ΕΝΩΣΗ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ ΧΕΙΡΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

Σε συναντήσεις για τα πρωταθλήματα Ε.Σ.Χ.Α. Παίδων, Κορασίδων, Παμπαίδων Α', Παγκορασίδων Α', Παμπαίδων Β', Παγκορασίδων Β' καθώς και για το Κύπελλο ΕΣΧΑ Ανδρών «Φώτης Μπάβας», που πραγματοποιήθηκαν το Σαββατοκύριακο 17-18 Μαρτίου 2018, σημειώθηκαν τα αποτελέσματα:

ΣΑΒΒΑΤΟ 17/3/2018:

ΚΥΠΕΛΛΟ ΑΝΔΡΩΝ «Φώτης Μπάβας» (επαναληπτικοί αγώνες προημιτελικών): Ποσειδών Λουτρακίου - ΕΣΝ Βριλησσίων: 28-30

Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων - ΓΝΟ Άρης Νικαίας: 24-25

ΠΑΙΔΩΝ: ΑΣΕ Δούκα - ΑΕΚ: 36-25

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ: ΑΠΕΣ Καπανδριτίου - ΟΦ Νέας Ιωνίας: 13-38

Ολυμπιακός Κερατσινίου - ΑΣ Ηλιούπολης: 20-23 

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α': Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων (2) - Αναγέννηση Βύρωνα: 24-17

ΓΑΣ Καματερού (2) - ΑΣΕ Δούκα: 23-35

Δίας Μοσχάτου Ταύρου - Έσπερος Καλλιθέας: 25-32

ΑΣ Ηλιούπολης - Πανελλήνιος ΓΣ: 26-28

Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας - ΕΣΝ Βριλησσίων: 22-23

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α': ΑΟΑΟΔ Κορυδαλλού - Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων: 19-21

Ολυμπιακός Κερατσινίου - ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου: 23-12

ΓΑΣ Καματερού - ΕΣΝ Βριλησσίων: 20-14

ΓΝΟ Άρης Νικαίας - Αθηναϊκός: 11-21

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β': Πανελλήνιος ΓΣ - ΓΝΟ Άρης Νικαίας: 26-18 

Αθηναϊκός (1) - Ηλυσιακός: 26-19

ΔΑΣ Αραφήν - Αθηναϊκός (2): 10-0 (αα)

ΑΕΚ - ΑΣΕ Δούκα: 26-22

Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας - Παράδεισος Αμαρουσίου: 22-13

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β': ΑΣ Ηλιούπολης - ΓΑΣ Καματερού: 10-12

ΟΦ Νέας Ιωνίας - ΑΠΕΣ Καπανδριτίου: 24-13

Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων - Αθηναϊκός: 16-21

ΚΥΡΙΑΚΗ 18/3/2018:

ΠΑΙΔΩΝ: Αναγέννηση Βύρωνα - ΓΝΟ Άρης Νικαίας: 25-23

Ολυμπιακός Κερατσινίου - ΕΣΝ Βριλησσίων: 34-33

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α': ΓΑΣ Καματερού (1) - ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου: 30-27

ΓΝΟ Άρης Νικαίας - ΑΣΟΧ Φοίβος: 24-20

Ολυμπιακός Κερατσινίου - Αθηναϊκός: 24-23

Ηλυσιακός - ΟΦ Νέας Ιωνίας: 29-28

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α': ΟΦ Νέας Ιωνίας - ΑΣ Ηλιούπολης: 31-2

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β': ΑΣ Άνοιξης Διονύσου - ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου: 31-40

Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων - Ολυμπιακός Κερατσινίου: 18-19

ΓΑΣ Καματερού - ΕΣΝ Βριλησσίων: 12-17

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β': ΕΣΝ Βριλησσίων - ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου: 12-27

 

Αναλυτικά τα αποτελέσματα όλων των κατηγοριών καθώς και τις βαθμολογίες αυτών μπορείτε να τις δείτε στην ενότητα Διοργανώσεις στην ιστοσελίδα της Ε.Σ.Χ.Α. 

 

Για το Κύπελλο Ε.Σ.Χ.Α. Ανδρών «Φώτης Μπάβας» την Τρίτη 20/3/2018 θα διεξαχθεί η συνάντηση Ηλυσιακός - Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας (Ιλισσίων-21:00).

