ΕΝΩΣΗ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ ΧΕΙΡΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

Για τα Πρωταθλήματα Ε.Σ.Χ.Α. στις κατηγορίες Παίδων, Κορασίδων, Παμπαίδων Α’, Παμπαίδων Β’ και Παγκορασίδων Β’, το Σάββατο 6/1/2018 και την Κυριακή 7/1/2018 θα διεξαχθούν οι παρακάτω συναντήσεις:

Σάββατο 6/1/2018:

ΠΑΙΔΩΝ (5η αγωνιστική): Ιωνικού ΝΦ  17.30: Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας - ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου

Καματερού 20.00: Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων - ΑΣ Ηλιούπολης

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α’ (3η αγωνιστική-Β’ Φάση): Ν. Ιωνίας 13.15: ΟΦ Νέας Ιωνίας - Ηλυσιακός

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β’ (2η αγωνιστική εξ αναβολής): Μοσχάτου 13.00: Δίας Μοσχάτου - ΑΣΕ Δούκα

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β’ (1η αγωνιστική εξ αναβολής): Κορωπίου 11.30: ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου - ΔΑΣ Ζεφυρίου

Κυριακή 7/1/2018:

ΠΑΙΔΩΝ (5η αγωνιστική): Βριλησσίων 11.40: ΕΣΝ Βριλησσίων - Ολυμπιακός Κερατσινίου

Πανελληνίου 14.00: Πανελλήνιος ΓΣ - Πανιώνιος ΓΣΣ

Νίκαιας 14.30: ΓΝΟ Άρης Νικαίας - Αναγέννηση Βύρωνα

Ν. Ιωνίας 14.30: ΟΦ Νέας Ιωνίας - Δίας Μοσχάτου Ταύρου

ΟΑΚΑ 19.00: ΑΕΚ - ΑΣΕ Δούκα

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ (8η αγωνιστική): Καματερού 14.10: Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων - ΟΦ Νέας Ιωνίας

Καματερού 16.00: ΓΑΣ Καματερού - ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου

Κερατσινίου 16.30: Ολυμπιακός Κερατσινίου - ΑΠΕΣ Καπανδριτίου

Νικαίας 19.30: ΓΝΟ Άρης Νικαίας - ΑΣ Ηλιούπολης

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α’  (3η αγωνιστική-Β’  Φάση): Βριλησσίων 10.00: ΕΣΝ Βριλησσίων - Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας

ΑΠΚ Δαϊς 10.30: ΑΣΕ Δούκα - ΓΑΣ Καματερό (2)

Πανελληνίου 12.30: Πανελλήνιος ΓΣ - ΑΣ Ηλιούπολης

Καλλιθέας 18.15: Έσπερος Καλλιθέας - Δίας Μοσχάτου Ταύρου

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β’ (3η αγωνιστική εξ αναβολής): ΟΑΚΑ 16.00: ΑΕΚ - ΔΑΣ Αραφήν

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β’ (4η αγωνιστική εξ αναβολής): Άνοιξης 13.00: ΑΣ Άνοιξης Διονύσου - Πανελλήνιος ΓΣ

Μελισσίων 17.00: Αστέρας Μελισσίων - ΑΕ Ζεφυρίου

Ιλισσίων 19.30: ΑΟ Παράδεισος Αμαρουσίου - Ηλυσιακός

 

Την Δευτέρα 8/1/2018 για το Πρωτάθλημα Ε.Σ.Χ.Α. Νεανίδων (5η αγωνιστική) θα παίξουν ΑΟΑΟΔ Κορυδαλλού - ΟΦ Νέας Ιωνίας (Κορυδαλλού-22.00).

Σε εξ αναβολής αγώνες για τα Πρωταθλήματα Ε.Σ.Χ.Α. στις κατηγορίες Εφήβων, Παίδων, Κορασίδων και Παμπαίδων Β’ που πραγματοποιήθηκαν στις 20, 21, 22 και 23/12/2017 σημειώθηκαν τα αποτελέσματα:

Εφήβων: Τελαμώνας Σαλαμίνας - Πανελλήνιος ΓΣ: 28-31

Παίδων: ΑΕΚ - Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας: 36-26

Αναγέννηση Βύρωνα - ΑΣΕ Δούκα: 23-36

Πανιώνιος - Ηλυσιακός: 21-39

Κορασίδων: ΓΑΣ Καματερού - ΓΝΟ Άρης Νικαίας: 27-14

Παμπαίδων Β’: Τελαμώνας Σαλαμίνας - Πανελλήνιος ΓΣ: 11-12

     Δίας Μοσχάτου Ταύρου - ΕΣΝ Βριλησσίων: 7-28

Για τα πρωταθλήματα Ε.Σ.Χ.Α. στις κατηγορίες Παίδων, Κορασίδων, Παμπαίδων Α’, Παγκορασίδων Α΄, Παμπαίδων Β΄ και Παγκορασίδων Β’, θα πραγματοποιηθούν το Σαββατοκύριακο 16 & 17/12/2017 οι παρακάτω συναντήσεις:

