ΕΝΩΣΗ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ ΧΕΙΡΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

Σε παιχνίδια για την 4η αγωνιστική στο Πρωτάθλημα Ε.Σ.Χ.Α. Εφήβων:

ΟΦ Νέας Ιωνίας - Αναγέννηση Βύρωνα: 27-27

Ιωνικός Νέας Φιλαδέλφειας - ΑΣΕ Δούκα: 24-20

Για το Πρωτάθλημα ΕΣΧΑ Νεανίδων (5η αγωνιστική):

ΑΟΑΟΔ Κορυδαλλού - ΟΦ Νέας Ιωνίας: 9-53

 

 

Σε παιχνίδια για τα Πρωταθλήματα Ε.Σ.Χ.Α. Παίδων, Κορασίδων, Παμπαίδων Α’ και Παμπαίδων Β’, που έγιναν το Σάββατο 6/1/2018 και την Κυριακή 7/1/2018 σημειώθηκαν τα αποτελέσματα:

ΠΑΙΔΩΝ (5η αγωνιστική-Β’ Φάση): Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας - ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου: 44-43

Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων - ΑΣ Ηλιούπολης: 17-29

ΕΣΝ Βριλησσίων - Ολυμπιακός Κερατσινίου: 21-26

Πανελλήνιος ΓΣ - Πανιώνιος ΓΣΣ: 30-24

ΓΝΟ Άρης Νικαίας - Αναγέννηση Βύρωνα: 26-21

ΟΦ Νέας Ιωνίας - Δίας Μοσχάτου Ταύρου: 44-22

ΑΕΚ - ΑΣΕ Δούκα: 31-27

 

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ (8η αγωνιστική): Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων - ΟΦ Νέας Ιωνίας: 17-38

ΓΑΣ Καματερού - ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου: 37-4

Ολυμπιακός Κερατσινίου - ΑΠΕΣ Καπανδριτίου: 21-27

ΓΝΟ Άρης Νικαίας - ΑΣ Ηλιούπολης: 20-32

 

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α’ (3η αγωνιστική-Β’ Φάση): ΟΦ Νέας Ιωνίας - Ηλυσιακός: 23-25

ΑΣΕ Δούκα - ΓΑΣ Καματερό (2): 37-23

Πανελλήνιος ΓΣ - ΑΣ Ηλιούπολης: 27-22

Έσπερος Καλλιθέας - Δίας Μοσχάτου Ταύρου: 18-32

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β’ (2η αγωνιστική εξ αναβολής): Δίας Μοσχάτου - ΑΣΕ Δούκα: 5-55

 

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β’ (3η αγωνιστική εξ αναβολής): ΑΕΚ - ΔΑΣ Αραφήν: 24-12

 

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β’ (4η αγωνιστική-εξ αναβολής): ΑΣ Άνοιξης Διονύσου - Πανελλήνιος ΓΣ: 35-11

 

Αστέρας Μελισσίων - ΑΕ Ζεφυρίου: 17-15

 

ΑΟ Παράδεισος Αμαρουσίου - Ηλυσιακός: 20-21

 

Tα αποτελέσματα

 

 

Σε εξ αναβολής αγώνες για τα Πρωταθλήματα Ε.Σ.Χ.Α. στις κατηγορίες Εφήβων, Παίδων, Κορασίδων και Παμπαίδων Β’ που πραγματοποιήθηκαν στις 20, 21, 22 και 23/12/2017 σημειώθηκαν τα αποτελέσματα:

