ΕΝΩΣΗ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ ΧΕΙΡΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

Για τα Πρωταθλήματα Ε.Σ.Χ.Α. στις κατηγορίες Παίδων, Παμπαίδων Α’, Παγκορασίδων Α’, Παμπαίδων Β’, Παγκορασίδων Β’ και Μίνι, το Σαββατοκύριακο 21 και 22 Απριλίου 2018, θα διεξαχθούν οι παρακάτω αναμετρήσεις:

ΣΑΒΒΑΤΟ 21/4/2018

Παίδων: Ηλιούπολης 19.30: ΑΣ Ηλιούπολης-Πανιώνιος ΓΣΣ

Παμπαίδων Α’: Καματερού 11.45: ΓΑΣ Καματερού (2)-Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων (2)

    Βύρωνα 13.15: Αθηναϊκός-ΕΣΝ Βριλησσίων

    Ν. Ιωνίας 13.15: ΟΦ Ν. Ιωνίας-Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων (1)

   Ολυμπιακού Χωριού 17.30: ΑΣΟΧ Φοίβος-Πανελλήνιος ΓΣ

   Μοσχάτου 18.30: Δίας Μοσχάτου Ταύρου-Ολυμπιακός Κερατσινίου

Παμπαίδων Β’: Ν. Ιωνίας 11.45: ΟΦ Ν. Ιωνίας-Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας

    Καματερού 15.15: ΓΑΣ Καματερού-ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου

Παγκορασίδων Α’: Βριλησσίων 11.15: ΕΣΝ Βριλησσίων-ΓΝΟ Άρης Νικαίας

Κορυδαλλού 14.15: ΑΟΑΟΔ Κορυδαλλού-ΓΑΣ Καματερού

Κερατσινίου 17.20: Ολυμπιακός Κερατσινίου-ΑΣ Ηλιούπολης     

Παγκορασίδων Β’: Βύρωνα 11.45: Αθηναϊκός-ΔΑΣ Ζεφυρίου

Καματερού 16.30: ΓΑΣ Καματερού-ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου  

Μίνι: Ασπροπύργου 16.00: ΑΣΟΔ Ασπροπύργου-Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων

Ασπροπύργου 16.40: Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων-Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας

Ασπροπύργου 17.20: Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας-ΑΣΟΔ Ασπροπύργου

 

ΚΥΡΙΑΚΗ 22/4/2018

Παίδων: Πολιτείας 16.00: ΑΟ Πολιτείας-Πανελλήνιος ΓΣ

Καλλιθέας 18.20: Έσπερος Καλλιθέας-Δίας Μοσχάτου Ταύρου

Νίκαιας 20.00: ΓΝΟ Άρης Νικαίας-ΕΣΝ Βριλησσίων

Παμπαίδων Α’: ΑΠΣ Δαϊς 13.30: ΑΣΕ Δούκα-ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου

Νίκαιας 14.00: ΓΝΟ Άρης Νικαίας-ΑΣ Ηλιούπολης

Βύρωνα 16.45: Αναγέννηση Βύρωνα-ΓΑΣ Καματερού (1)

Καλλιθέας 20.00: Έσπερος Καλλιθέας-Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας

Παγκορασίδων Α’: Ν. Ιωνίας 14.00: ΟΦ Νέας Ιωνίας-Αθηναϊκός

Καματερού 15.10: Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων-ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου

Παμπαίδων Β’: Πανελληνίου 10.30: Πανελλήνιος ΓΣ-ΓΣ Αστέρας Μελισσίων

Καματερού 14.10: Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων-ΕΣΝ Βριλησσίων

Κερατσινίου 16.30: Ολυμπιακός Κερατσινίου-ΑΕΚ

Ιλισσίων 16.45: ΑΟ Παράδεισος Αμαρουσίου-Ηλυσιακός

Νίκαιας 18.00: ΓΝΟ Άρης Νικαίας-Αθηναϊκός

Παγκορασίδων Β’: Ν. Ιωνίας 12.30: ΟΦ Νέας Ιωνίας-ΕΣΝ Βριλησσίων

Καματερού 16.20: Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων-ΑΠΕΣ Καπανδριτίου