 ΣΑΒΒΑΤΟ 16/12/2017:

 

ΠΑΙΔΩΝ: Πανελληνίου 09.30: Πανελλήνιος ΓΣ - Δίας Μοσχάτου/Ταύρου

Βύρωνα 15.00: Αναγέννηση Βύρωνα - Ολυμπιακός Κερατσινίου

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ: Καματερού 15.40: ΓΑΣ Καματερό - ΑΠΕΣ Καπανδριτίου

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α’: Νέας Ιωνίας 16.15: ΟΦ Νέας Ιωνίας - Δίας Μοσχάτου/Ταύρου

       Ηλιούπολης 19.15: ΑΣ Ηλιούπολης - ΑΣΕ Δούκα

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α’: Κορυδαλλού 10.15: ΑΟΑΟΔ Κορυδαλλού - ΑΣ Ηλιούπολης

    Νέας Ιωνίας 13.00: ΟΦ Νέας Ιωνίας - ΓΑΣ Καματερό

    Νίκαιας 14.10: ΓΝΟ Άρης Νίκαιας - ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β’: Βύρωνα 11.45: Αθηναϊκός - Θρακομακεδόνες Sports Club

       Κορωπίου 17.30: ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου - ΑΕΚ

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β’: Βριλησσίων 11.10: ΕΣΝ Βριλησσίων - ΟΦ Νέας Ιωνίας

    Βύρωνα 13.00: ΔΑΣ Ζεφυρίου - Αθηναϊκός

    Κορωπίου 12.00: ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου - ΓΑΣ Καματερού

 

ΚΥΡΙΑΚΗ 17/12/2017:

ΠΑΙΔΩΝ: Ηλιούπολης 10.45: ΑΣ Ηλιούπολης-ΑΟ Πολιτείας

  ΟΑΚΑ 17.00: ΑΣΕ Δούκα - ΕΣΝ Βριλησσίων

   Καλλιθέας 18.15: Έσπερος Καλλιθέας - Ηλυσιακός

   Νίκαιας 19.45: ΓΝΟ Άρης Νικαίας - Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας

   Κορωπίου 20.30: ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου - ΑΕΚ

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ: Νίκαιας 14.00: ΓΝΟ Άρης Νίκαιας - ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου

 Κερατσινίου 17.20: Ολυμπιακός Κερατσινίου - ΟΦ Νέας Ιωνίας

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α’: Βριλησσίων 10.20: ΕΣΝ Βριλησσίων - Ολυμπιακός Κερατσινίου

       Βύρωνα 14.00: Αναγέννηση Βύρωνα - ΓΝΟ Άρης Νικαίας

       Καματερού 14.10: Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων (2) - ΓΑΣ Καματερό (1)

       Καματερού 16.30: ΓΑΣ Καματερό (2) - ΑΣΟΧ Φοίβος

       Κορωπίου 17.30: ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου - Πανελλήνιος ΓΣ

       Ιωνικού ΝΦ 17.30: Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας - Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων (1)

       Ιλισσίων 20.30: Ηλυσιακός - Αθηναϊκός

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α’: Βριλησσίων 11.50: ΕΣΝ Βριλησσίων - Αθηναϊκός

     Κερατσινίου 14.20: Ολυμπιακός Κερατσινίου - Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β’: ΟΑΚΑ 14.00: ΑΣΕ Δούκα - Αθηναϊκός (2)

      Καματερού 15.20: Λεωνίδας Αγίων Αναργύρων - Τελαμώνας Σαλαμίνας

      Νίκαιας 15.30: ΓΝΟ Άρης Νικαίας - ΔΑΣ Αραφήν

       Κερατσινίου 15.50: Ολυμπιακός Κερατσινίου - ΓΑΣ Καματερό

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β’: Καπανδριτίου 18.00: ΑΠΕΣ Καπανδριτίου-Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων

 

Την Δευτέρα 18/12/2017 για το Πρωτάθλημα Ε.Σ.Χ.Α. Νεανίδων θα παίξουν: ΓΑΣ Καματερό - ΑΟΑΟΔ Κορυδαλλού (Καματερού-22.00).

