ΕΝΩΣΗ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ ΧΕΙΡΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

Πρεμιέρα το Σαββατοκύριακο 20-21 Οκτωβρίου στα Πρωταθλήματα Ε.Σ.Χ.Α. στις κατηγορίες Κορασίδων και Παμπαίδων Α’ ενώ συνεχίζεται το Πρωτάθλημα Ε.Σ.Χ.Α. στην κατηγορία Παίδων.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

ΣΑΒΒΑΤΟ 20/10/2018:

ΠΑΙΔΩΝ: Καματερού 16.00: Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων-ΑΕΚ Βύρωνα

Μοσχάτου 17.45: Δίας Μοσχάτου Ταύρου-ΕΣΝ Βριλησσίων

Ιλισσίων 20.00: Ηλυσιακός-Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας

ΑΠΚ Δαϊς 21.00: ΑΣΕ Δούκα-Έσπερος Καλλιθέας

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α’: ΑΠΚ Δαϊς 11.15: ΑΣΕ Δούκα Β’-ΑΕΚ

Κορωπίου 11.45: ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου-Αθηναϊκός

ΑΠΚ Δαϊς 12.30: ΑΣΕ Δούκα Α’-Έσπερος Καλλιθέας

Καματερού 18.00: ΓΑΣ Καματερού-Ηλυσιακός

Νίκαιας 19.30: ΓΝΟ Άρης Νικαίας-Πανελλήνιος ΓΣ

ΚΥΡΙΑΚΗ 21/10/2018:

ΠΑΙΔΩΝ: «Γ. Κασιμάτης» ΟΑΚΑ 11.00: ΑΕΚ-Πανιώνιος ΓΣΣ

Ν. Ιωνίας 14.30: ΟΦ Νέας Ιωνίας-Ολυμπιακός Κερατσινίου

Κορωπίου 20.00: ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου-Πανελλήνιος ΓΣ  

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ: Νίκαιας 14.00: ΓΝΟ Άρης Νικαίας-Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων

Ν. Ιωνίας 16.30: ΑΠΕΣ Καπανδριτίου-ΟΦ Νέας Ιωνίας

Κερατσινίου 17.10: Ολυμπιακός Κερατσινίου-ΓΑΣ Καματερού

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α’:  Καματερού 14.20: Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων Α’-Δίας Μοσχάτου Ταύρου

Κερατσινίου 19.05: Ολυμπιακός Κερατσινίου-Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας

Με την 2η αγωνιστική συνεχίστηκε το Σαββατοκύριακο 13-14 Οκτωβρίου, το  Πρωτάθλημα Ε.Σ.Χ.Α. Παίδων.

Τα αποτελέσματα:

Α’ Όμιλος: Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας-ΑΣΕ Δούκα: 9-54

Έσπερος Καλλιθέας-Ηλυσιακός: 11-41

Β’ Όμιλος: Ολυμπιακός Κερατσινίου-Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων: 28-14

ΑΕΚ Βύρωνα-ΟΦ Νέας Ιωνίας: 16-20

Γ΄Όμιλος: Πανελλήνιος ΓΣ-Δίας Μοσχάτου Ταύρου: 53-32

ΕΣΝ Βριλησσίων-ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου: 29-29

Δ’ Όμιλος: Πανιώνιος-ΓΝΟ Άρης Νικαίας: 20-30

Ρεπό: ΑΕΚ

 

Αναλυτικά τα αποτελέσματα όλων των κατηγοριών καθώς και τις βαθμολογίες αυτών μπορείτε να τις δείτε στην ενότητα Διοργανώσεις στην ιστοσελίδα της E.Σ.Χ.Α. 

Πραγματοποιήθηκαν σήμερα στα γραφεία της ένωσης οι κληρώσεις των Πρωταθλημάτων Ε.Σ.Χ.Α. στις κατηγορίες Νεανίδων, Κορασίδων, Παμπαίδων Α’, Παγκορασίδων Α’, για την αγωνιστική περίοδο 2018-2019.

Αναλυτικά:

ΝΕΑΝΙΔΩΝ

Στην 1η αγωνιστική θα παίξουν: ΓΝΟ Άρης Νικαίας-ΟΦ Νέας Ιωνίας

Ρεπό: ΓΑΣ Καματερού.

Η έναρξη στις 22/10/2018

 

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ:

Στην 1η αγωνιστική θα παίξουν: Ολυμπιακός Κερατσινίου-ΓΑΣ Καματερού

ΑΠΕΣ Καπανδριτίου-ΟΦ Ν. Ιωνίας

ΓΝΟ Άρης Νικαίας-Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων

Η έναρξη στις 20/10/2018

 

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α’:

Οι όμιλοι της Α’ Φάσης: Α’ ΟΜΙΛΟΣ: Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων, ΑΕΚ Βύρωνα, ΑΣ Ηλιούπολης, ΟΦ Ν. Ιωνίας, ΑΟ Πολιτείας. 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ: ΑΣΕ Δούκα 1, ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου, ΕΣΝ Βριλησσίων, Αθηναϊκός ΑΣΒ, Έσπερος Καλλιθέας.