                                                                            

Για τα Πρωταθλήματα Ε.Σ.Χ.Α. στις κατηγορίες Παίδων, Κορασίδων, Παμπαίδων Α', Παγκορασίδων Α', Παμπαίδων Β', Παγκορασίδων Β' καθώς και για το Κύπελλο ΕΣΧΑ Ανδρών ''Φώτης Μπάβας'', το Σαββατοκύριακο 17-18 Μαρτίου 2018 θα διεξαχθούν οι συναντήσεις:

ΣΑΒΒΑΤΟ 17/3/2018:

 

ΚΥΠΕΛΛΟ ΑΝΔΡΩΝ ''Φώτης Μπάβας'' (επαναληπτικοί αγώνες προημιτελικών): Λουτρακίου 20.00: Ποσειδών Λουτρακίου - ΕΣΝ Βριλησσίων

 

Καματερού 20.30: Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων - ΓΝΟ Άρης Νικαίας   

 

ΠΑΙΔΩΝ: ΑΠΚ Δαϊς 11.30: ΑΣΕ Δούκα - ΑΕΚ

 

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ: Νέας Ιωνίας 18.00: ΑΠΕΣ Καπανδριτίου - ΟΦ Νέας Ιωνίας

 

Κερατσινίου 18.10: Ολυμπιακός Κερατσινίου - ΑΣ Ηλιούπολης

 

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α': Καματερού 15.45: Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων (2) - Αναγέννηση Βύρωνα

 

Καματερού 17.00: ΓΑΣ Καματερού (2) - ΑΣΕ Δούκα

Μοσχάτου 18.00: Δίας Μοσχάτου Ταύρου - Έσπερος Καλλιθέας

Ηλιούπολης 20.00: ΑΣ Ηλιούπολης - Πανελλήνιος ΓΣ

Ιωνικού ΝΦ 20.30: Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας - ΕΣΝ Βριλησσίων

 

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α': Κορυδαλλού 11.45: ΑΟΑΟΔ Κορυδαλλού - Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων

 

Κερατσινίου 16.45: Ολυμπιακός Κερατσινίου - ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου

Καματερού 18.15: ΓΑΣ Καματερού - ΕΣΝ Βριλησσίων

Νικαίας 19.30: ΓΝΟ Άρης Νικαίας - Αθηναϊκός

 

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β': Πανελληνίου 10.30: Πανελλήνιος ΓΣ - ΓΝΟ Άρης Νικαίας

Βύρωνα 11.45: Αθηναϊκός (1) - Ηλυσιακός

Ν. Ιωνίας 11.45: ΟΦ Νέας Ιωνίας - ΓΣ Αστέρας Μελισσίων

Βύρωνα 13.15: ΔΑΣ Αραφήν - Αθηναϊκός (2)

ΟΑΚΑ 16.30: ΑΕΚ - ΑΣΕ Δούκα

Ιωνικού ΝΦ 19.15: Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας - Παράδεισος Αμαρουσίου

 

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β': Ηλιούπολης 11.15: ΑΣ Ηλιούπολης - ΓΑΣ Καματερού

 

Ν. Ιωνίας 16.30: ΟΦ Νέας Ιωνίας - ΑΠΕΣ Καπανδριτίου

Καματερού 19.25: Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων - Αθηναϊκός

 

ΚΥΡΙΑΚΗ 18/3/2018:

 

ΠΑΙΔΩΝ: Βύρωνα 15.15: Αναγέννηση Βύρωνα - ΓΝΟ Άρης Νικαίας

 

Κερατσινίου 18.30: Ολυμπιακός Κερατσινίου - ΕΣΝ Βριλησσίων

 

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α': Καματερου 13.55: ΓΑΣ Καματερού (1) - ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου

 

Νικαίας 15.30: ΓΝΟ Άρης Νικαίας - ΑΣΟΧ Φοίβος

 

Κερατσινίου 16.30: Ολυμπιακός Κερατσινίου - Αθηναϊκός

Ιλισίων 20.00: Ηλυσιακός - ΟΦ Νέας Ιωνίας

 

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α': Νέας Ιωνίας 12.30: ΟΦ Νέας Ιωνίας - ΑΣ Ηλιούπολης

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β': Άνοιξης 13.00: ΑΣ Άνοιξης Διονύσου-ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου

Καματερού 15.20: Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων - Ολυμπιακός Κερατσινίου

Καματερού 16.30: ΓΑΣ Καματερού - ΕΣΝ Βριλησσίων

 

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β': Βριλησσίων 10.20: ΕΣΝ Βριλησσίων - ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου

Σε συναντήσεις για τα Πρωταθλήματα Ε.Σ.Χ.Α. Εφήβων, Νεανίδων, Παίδων, Κορασίδων, Παμπαίδων Α', Παγκορασίδων Α΄, Παμπαίδων Β', Παγκορασίδων Β', καθώς και για το Κύπελλο Ανδρών ''Φ. Μπάβας'', που πραγματοποιήθηκαν στις 6,7, 10 και 11 Μαρτίου 2018, σημειώθηκαν τα αποτελέσματα:

ΚΥΠΕΛΛΟ ΑΝΔΡΩΝ ''Φ. Μπάβας'' (προημιτελική φάση-1ος αγώνας): ΕΣΝ Βριλησσίων - Ποσειδών Λουτρακίου: 25-23

ΕΦΗΒΩΝ: ΓΝΟ Άρης Νικαίας - Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας: 27-17

ΝΕΑΝΙΔΩΝ: ΓΑΣ Καματερού - ΟΦ Νέας Ιωνίας: 21-20

ΠΑΙΔΩΝ: ΑΕΚ - ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου: 27-29

Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας - ΓΝΟ Άρης Νικαίας: 28-34

