΛΛΟ ΠΑΙΔΩΝ «Τ. ΔΑΝΗΛΟΣ»: (Α΄Φάση-νοκ άουτ παιχνίδι): Κορωπίου 20.00: ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου-ΕΣΝ Βριλησσίων 

ΠΑΙΔΩΝ: (αγώνας κατάταξης για τις θέσεις 7-8): Βύρωνα 17.30: Αναγέννηση Βύρωνα-Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας 

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α’: Κορωπίου 17.30: ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου-ΓΑΣ Καματερό (1) 

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α’ (δεύτερος αγώνας ημιτελικής φάσης): Καματερού 16.40: ΓΑΣ Καματερού-ΕΣΝ Βριλησσίων 

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β΄: Πανελληνίου 13.30: Πανελλήνιος ΓΣ-ΑΟ Παράδεισος Αμαρουσίου 

Καματερού 15.40: ΓΑΣ Καματερού-Ολυμπιακός Κερατσινίου 

Νίκαιας 16.30: ΟΦ Νέας Ιωνίας-ΓΝΟ Άρης Νικαίας 

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β’: Βριλησσίων 11.10: ΕΣΝ Βριλησσίων-ΑΣ Ηλιούπολης 

Ν. Ιωνίας 12.00: ΟΦ Νέας Ιωνίας-Αθηναϊκός 

Κορωπίου 16.00: ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου-ΑΠΕΣ Καπανδριτίου 

ΜΙΝΙ: Κορωπίου 10.30: ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου-ΓΝΟ Άρης Νικαίας 

Κορωπίου 11.10: ΓΝΟ Άρης Νικαίας-ΓΑΣ Καματερού 

Κορωπίου 11.50:  ΓΑΣ Καματερού-ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου 

Βύρωνα 11.45: ΑΣΟΔ Ασπροπύργου-ΑΕ Ζεφυρίου 

Βύρωνα 12.25: ΑΕ Ζεφυρίου-Αθηναϊκός 

Βύρωνα 13.05: Αθηναϊκός-ΑΣΟΔ Ασπροπύργου 

Βύρωνα 15.00: Ηλυσιακός-ΕΣΝ Βριλησσίων 

Βύρωνα 15.40: Αναγέννηση Βύρωνα-Ηλυσιακός 

Βύρωνα 16.20: ΕΣΝ Βριλησσίων-Αναγέννηση Βύρωνα  

Σαλαμίνας 16.15: ΟΦ Νέας Ιωνίας-ΑΣΕ Δούκα 

Σαλαμίνας 16.55: ΑΣΕ Δούκα-Τελαμώνας Σαλαμίνας 

Σαλαμίνας 17.35: Τελαμώνας Σαλαμίνας-ΟΦ Νέας Ιωνίας 

ΜΙΝΙ ΚΟΡΙΤΣΙΑ: Βριλησσίων 12.30: ΕΣΝ Βριλησσίων-ΔΑΣ Ζεφυρίου 

Βριλησσίων 13.10: ΟΦ Ν. Ιωνίας-ΕΣΝ Βριλησσίων 

Βριλησσίων 13.50: ΔΑΣ Ζεφυρίου-ΟΦ Ν. Ιωνίας 

ΚΥΡΙΑΚΗ 3/6/2018: 

ΚΥΠΕΛΛΟ ΠΑΙΔΩΝ «Τ. ΔΑΝΗΛΟΣ»: (Α’ Φάση νοκ αουτ παιχνίδι): Νέας Ιωνίας 16.30: Ηλυσιακός-ΟΦ Νέας Ιωνίας 

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α’: Βύρωνα 17.00: Αθηναϊκός-Έσπερος Καλλιθέας 

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β΄: ΟΑΚΑ 11.00: ΑΕΚ-ΕΣΝ Βριλησσίων 

Βύρωνα 12.00: Αθηναϊκός-ΓΣ Αστέρας Μελισσίων 

Άνοιξης 13.00: ΑΣ Άνοιξης Διονύσου-ΑΣΕ Δούκα 

Ιωνικού ΝΦ 17.00: Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας-Ηλυσιακός 

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α’: (πρώτος αγώνας ημιτελικής φάσης): Ζεφυρίου 17.00: Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων-ΟΦ Νέας Ιωνίας 

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β’: Ζεφυρίου 15.30: ΔΑΣ Ζεφυρίου-Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων 

ΜΙΝΙ: Ζεφυρίου 09.45: ΑΣΟΔ Ασπροπύργου-ΑΣΕ Δούκα 

Ζεφυρίου 10.25: ΑΣΕ Δούκα-ΔΑΣ Ζεφυρίου 

Ζεφυρίου 11.05: ΔΑΣ Ζεφυρίου-ΑΣΟΔ Ασπροπύργου 

Ιωνικού ΝΦ 14.35: Θρακομακεδόνες-Αθηναϊκός (2) 

Ιωνικού ΝΦ 14.55: ΕΣΝ Βριλησσίων (2)-Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας 

Ιωνικού ΝΦ 15.35: ΕΣΝ Βριλησσίων (2)-Θρακομακεδόνες 

Κερατσινίου 18.00: ΑΟ Παράδεισος Αμαρουσίου-Ολυμπιακός Κερατσινίου 

Κερατσινίου 18.40: Ολυμπιακός Κερατσινίου-Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων 

Κερατσινίου 19.20: Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων-ΑΟ Παράδεισος Αμαρουσίου