ΕΝΩΣΗ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ ΧΕΙΡΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

Στα παιχνίδια που έγιναν το Σάββατο 13/1/2018 και την Κυριακή 14/1/2018 για τα Πρωταθλήματα Ε.Σ.Χ.Α. στις κατηγορίες Εφήβων, Παίδων, Κορασίδων, Παμπαίδων Α’, Παγκορασίδων Α’, Παμπαίδων Β’, Παγκορασίδων Β’ καθώς και για το Κύπελλο Ανδρών «Φ. Μπάβας» σημειώθηκαν τα αποτελέσματα:

ΚΥΠΕΛΛΟ ΑΝΔΡΩΝ «Φ. ΜΠΑΒΑΣ» (επαναληπτικός αγώνας):΄

Έσπερος Καλλιθέας - Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας: 27-31.

Ο Ιωνικός Νέας Φιλαδέλφειας προκρίθηκε στα προημιτελικά αφού είχε κερδίσει και στον πρώτο αγώνα με 30-24.     

ΕΦΗΒΩΝ: ΓΝΟ Άρης Νικαίας - Ολυμπιακός ΣΦΠ: 26-16

ΠΑΙΔΩΝ: ΑΣΕ Δούκα - Ιωνικός Νέας Φιλαδέλφειας: 38-33

Ηλυσιακός - ΑΟ Πολιτείας: 45-25

ΓΝΟ Άρης Νικαίας - ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου: 32-40

Ολυμπιακός Κερατσινίου - ΑΕΚ: 26-36

ΑΣ Ηλιούπολης - Πανελλήνιος ΓΣ: 31-31

Πανιώνιος ΓΣΣ - ΟΦ Νέας Ιωνίας: 15-27

Αναγέννηση Βύρωνα - ΕΣΝ Βριλησσίων: 27-34  

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ: ΑΣ Ηλιούπολης - ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου: 33-9

ΑΠΕΣ Καπανδριτίου - Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων: 28-31

Ολυμπιακός Κερατσινίου - ΓΑΣ Καματερού: 14-26

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α’: Πανελλήνιος ΓΣ - ΓΑΣ Καματερού (1): 21-34

ΓΝΟ Άρης Νικαίας - ΑΣΕ Δούκα: 27-35

Ολυμπιακός Κερατσινίου - ΟΦ Νέας Ιωνίας: 29-16

ΑΣ Ηλιούπολης - ΓΑΣ Καματερού (2): 16-23

Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων (2) - ΑΣΟΧ Φοίβος: 33-21

ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου - Αναγέννηση Βύρωνα: 28-21

ΕΣΝ Βριλησσίων - Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων (1): 25-11

Ηλυσιακός - Έσπερος Καλλιθέας: 30-21

Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας - Αθηναϊκός: 25-20

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α’: ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου - Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων: 19-25

ΑΣ Ηλιούπολης - Ολυμπιακός Κερατσινίου: 6-9

Αθηναϊκός - ΟΦ Νέας Ιωνίας: 3-31

ΓΑΣ Καματερού - ΑΟΑΟΔ Κορυδαλλού: 22-9

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β’: ΑΕΚ - ΟΦ Νέας Ιωνίας: 28-18

ΕΣΝ Βριλησσίων - ΑΣΕ Δούκα: 18-26

ΓΑΣ Καματερού - Αθηναϊκός: 22-17

Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας - ΑΣ Άνοιξης Διονύσου: 21-25

Αθηναϊκός (2) - ΑΟ Παράδεισος Αμαρουσίου: 20-26

Θρακομακεδόνες Sports Club Aστέρας Μελισσίων: 17-20

ΑΕ Ζεφυρίου - Ολυμπιακός Κερατσινίου: 17-32

Πανελλήνιος ΓΣ - Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων: 15-24

Ηλυσιακός - Δίας Μοσχάτου Ταύρου: 24-5

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β’: Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων - ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου: 20-30

Αθηναϊκός - ΑΣ Ηλιούπολης: 24-14

ΓΑΣ Καματερού - ΕΣΝ Βριλησσίων: 14-3

ΑΠΕΣ Καπανδριτίου - ΟΦ Νέας Ιωνίας: 17-22

 

 

Τα στοιχεία των αγώνων:

Κύπελλο Ανδρών «Φ. Μπάβας»:

ΕΣΠΕΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ - ΙΩΝΙΚΟΣ Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ: 27-31

Δεκάλεπτα: 3-3, 8-6, 12-12 (ημίχρονο), 17-17, 22-24, 27-31 (τελικό).

Διαιτητές: Βήτας-Ζήσης.

ΕΣΠΕΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Τσαφαντάκης): Μπακαβέλος, Γκλαβόπουλος 3, Δαλέκος 3, Σιατιρλής 1, Λάλας 5, Ξανθόπουλος 4, Καυκούλας 1, Νικολαϊδης, Κοντούλης 1, Θεοδοσόπουλος 4, Παπαδημητρίου 1, Πολλάκης 4.

ΙΩΝΙΚΟΣ Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ (Μαντζόπουλος): Εμμανουήλ, Αργυράκης 3, Παπαδιονυσίου, Μπούτος, Θεοδωρόπουλος 4, Βασιλείου 1, Αντωνόπουλος 9, Μπιτόπουλος 5, Μαραγκός 1, Αν. Μάγκος 1, Γ. Μάγκος, Μαυροφρύδης 2, Σωτηρίου, Καπετάνιος, Μπουλούμπασης 4, Τσαγκόγεωργας 1.

Πέναλτι: 1/1, 1/1.

 

Πρωτάθλημα ΕΣΧΑ Εφήβων (4η αγωνιστική):

ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ: 26-16

Δεκάλεπτα: 4-2, 9-3, 13-8 (ημίχρονο), 16-11, 20-16, 26-16 (τελικό).

Διαιτητές: Ανταλής-Γιακαλής.

ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ (Γρηγοράκης): Ακριβός, Βλάχος 4, Αρτινιάν 1, Πατσουλίνης 7, Γ. Ασβεστάς, Τερλέσκι, Κρεμμύδας, Κοκκοράκης, Ακερμανίδης, Μπίμπα 1, Κοντολένκου, Χουρσουτιάν 6, Ποταμούσης 2, Κούβαρης, Τσαμούρης 5, Ποταμούσης 2.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ (Καρασαββίδης): Λόλας 3, Κιαρτζίδης, Παπαντώνης 1, Τηνιακός, Γιαννέτος 3, Μαραμαθάς 1, Τραπεζάρης, Σιδηρόπουλος, Σακάλογλου, Σ. Λιάπης 1, Ν. Λιάπης 3, Ζωγραφίδης 1, Μαϊνας 2, Μαντζώρος 1, Στυλιανέλης, Τσανίνος.

Πέναλτι: 1/1, 3/4.

 

Πρωτάθλημα ΕΣΧΑ Παίδων (6η αγωνιστική):

ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ - ΙΩΝΙΚΟΣ Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ : 38-33

Δεκάλεπτα: 4-3, 10-10, 15-15 (ημίχρονο), 19-19, 29-21, 38-33 (τελικό).

Διαιτητές: Μερτινιάν-Καρατράντος.

ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ (Σαϊτης): Κασιώνης, Φαναριώτης, Βασιλόπουλος, Μάνος 4, Πουλιάσης 2, Σφαέλλος-Παπαϊωάννου 4, Σοφιανός 3, Βασιλόπουλος, Κωνσταντόπουλος 2, Ρούμπης, Γερουλάνος 1, Ζαφειράκης 3, Ραφτόπουλος 7, Βάρσος, Παγιάτης 7,  Στεφανίτσης 5.

ΙΩΝΙΚΟΣ Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ (Καρνάβας): Σιάτρας 8, Παπαδάκης 4, Πασάϊ 1, Σάλεχ, Κων. Καρυτινός, Μαλούσι, Θ. Καρυτινός, Σταθάκης 1, Τριβάλας 1, Κοζίδης 1, Λαζάρου 11, Σεχάϊ 6.

Πέναλτι: 3/5, 3/7.

 

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ-ΑΕΚ: 26-36

Δεκάλεπτα: 5-6, 8-12, 11-16 (ημίχρονο), 18-23, 24-26, 26-36.

Διαιτητές: Σκλαβενίτης-Μπράμου.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ (Κουλακάρης): Σάμιος, Κουκουλάς 3, Κωστόπουλος, Γιαννακόπουλος 1, Βαζαίος, Παλαιτσάκης, Ανριόν 6, Ξυπνητός 2, Μουσούλης, Νάκος 9, Πασχάλης 1, Σωτηρίου 1, Μάρκου, Μαρινάκης 3, Οικονόμου, Μπισλόγλου.

ΑΕΚ (Κοτελίδας): Βασιλακάκης, Πρωτέκτικος 1, Αθανασάκος 1, Μελίσσης 2, Ασλής, Στάθης 3, Κοτσιώνης 9, Βούλγαρης 5, Βασιλείου 4, Σιγαλός, Καρράς 5, Τσαμποδήμος, Σταματελόπουλος, Παπαντωνίου 1, Βεζύρης 2, Κοβάνης 3.

Πέναλτι: 1/2-0/2.

Ο Ιωνικός Νέας Φιλαδέλφειας προκρίθηκε στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Ε.Σ.Χ.Α. Ανδρών «Φώτης Μπάβας» αφού επικράτησε και στον επαναληπτικό αγώνα εκτός έδρας με 31-27 του Έσπερου Καλλιθέας. Στο πρώτο παιχνίδι στη Νέα Φιλαδέλφειας ο Ιωνικός είχε κερδίσει με 30-24.