Εφήβων: Τελαμώνας Σαλαμίνας - Πανελλήνιος ΓΣ: 28-31

Παίδων: ΑΕΚ - Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας: 36-26

Αναγέννηση Βύρωνα - ΑΣΕ Δούκα: 23-36

Πανιώνιος - Ηλυσιακός: 21-39

Κορασίδων: ΓΑΣ Καματερού - ΓΝΟ Άρης Νικαίας: 27-14

Παμπαίδων Β’: Τελαμώνας Σαλαμίνας - Πανελλήνιος ΓΣ: 11-12

     Δίας Μοσχάτου Ταύρου - ΕΣΝ Βριλησσίων: 7-28

Για τα Πρωταθλήματα Ε.Σ.Χ.Α. στις κατηγορίες Παίδων, Κορασίδων, Παμπαίδων Α’, Παμπαίδων Β’ και Παγκορασίδων Β’, το Σάββατο 6/1/2018 και την Κυριακή 7/1/2018 θα διεξαχθούν οι παρακάτω συναντήσεις:

Σάββατο 6/1/2018:

ΠΑΙΔΩΝ (5η αγωνιστική): Ιωνικού ΝΦ  17.30: Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας - ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου

Καματερού 20.00: Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων - ΑΣ Ηλιούπολης

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α’ (3η αγωνιστική-Β’ Φάση): Ν. Ιωνίας 13.15: ΟΦ Νέας Ιωνίας - Ηλυσιακός

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β’ (2η αγωνιστική εξ αναβολής): Μοσχάτου 13.00: Δίας Μοσχάτου - ΑΣΕ Δούκα

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β’ (1η αγωνιστική εξ αναβολής): Κορωπίου 11.30: ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου - ΔΑΣ Ζεφυρίου

Κυριακή 7/1/2018:

ΠΑΙΔΩΝ (5η αγωνιστική): Βριλησσίων 11.40: ΕΣΝ Βριλησσίων - Ολυμπιακός Κερατσινίου

Πανελληνίου 14.00: Πανελλήνιος ΓΣ - Πανιώνιος ΓΣΣ

Νίκαιας 14.30: ΓΝΟ Άρης Νικαίας - Αναγέννηση Βύρωνα

Ν. Ιωνίας 14.30: ΟΦ Νέας Ιωνίας - Δίας Μοσχάτου Ταύρου

ΟΑΚΑ 19.00: ΑΕΚ - ΑΣΕ Δούκα

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ (8η αγωνιστική): Καματερού 14.10: Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων - ΟΦ Νέας Ιωνίας

Καματερού 16.00: ΓΑΣ Καματερού - ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου

Κερατσινίου 16.30: Ολυμπιακός Κερατσινίου - ΑΠΕΣ Καπανδριτίου

Νικαίας 19.30: ΓΝΟ Άρης Νικαίας - ΑΣ Ηλιούπολης

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α’  (3η αγωνιστική-Β’  Φάση): Βριλησσίων 10.00: ΕΣΝ Βριλησσίων - Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας

ΑΠΚ Δαϊς 10.30: ΑΣΕ Δούκα - ΓΑΣ Καματερό (2)

Πανελληνίου 12.30: Πανελλήνιος ΓΣ - ΑΣ Ηλιούπολης

Καλλιθέας 18.15: Έσπερος Καλλιθέας - Δίας Μοσχάτου Ταύρου

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β’ (3η αγωνιστική εξ αναβολής): ΟΑΚΑ 16.00: ΑΕΚ - ΔΑΣ Αραφήν

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β’ (4η αγωνιστική εξ αναβολής): Άνοιξης 13.00: ΑΣ Άνοιξης Διονύσου - Πανελλήνιος ΓΣ

Μελισσίων 17.00: Αστέρας Μελισσίων - ΑΕ Ζεφυρίου

Ιλισσίων 19.30: ΑΟ Παράδεισος Αμαρουσίου - Ηλυσιακός

 

Την Δευτέρα 8/1/2018 για το Πρωτάθλημα Ε.Σ.Χ.Α. Νεανίδων (5η αγωνιστική) θα παίξουν ΑΟΑΟΔ Κορυδαλλού - ΟΦ Νέας Ιωνίας (Κορυδαλλού-22.00).