Μίνι: Κορωπίου 10.00: ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου-Θρακομακεδόνες Sports Club

Κορωπίου 10.40: Θρακομακεδόνες Sports Club-ΔΑΣ Ζεφυρίου

Κορωπίου 11.20: ΔΑΣ Ζεφυρίου-ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου

Βριλησσίων 11.00: ΕΣΝ Βριλησσίων (2)-Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων (2)

Βριλησσίων 11.40: Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων (2)-Αθηναϊκός (2)

Βριλησσίων 12.20: Ηλυσιακός-ΕΣΝ Βριλησσίων (2)

Βύρωνα 11.45: ΑΕ Ζεφυρίου-Τελαμώνας Σαλαμίνας

Βύρωνα 12.25: Τελαμώνας Σαλαμίνας-Αθηναϊκός

Βύρωνα 13.05: Αθηναϊκός-ΑΕ Ζεφυρίου

Πανελληνίου 12.00: Πανελλήνιος ΓΣ-Ολυμπιακός Κερατσινίου

Πανελληνίου 12.40: Ολυμπιακός Κερατσινίου-ΓΑΣ Καματερού

Πανελληνίου 13.20: ΓΑΣ Καματερού-Πανελλήνιος ΓΣ

Βύρωνα 14.00: ΑΟ Παράδεισος Αμαρουσίου-ΕΣΝ Βριλησσίων (1)

Βύρωνα 14.40: Αναγέννηση Βύρωνα-ΑΟ Παράδεισος Αμαρουσίου

Βύρωνα 15.20: ΕΣΝ Βριλησσίων (1)-Αναγέννηση Βύρωνα

ΑΠΚ Δαϊς 15.00: ΓΝΟ Άρης Νικαίας-ΟΦ Νέας Ιωνίας

ΑΠΚ Δαϊς 15.40: ΟΦ Νέας Ιωνίας-ΑΣΕ Δούκα

ΑΠΚ Δαϊς 16.20: ΑΣΕ Δούκα-ΓΝΟ Άρης Νικαίας

Σε συναντήσεις που διεξήχθησαν το Σαββατοκύριακο 14-15/4/2018, γα τα Πρωταθλήματα Ε.Σ.Χ.Α. στις κατηγορίες Παίδων, Κορασίδων, Παμπαίδων Α’, Παγκορασίδων Α’, Παμπαίδων Β’ και Μίνι (αγόρια-κορίτσια), σημειώθηκαν τα αποτελέσματα:

ΣΑΒΒΑΤΟ 14/4/2018:

ΠΑΙΔΩΝ: ΟΦ Νέας Ιωνίας-Έσπερος Καλλιθέας: 53-14

ΑΕΚ-Αναγέννηση Βύρωνα: 32-30

Δίας Μοσχάτου Ταύρου-ΑΣ Ηλιούπολης: 29-50

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ: ΓΑΣ Καματερού-ΑΣ Ηλιούπολης: 22-16

Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων-ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου: 10-0 (αα)

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α’: ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου-ΑΣΟΧ Φοίβος: 39-17

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α’: ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου-ΓΝΟ Άρης Νικαίας: 24-17

ΜΙΝΙ: ΑΕ Ζεφυρίου-ΕΣΝ Βριλησσίων: 0-10 (αα)

ΕΣΝ Βριλησσίων-ΑΣ Ολύμπιος Δίας Ασπροπύργου: 44-7

ΑΣ Ολύμπιος Δίας Ασπροπύργου-ΑΕ Ζεφυρίου: 10-0 (αα)

Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων (2)-Ηλυσιακός: 8-31

Ηλυσιακός-Αθηναϊκός (2): 42-7

ΕΣΝ Βριλησσίων (2)-Αθηναϊκός (2): 8-13

Τελαμώνας Σαλαμίνας-Αναγέννηση Βύρωνα: 20-21

Αναγέννηση Βύρωνα-Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων: 17-12

Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων-Τελαμώνας Σαλαμίνας: 22-21

 

ΚΥΡΙΑΚΗ 15/4/2018:

ΠΑΙΔΩΝ: Πανελλήνιος ΓΣ-Ηλυσιακός: 33-29

Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων-ΑΟ Πολιτείας: 17-29

Ολυμπιακός Κερατσινίου-Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας: 42-33

ΑΣΕ Δούκα-ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου: 41-35

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ: ΟΦ Νέας Ιωνίας-Ολυμπιακός Κερατσινίου: 34-4

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α’: Ολυμπιακός Κερατσινίου-Έσπερος Καλλιθέας: 32-21

Ηλυσιακός-Δίας Μοσχάτου: 28-26

ΑΣ Ηλιούπολης-ΓΑΣ Καματερού (1): 23-31

Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας-ΟΦ Νέας Ιωνίας: 15-24

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β’: Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων-ΓΑΣ Καματερού: 32-30

Τελαμώνας Σαλαμίνας-Θρακομακεδόνες Sports Club: 23-17

ΜΙΝΙ: Αθηναϊκός-ΑΟ Παράδεισος Αμαρουσίου: 15-28

ΑΟ Παράδεισος Αμαρουσίου-Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας: 32-14

Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας-Αθηναϊκός: 9-37

Θρακομακεδόνες Sports Club-Ολυμπιακός Κερατσινίου: 0-10 (αα)

Ολυμπιακός Κερατσινίου-ΟΦ Νέας Ιωνίας: 28-15

ΟΦ Νέας Ιωνίας-Θρακομακεδόνες Sports Club: 10-0 (αα)

ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου-Πανελλήνιος ΓΣ: 24-14

Πανελλήνιος ΓΣ-ΓΝΟ Άρης Νικαίας: 23-22

ΓΝΟ Άρης Νικαίας-ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου: 11-26

ΔΑΣ Ζεφυρίου-ΓΑΣ Καματερού: 17-12

ΓΑΣ Καματερού-ΑΣΕ Δούκα: 15-20

ΑΣΕ Δούκα-ΔΑΣ Ζεφυρίου: 19-19 

 

Αναλυτικά τα αποτελέσματα όλων των κατηγοριών καθώς και τις βαθμολογίες αυτών μπορείτε να τις δείτε στην ενότητα Διοργανώσεις στην ιστοσελίδα της E.Σ.Χ.Α.

                                                                          

Για τα Πρωταθλήματα Ε.Σ.Χ.Α. στις κατηγορίες Παίδων, Παμπαίδων Α΄, Παγκορασίδων Α’, Παμπαίδων Β’ και Παγκορασίδων Β’, που πραγματοποιήθηκαν το Σαββατοκύριακο 31/3-1/4/2018 σημειώθηκαν τα αποτελέσματα:

ΠΑΙΔΩΝ: Ολυμπιακός Κερατσινίου - Αναγέννηση Βύρωνα: 36-28

Έσπερος Καλλιθέας - Πανελλήνιος ΓΣ: 25-31

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α’: Αναγέννηση Βύρωνα - Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων (2): 25-20

Αθηναϊκός - Ολυμπιακός Κερατσινίου: 24-29

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α’: ΑΣ Ηλιούπολης - ΑΟΑΟΔ Κορυδαλλού: 11-13

Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων - Ολυμπιακός Κερατσινίου: 30-17

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β’: Πανελλήνιος ΓΣ - ΟΦ Νέας Ιωνίας: 29-13

ΕΣΝ Βριλησσίων - ΑΣΕ Δούκα: 14-25

Αθηναϊκός - ΑΟ Παράδεισου Αμαρουσίου: 25-13

ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου - Ολυμπιακός Κερατσινίου: 27-29

Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας - ΓΝΟ Άρης Νικαίας: 23-9

Αστέρας Μελισσίων - Ηλυσιακός: 26-18

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β’: ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου - ΟΦ Νέας Ιωνίας: 28-22

ΔΑΣ Ζεφυρίου - ΕΣΝ Βριλησσίων: 11-6

ΓΑΣ Καματερού - ΑΠΕΣ Καπανδριτίου: 18-12

ΑΣ Ηλιούπολης - Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων: 16-7

Σε αναμέτρηση που έγινε στις 28/3/2018 για το πρωτάθλημα Ε.Σ.Χ.Α. Παμπαίδων Α΄: ΑΣΟΧ Φοίβος - Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων (2): 26-29.   

 

Αναλυτικά τα αποτελέσματα όλων των κατηγοριών καθώς και τις βαθμολογίες αυτών μπορείτε να τις δείτε στην ενότητα Διοργανώσεις στην ιστοσελίδα της E.Σ.Χ.Α.                                                                          

Για τα πρωταθλήματα Ε.Σ.Χ.Α. στις κατηγορίες Παίδων, Κορασίδων, Παμπαίδων Α’, Παγκορασίδων Α’, Παμπαίδων Β’ και Μίνι (αγόρια-κορίτσια), το Σαββατοκύριακο 14-15/4/2018 θα διεξαχθούν οι συναντήσεις:

ΣΑΒΒΑΤΟ 14/4/2018:

ΠΑΙΔΩΝ: Ν. Ιωνίας 12.00: ΟΦ Νέας Ιωνίας-Έσπερος Καλλιθέας

ΟΑΚΑ 14.00: ΑΕΚ-Αναγέννηση Βύρωνα

Μοσχάτου 18.00: Δίας Μοσχάτου Ταύρου-ΑΣ Ηλιούπολης

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ: Καματερού 16.00: ΓΑΣ Καματερού-ΑΣ Ηλιούπολης

Καματερού 20.00: Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων-ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α’: Κορωπίου 18.30: ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου-ΑΣΟΧ Φοίβος

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α’: Κορωπίου 16.00: ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου-ΓΝΟ Άρης Νικαίας

ΜΙΝΙ Βριλησσίων 11.00: ΑΕ Ζεφυρίου-ΕΣΝ Βριλησσίων

Βριλησσίων 11.40: ΕΣΝ Βριλησσίων-ΑΣ Ολύμπιος Δίας Ασπροπύργου

Βριλησσίων 12.20: ΑΣ Ολύμπιος Δίας Ασπροπύργου-ΑΕ Ζεφυρίου

Βύρωνα 11.30: Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων (2)-Ηλυσιακός

Βύρωνα 12.10: Ηλυσιακός-Αθηναϊκός (2)

Βύρωνα 12.50: ΕΣΝ Βριλησσίων (2)-Αθηναϊκός (2)

Σαλαμίνας 15.00: Τελαμώνας Σαλαμίνας-Αναγέννηση Βύρωνα

Σαλαμίνας 15.40: Αναγέννηση Βύρωνα-Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων

Σαλαμίνας 16.20: Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων-Τελαμώνας Σαλαμίνας

ΚΥΡΙΑΚΗ 15/4/2018:

ΠΑΙΔΩΝ: Πανελληνίου 13.30: Πανελλήνιος ΓΣ-Ηλυσιακός

Πολιτείας 15.30: Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων-ΑΟ Πολιτείας

Κερατσινίου 17.40: Ολυμπιακός Κερατσινίου-Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας

ΑΠΚ Δαϊς 17.45: ΑΣΕ Δούκα-ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ:  Ν. Ιωνίας 15.30: ΟΦ Νέας Ιωνίας-Ολυμπιακός Κερατσινίου

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α’: Κερατσινίου 15.50: Ολυμπιακός Κερατσινίου-Έσπερος Καλλιθέας