Σε συναντήσεις για τα Πρωταθλήματα Ε.Σ.Χ.Α. στις κατηγορίες Νεανίδων, Παίδων, Κορασίδων, Παμπαίδων Α’, Παγκορασίδων Α’, Παμπαίδων Β’ και Παγκορασίδων Β’, που πραγματοποιήθηκαν, την Πέμπτη 14/12/2017, την Παρασκευή 15/12/2017, το Σαββατοκύριακο 16-17/12/2017 και την Δευτέρα 18/12/2017 σημειώθηκαν τα αποτελέσματα:

ΕΦΗΒΩΝ: ΑΣΕ Δούκα - ΕΣΝ Βριλησσίων: 34-19

ΝΕΑΝΙΔΩΝ: ΓΑΣ Καματερού - ΑΟΑΟΔ Κορυδαλλού: 49-11

ΠΑΙΔΩΝ: Πανελλήνιος ΓΣ - Δίας Μοσχάτου/Ταύρου: 50-22

Αναγέννηση Βύρωνα - Ολυμπιακός Κερατσινίου: 25-31

ΑΣΕ Δούκα - ΕΣΝ Βριλησσίων: 36-24

Έσπερος Καλλιθέας - Ηλυσιακός: 12-30

ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου - ΑΕΚ: 28-28

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ: ΑΠΕΣ Καπανδριτίου - ΑΣ Ηλιούπολης: 19-30

ΓΑΣ Καματερού - ΑΠΕΣ Καπανδριτίου: 24-14

ΓΝΟ Άρης Νίκαιας - ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου: 25-18

Ολυμπιακός Κερατσινίου - ΟΦ Νέας Ιωνίας: 21-32

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α’: ΟΦ Νέας Ιωνίας - Δίας Μοσχάτου/Ταύρου: 28-27

     ΑΣ Ηλιούπολης - ΑΣΕ Δούκα: 17-35

     ΕΣΝ Βριλησσίων - Ολυμπιακός Κερατσινίου: 34-20

     Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων (2) - ΓΑΣ Καματερό (1): 26-13

     ΓΑΣ Καματερό (2) - ΑΣΟΧ Φοίβος: 23-11

     ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου - Πανελλήνιος ΓΣ: 38-22

     Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας - Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων (1): 19-22

     Ηλυσιακός - Αθηναϊκός: 22-24

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α’: ΟΦ Νέας Ιωνίας - ΓΑΣ Καματερού: 26-13

    ΓΝΟ Άρης Νίκαιας - ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου: 6-19

    ΕΣΝ Βριλησσίων - Αθηναϊκός: 29-6

    Ολυμπιακός Κερατσινίου - Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων: 16-15

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β’: Αθηναϊκός - Θρακομακεδόνες Sports Club: 19-11

ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου - ΑΕΚ: 21-11

ΑΣΕ Δούκα - Αθηναϊκός (2): 36-7

Λεωνίδας Αγίων Αναργύρων - Τελαμώνας Σαλαμίνας: 33-12

ΓΝΟ Άρης Νικαίας - ΔΑΣ Αραφήν: 18-7

Ολυμπιακός Κερατσινίου - ΓΑΣ Καματερού: 24-21

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β’: ΕΣΝ Βριλησσίων - ΟΦ Νέας Ιωνίας: 14-16

    ΔΑΣ Ζεφυρίου - Αθηναϊκός: 7-25

    ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου - ΓΑΣ Καματερού: 14-20

    ΑΠΕΣ Καπανδριτίου - Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων: 18-11

 

Για το Πρωτάθλημα Ε.Σ.Χ.Α. Παίδων, την Τετάρτη 20/12/2017 θα διεξαχθούν οι συναντήσεις:

ΟΑΚΑ 17.00: ΑΕΚ - Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας

Βύρωνα 21.30: Αναγέννηση Βύρωνα - ΑΣΕ Δούκα

Σε συναντήσεις για το πρωτάθλημα Ε.Σ.Χ.Α. Εφήβων (3η αγωνιστική), που έγιναν την Τρίτη 12/12/2017, την Πέμπτη 14/12/2017 σημειώθηκαν τα αποτελέσματα:

Ιωνικός Νέας Φιλαδέλφειας - ΓΝΟ Άρης Νικαίας: 28-26

Πανιώνιος ΓΣΣ - ΟΦ Νέας Ιωνίας: 28-30

ΑΣΕ Δούκα - ΕΣΝ Βριλησσίων: 34-19