Τα αποτελέσματα σε παιχνίδια που έγιναν το Σάββατο 13/1/2018 για τα Πρωταθλήματα Ε.Σ.Χ.Α. σημειώθηκαν τα αποτελέσματα:

ΠΑΙΔΩΝ: ΑΣΕ Δούκα - Ιωνικός Νέας Φιλαδέλφειας: 38-33

Ηλυσιακός - ΑΟ Πολιτείας: 42-25

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ: ΑΣ Ηλιούπολης - ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου: 38-9

ΑΠΕΣ Καπανδριτίου - Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων: 28-31

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α’: Πανελλήνιος ΓΣ - ΓΑΣ Καματερού (1): 21-34

Ολυμπιακός Κερατσινίου - ΟΦ Νέας Ιωνίας: 29-16

ΑΣ Ηλιούπολης - ΓΑΣ Καματερού (2): 16-23

ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου - Αναγέννηση Βύρωνα: 28-21

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α’: ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου - Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων: 19-25

ΑΣ Ηλιούπολης - Ολυμπιακός Κερατσινίου: 6-9

Αθηναϊκός - ΟΦ Νέας Ιωνίας: 3-31

ΓΑΣ Καματερού - ΑΟΑΟΔ Κορυδαλλού: 22-9

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β’: ΓΑΣ Καματερού - Αθηναϊκός: 22-17

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β’: Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων - ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου: 20-30

Σε παιχνίδια για την 4η αγωνιστική στο Πρωτάθλημα Ε.Σ.Χ.Α. Εφήβων:

ΟΦ Νέας Ιωνίας - Αναγέννηση Βύρωνα: 27-27

Ιωνικός Νέας Φιλαδέλφειας - ΑΣΕ Δούκα: 24-20

Για το Πρωτάθλημα ΕΣΧΑ Νεανίδων (5η αγωνιστική):

ΑΟΑΟΔ Κορυδαλλού - ΟΦ Νέας Ιωνίας: 9-53

 

 

Το πρόγραμμα των αγώνων που θα πραγματοποιηθούν το Σάββατο 13/1/2018 και την Κυριακή 14/1/2018 για τα πρωταθλήματα Ε.Σ.Χ.Α. στις κατηγορίες Εφήβων, Παίδων, Κορασίδων, Παμπαίδων Α’, Παγκορασίδων Α’, Παμπαίδων Β’, Παγκορασίδων Β’ καθώς και για το Κύπελλο Ανδρών «Φ. Μπάβας» είναι το εξής:

ΣΑΒΒΑΤΟ 13/1/2018

ΚΥΠΕΛΛΟ ΑΝΔΡΩΝ «Φ. ΜΠΑΒΑΣ»  Καλλιθέας 21.00: Έσπερος Καλλιθέας-Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας

ΠΑΙΔΩΝ: ΑΠΚ Δαϊς 14.00: ΑΣΕ Δούκα - Ιωνικός Νέας Φιλαδέλφειας

Ιλισίων 20.00: Ηλυσιακός - ΑΟ Πολιτείας

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ: Ηλιούπολης 20.00: ΑΣ Ηλιούπολης - ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου

Καματερού: 20.45: ΑΠΕΣ Καπανδριτίου-Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων    

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α’: Πανελληνίου 10.00: Πανελλήνιος ΓΣ - ΓΑΣ Καματερού (1)

Νικαίας 16.15: ΓΝΟ Άρης Νικαίας - ΑΣΕ Δούκα

Κερατσινίου 16.50: Ολυμπιακός Κερατσινίου - ΟΦ Νέας Ιωνίας

Ηλιούπολης 18.00: ΑΣ Ηλιούπολης - ΓΑΣ Καματερού (2)

Ολυμπιακού Χωριού 18.00: Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων (2) - ΑΣΟΧ Φοίβος

Κορωπίου 17.30: ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου - Αναγέννηση Βύρωνα

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α’: Κορωπίου 10.30: ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου - Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων

Ηλιούπολης 11.15: ΑΣ Ηλιούπολης - Ολυμπιακός Κερατσινίου

Βύρωνα 12.00: Αθηναϊκός - ΟΦ Νέας Ιωνίας 

Καματερού 15.40: ΓΑΣ Καματερού - ΑΟΑΟΔ Κορυδαλλού

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β’: Νέας Ιωνίας 11.45: ΑΕΚ - ΟΦ Νέας Ιωνίας

Βριλησσίων 12.45: ΕΣΝ Βριλησσίων - ΑΣΕ Δούκα

Καματερού 16.40: ΓΑΣ Καματερού - Αθηναϊκός

Ιωνικού ΝΦ 19.30: Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας - ΑΣ Άνοιξης Διονύσου