Σε συναντήσεις για τα Πρωταθλήματα Ε.Σ.Χ.Α. στις κατηγορίες Νεανίδων, Παίδων, Κορασίδων, Παμπαίδων Α’, Παγκορασίδων Α’, Παμπαίδων Β’ και Παγκορασίδων Β’, που πραγματοποιήθηκαν, την Πέμπτη 14/12/2017, την Παρασκευή 15/12/2017, το Σαββατοκύριακο 16-17/12/2017 και την Δευτέρα 18/12/2017 σημειώθηκαν τα αποτελέσματα:

ΕΦΗΒΩΝ: ΑΣΕ Δούκα - ΕΣΝ Βριλησσίων: 34-19

ΝΕΑΝΙΔΩΝ: ΓΑΣ Καματερού - ΑΟΑΟΔ Κορυδαλλού: 49-11

ΠΑΙΔΩΝ: Πανελλήνιος ΓΣ - Δίας Μοσχάτου/Ταύρου: 50-22

Αναγέννηση Βύρωνα - Ολυμπιακός Κερατσινίου: 25-31

ΑΣΕ Δούκα - ΕΣΝ Βριλησσίων: 36-24

Έσπερος Καλλιθέας - Ηλυσιακός: 12-30

ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου - ΑΕΚ: 28-28

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ: ΑΠΕΣ Καπανδριτίου - ΑΣ Ηλιούπολης: 19-30

ΓΑΣ Καματερού - ΑΠΕΣ Καπανδριτίου: 24-14

ΓΝΟ Άρης Νίκαιας - ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου: 25-18

Ολυμπιακός Κερατσινίου - ΟΦ Νέας Ιωνίας: 21-32

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α’: ΟΦ Νέας Ιωνίας - Δίας Μοσχάτου/Ταύρου: 28-27

     ΑΣ Ηλιούπολης - ΑΣΕ Δούκα: 17-35

     ΕΣΝ Βριλησσίων - Ολυμπιακός Κερατσινίου: 34-20

     Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων (2) - ΓΑΣ Καματερό (1): 26-13

     ΓΑΣ Καματερό (2) - ΑΣΟΧ Φοίβος: 23-11

     ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου - Πανελλήνιος ΓΣ: 38-22

     Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας - Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων (1): 19-22

     Ηλυσιακός - Αθηναϊκός: 22-24

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α’: ΟΦ Νέας Ιωνίας - ΓΑΣ Καματερού: 26-13

    ΓΝΟ Άρης Νίκαιας - ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου: 6-19

    ΕΣΝ Βριλησσίων - Αθηναϊκός: 29-6

    Ολυμπιακός Κερατσινίου - Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων: 16-15

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β’: Αθηναϊκός - Θρακομακεδόνες Sports Club: 19-11

ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου - ΑΕΚ: 21-11

ΑΣΕ Δούκα - Αθηναϊκός (2): 36-7

Λεωνίδας Αγίων Αναργύρων - Τελαμώνας Σαλαμίνας: 33-12

ΓΝΟ Άρης Νικαίας - ΔΑΣ Αραφήν: 18-7

Ολυμπιακός Κερατσινίου - ΓΑΣ Καματερού: 24-21

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β’: ΕΣΝ Βριλησσίων - ΟΦ Νέας Ιωνίας: 14-16

    ΔΑΣ Ζεφυρίου - Αθηναϊκός: 7-25

    ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου - ΓΑΣ Καματερού: 14-20

    ΑΠΕΣ Καπανδριτίου - Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων: 18-11

 

Για το Πρωτάθλημα Ε.Σ.Χ.Α. Παίδων, την Τετάρτη 20/12/2017 θα διεξαχθούν οι συναντήσεις:

ΟΑΚΑ 17.00: ΑΕΚ - Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας

Βύρωνα 21.30: Αναγέννηση Βύρωνα - ΑΣΕ Δούκα