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ: ΓΑΣ Καματερού, ΑΣΟΧ Φοίβος, Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων 1, Ηλυσιακός, Δίας Μοσχάτου Ταύρου.

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ: ΓΝΟ Άρης Νικαίας, Πανελλήνιος ΓΣ, Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας, Ολυμπιακός Κερατσινίου, ΑΕΚ, ΑΣΕ Δούκα 2.

Η 1η αγωνιστική σε κάθε όμιλο:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ: ΟΦ Ν. Ιωνίας-ΑΕΚ Βύρωνα

Λεωνίδας 2 Αγ. Αναργύρων-ΑΟ Πολιτείας

Ρεπό: ΑΣ Ηλιούπολης

Β’ ΟΜΙΛΟΣ: ΑΣΕ Δούκα 1-Έσπερος Καλλιθέας

ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου-Αθηναϊκός ΑΣΒ

Ρεπό: ΕΣΝ Βριλησσίων

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ: Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων 1-Δίας Μοσχάτου

ΓΑΣ Καματερού-Ηλυσιακός

Ρεπό: ΑΣΟΧ Φοίβος

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ: ΑΣΕ Δούκα 2-ΑΕΚ

Ολυμπιακός Κερατσινίου-Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας

ΓΝΟ  Άρης Νίκαιας-Πανελλήνιος ΓΣ

Η έναρξη της Α’ Φάσης στις 20/10/2018.

 

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α’ :

Στην 1η αγωνιστική θα παίξουν: Πανιώνιος ΓΣΣ-ΓΑΣ Καματερού

Ολυμπιακός Κερατσινίου-Αθηναϊκός ΑΣΒ

ΓΝΟ Άρης Νικαίας-ΑΣ Ηλιούπολης

ΕΣΝ Βριλησσίων-Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων

Ρεπό: ΟΦ Νέας Ιωνίας.

Η έναρξη στις 3/11/2018.

Για την 2η αγωνιστική στο Πρωτάθλημα Ε.Σ.Χ.Α. στην κατηγορία Παίδων, το Σαββατοκύριακο 13-14 Οκτωβρίου 2018, θα διεξαχθούν οι συναντήσεις:

Σάββατο 13/10/2018:

Πανελληνίου 10.00: Πανελλήνιος ΓΣ-Δίας Μοσχάτου Ταύρου

Βριλησσίων 11.15: ΕΣΝ Βριλησσίων-ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου

Κερατσινίου 18.00: Ολυμπιακός Κερατσινίου-Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων

Ιλισσίων 20.00: Έσπερος Καλλιθέας-Ηλυσιακός

Κυριακή 14/10/2018:

Βύρωνα 14.30: ΑΕΚ Βύρωνα-ΟΦ Νέας Ιωνίας

Ιωνικού ΝΦ 16.00: Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας-ΑΣΕ Δούκα

Νίκαιας 20.00: Πανιώνιος-ΓΝΟ Άρης Νικαίας

 

Για το Πρωτάθλημα Ε.Σ.Χ.Α. στην κατηγορία Εφήβων, θα παίξουν:

Δευτέρα 15/10/2018:

ΟΑΚΑ 21.30: ΑΕΚ-ΟΦ Νέας Ιωνίας

Τετάρτη 17/10/2018:

Βύρωνα 22.15: ΑΕΚ Βύρωνα-ΓΑΣ Καματερού

Πέμπτη 18/10/2018:

Ρέντη 21.45: Ολυμπιακός ΣΦΠ-ΑΣΕ Δούκα

Νέας Ιωνίας 22.15: ΟΦ Νέας Ιωνίας-Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας

 

Για την 1η αγωνιστική του πρωταθλήματος Ε.Σ.Χ.Α. Εφήβων είχαμε τα εξής αποτελέσματα:

ΑΣΕ Δούκα-Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας: 22-24

ΓΝΟ Άρης Νικαίας-ΑΕΚ Βύρωνα: 53-26.     

Την Πέμπτη 11/10/2018 θα πραγματοποιηθεί η κλήρωση των Πρωταθλημάτων Ε.Σ.Χ.Α. στις κατηγορίες Νεανίδων, Κορασίδων, Παμπαίδων Α’, Παγκορασίδων Α’, για την αγωνιστική περίοδο 2018-2019.

Η διαδικασία θα πραγματοποιηθεί στα γραφεία της Ένωσης (Γ’ Σεπτεμβρίου 56-3ος όροφος) στις 14:00.

Η έναρξη των ανωτέρων πρωταθλημάτων:

Νεανίδων: 22/10/2018

Κορασίδων: 20/10/2018

Παμπαίδων Α’: 20/10/2018

Παγκορασίδων Α’: 3/11/2018