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β’: Καματερού 19.45: Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων - ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου

 

ΚΥΡΙΑΚΗ 14/1/2018:

ΕΦΗΒΩΝ: Νίκαιας 20.00: ΓΝΟ Άρης Νικαίας - Ολυμπιακός ΣΦΠ

ΠΑΙΔΩΝ:  Νίκαιας 14.00: ΓΝΟ Άρης Νικαίας - ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου

Κερατσινίου 18.20: Ολυμπιακός Κερατσινίου - ΑΕΚ 

Ηλιούπολης 20.00: ΑΣ Ηλιούπολης - Πανελλήνιος ΓΣ

Βύρωνα 14.30: Πανιώνιος ΓΣΣ - ΟΦ Νέας Ιωνίας

Βύρωνα 16.15: Αναγέννηση Βύρωνα - ΕΣΝ Βριλησσίων  

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ:  Κερατσινίου 16.20: Ολυμπιακός Κερατσινίου - ΓΑΣ Καματερού

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α’: Βριλησσίων 10.20: ΕΣΝ Βριλησσίων - Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων (1)

Ιλισίων 20.00: Ηλυσιακός - Έσπερος Καλλιθέας

Ιωνικού ΝΦ 20.30: Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας - Αθηναϊκός

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β’: Κορωπίου 11.00: ΔΑΣ Αραφήν - ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου

Βύρωνα 11.30: Αθηναϊκός (2) - ΑΟ Παράδεισος Αμαρουσίου

Πολιτείας 12.10: Θρακομακεδόνες Sports Club Aστέρας Μελισσίων

Πολιτείας 13.00: ΑΕ Ζεφυρίου - Ολυμπιακός Κερατσινίου

Πανελληνίου 14.00: Πανελλήνιος ΓΣ - Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων

Ιλισίων 18.30: Ηλυσιακός - Δίας Μοσχάτου Ταύρου

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β’: Βύρωνα 12.30: Αθηναϊκός - ΑΣ Ηλιούπολης

Καματερού 14.15: ΓΑΣ Καματερού - ΕΣΝ Βριλησσίων

Καπανδριτίου 18.00: ΑΠΕΣ Καπανδριτίου - ΟΦ Νέας Ιωνίας

 

Σε παιχνίδια για τα Πρωταθλήματα Ε.Σ.Χ.Α. Παίδων, Κορασίδων, Παμπαίδων Α’ και Παμπαίδων Β’, που έγιναν το Σάββατο 6/1/2018 και την Κυριακή 7/1/2018 σημειώθηκαν τα αποτελέσματα:

ΠΑΙΔΩΝ (5η αγωνιστική-Β’ Φάση): Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας - ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου: 44-43

Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων - ΑΣ Ηλιούπολης: 17-29

ΕΣΝ Βριλησσίων - Ολυμπιακός Κερατσινίου: 21-26

Πανελλήνιος ΓΣ - Πανιώνιος ΓΣΣ: 30-24

ΓΝΟ Άρης Νικαίας - Αναγέννηση Βύρωνα: 26-21

ΟΦ Νέας Ιωνίας - Δίας Μοσχάτου Ταύρου: 44-22

ΑΕΚ - ΑΣΕ Δούκα: 31-27

 

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ (8η αγωνιστική): Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων - ΟΦ Νέας Ιωνίας: 17-38

ΓΑΣ Καματερού - ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου: 37-4

Ολυμπιακός Κερατσινίου - ΑΠΕΣ Καπανδριτίου: 21-27

ΓΝΟ Άρης Νικαίας - ΑΣ Ηλιούπολης: 20-32

 

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α’ (3η αγωνιστική-Β’ Φάση): ΟΦ Νέας Ιωνίας - Ηλυσιακός: 23-25

ΑΣΕ Δούκα - ΓΑΣ Καματερό (2): 37-23

Πανελλήνιος ΓΣ - ΑΣ Ηλιούπολης: 27-22

Έσπερος Καλλιθέας - Δίας Μοσχάτου Ταύρου: 18-32

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β’ (2η αγωνιστική εξ αναβολής): Δίας Μοσχάτου - ΑΣΕ Δούκα: 5-55

 

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β’ (3η αγωνιστική εξ αναβολής): ΑΕΚ - ΔΑΣ Αραφήν: 24-12

 

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β’ (4η αγωνιστική-εξ αναβολής): ΑΣ Άνοιξης Διονύσου - Πανελλήνιος ΓΣ: 35-11

 

Αστέρας Μελισσίων - ΑΕ Ζεφυρίου: 17-15

 

ΑΟ Παράδεισος Αμαρουσίου - Ηλυσιακός: 20-21

 

Tα αποτελέσματα