Ιλισσίων 19.00: Ηλυσιακός-Δίας Μοσχάτου

Ηλιούπολης 19.30: ΑΣ Ηλιούπολης-ΓΑΣ Καματερού (1)

Ιωνικού ΝΦ 21.00: Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας-ΟΦ Νέας Ιωνίας

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β’:  Καματερού 14.10: Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων-ΓΑΣ Καματερού

Σαλαμίνας 17.30: Τελαμώνας Σαλαμίνας-Θρακομακεδόνες Sports Club

ΜΙΝΙ: Βύρωνα 11.30: Αθηναϊκός-ΑΟ Παράδεισος Αμαρουσίου

Βύρωνα 12.10: ΑΟ Παράδεισος Αμαρουσίου-Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας

Βύρωνα 12.50: Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας-Αθηναϊκός

Κερατσινίου 13.30: Θρακομακεδόνες Sports Club-Ολυμπιακός Κερατσινίου

Κερατσινίου 14.10: Ολυμπιακός Κερατσινίου-ΟΦ Νέας Ιωνίας

Κερατσινίου 14.50: ΟΦ Νέας Ιωνίας-Θρακομακεδόνες Sports Club

Νίκαιας 14.00: ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου-Πανελλήνιος ΓΣ

Νίκαιας 14.40: Πανελλήνιος ΓΣ-ΓΝΟ Άρης Νικαίας

Νίκαιας 15.20: ΓΝΟ Άρης Νικαίας-ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου

Καματερού 15.30: ΔΑΣ Ζεφυρίου-ΓΑΣ Καματερού

Καματερού 16.10: ΓΑΣ Καματερού-ΑΣΕ Δούκα

Καματερού 16.50: ΑΣΕ Δούκα-ΔΑΣ Ζεφυρίου

 

Την Τρίτη 17/4/2018 για το Κύπελλο Ε.Σ.Χ.Α. Γυναικών θα παίξουν ΓΑΣ Καματερού (νεανίδες) - ΓΝΟ Άρης Νικαίας (Καματερού-21.45).

Πραγματοποιήθηκε την Τρίτη 27/3/2018 η κλήρωση του Πρωταθλήματος Ε.Σ.Χ.Α. στην κατηγορία Μίνι (αγόρια-κορίτσια) και στην κατηγορία Μίνι κοριτσιών.

Στην κατηγορία Μίνι Μικτό (αγόρια-κορίτσια) συμμετέχουν 22 ομάδες ενώ στην κατηγορία Μίνι κοριτσιών θα πάρουν μέρος 3 ομάδες.

Αναλυτικά η κλήρωση των ομίλων για το Πρωτάθλημα Ε.Σ.Χ.Α. Μίνι Μικτό (αγόρια-κορίτσια):

Α’ Όμιλος: ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου, Ολυμπιακός Κερατσινίου, ΓΝΟ Άρης Νικαίας, ΔΑΣ Ζεφυρίου, ΑΣΕ Δούκα, Πανελλήνιος ΓΣ, ΓΑΣ Καματερού, ΟΦ Νέας Ιωνίας, Θρακομακεδόνες Sports Club.

B’ Όμιλος: Αθηναϊκός (1), Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων (1), ΕΣΝ Βριλησσίων (1), Τελαμώνας Σαλαμίνας, Ολύμπιος Δίας Ασπροπύργου, Αναγέννηση Βύρωνα, ΑΕ Ζεφυρίου, Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας, ΑΟ Παραδείσου Αμαρουσίου.

Γ’ Όμιλος: Αθηναϊκός (2), Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων (2), ΕΣΝ Βριλησσίων (2), Ηλυσιακός.

Στο Πρωτάθλημα ΕΣΧΑ Μίνι Κορίτσια μετέχουν οι ομάδες: ΟΦ Νέας Ιωνίας, ΓΑΣ Καματερού, ΕΣΝ Βριλησσίων.

Η έναρξη των αγώνων στις 14-15 Απριλίου 2018.