ΕΣΝ Βριλησσίων - ΑΣΕ Δούκα: 28-29

Δίας Μοσχάτου Ταύρου - ΟΦ Νέας Ιωνίας: 23-52

Πανιώνιος ΓΣΣ - Πανελλήνιος ΓΣ: 26-35

Έσπερος Καλλιθέας - ΑΟ Πολιτείας: 28-31

ΑΣ Ηλιούπολης - Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων: 31-19

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ: ΑΣ Ηλιούπολης - ΑΠΕΣ Καπανδριτίου: 22-17

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α': Πανελλήνιος ΓΣ - ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου: 31-29

Αθηναϊκός - Ηλυσιακός: 31-26

ΑΣΕ Δούκα - ΑΣ Ηλιούπολης: 10-0 (αα)

Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων (1) - Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας: 16-23

Ολυμπιακός Κερατσινίου - ΕΣΝ Βριλησσίων: 22-27

ΑΣΟΧ Φοίβος - ΓΑΣ Καματερού (2): 23-30

Αναγέννηση Βύρωνα - ΓΝΟ Άρης Νικαίας: 25-27

Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων (1) - ΟΦ Νέας Ιωνίας 28-13 

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α': ΑΟΑΟΔ Κορυδαλλού - ΓΝΟ Άρης Νικαίας: 24-4

Ολυμπιακός Κερατσινίου - ΟΦ Νέας Ιωνίας: 11-24

ΑΣ Ηλιούπολης - ΕΣΝ Βριλησσίων: 18-26

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β': ΑΟ Παράδεισος Αμαρουσίου - Πανελλήνιος ΓΣ: 18-30

ΑΣΕ Δούκα - ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου: 26-39

ΕΣΝ Βριλησσίων - ΑΕΚ: 15-17

Δίας Μοσχάτου Ταύρου - Τελαμώνας Σαλαμίνας: 12-18

ΓΝΟ Άρης Νικαίας - ΟΦ Νέας Ιωνίας: 26-20

Θρακομακεδόνες Sports Club - Δίας Μοσχάτου Ταύρου: 23-16

Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων - ΑΣ Άνοιξης Διονύσου: 22-18

ΑΟ Παράδεισος Αμαρουσίου - ΓΣ Αστέρας Μελισσίων: 12-23

Ηλυσιακός - Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας: 16-25

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β': ΑΣ Ηλιούπολης - ΟΦ Ν. Ιωνίας: 16-17

Αθηναϊκός - ΓΑΣ Καματερού: 15-11

ΔΑΣ Ζεφυρίου - ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου: 11-37

ΑΠΕΣ Καπανδριτίου - ΕΣΝ Βριλησσίων: 24-9                                                                                         

O ΑΣΕ Δούκα κατέκτησε το πρωτάθλημα Ε.Σ.Χ.Α. εφήβων για την αγωνιστική περίοδο 2017-2018. Κυριάρχησε συγκεντρώνοντας 16 βαθμούς έναντι 14 που είχε στην 2η θέση ο Ολυμπιακός ΣΦΠ και 12 βαθμούς του ΓΝΟΝ "Ο Άρης" που κατέλαβε την 3η θέση.

Ο ΑΣΕ Δούκα στην Β' φάση του πρωταθλήματος (θέσεις 1-6) είχε οκτώ νίκες και δυο ήττες.

Στους εξ΄αναβολής αγώνες για το Πρωτάθλημα Εφήβων, που έγιναν στις 13,14/3/2018 σημειώθηκαν τα αποτελέσματα:

Θέσεις 1-6: ΕΣΝ Βριλησσίων - ΑΣΕ Δούκα: 0-10 (αα)

Θέσεις 7-11: Πανιώνιος ΓΣΣ - Πανελλήνιος ΓΣ: 30-27

Οι βαθμολογίες:

Θέσεις 1-6 (σε 10 αγώνες): 1) ΑΣΕ Δούκα (231-187) 16

2) Ολυμπιακός ΣΦΠ (285-242) 14

3) ΓΝΟ Άρης Νικαίας (226-195) 12

4) Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας (234-233) 12

5) ΕΣΝ Βριλησσίων (192-248) 3

6) ΓΑΣ Καματερού (189-252) 2

 

Θέσεις 7-11: 1) ΟΦ Νέας Ιωνίας (175-152) 11 (σε 7 αγώνες)

2) Πανελλήνιος ΓΣ (189-173) 10 (σε 8 αγώνες)

3) Πανιώνιος ΓΣΣ (179-159) 9 (σε 8 αγώνες)

4) Αναγέννηση Βύρωνα (135-121) 8 (σε 7 αγώνες)

5) Τελαμώνας Σαλαμίνας (51-124) -6 (σε 8 αγώνες)

 

Αναλυτικά: Τα αποτελέσματα για τις θέσεις 1-6

     Η κατάταξη για τις θέσεις 1-6

     Τα αποτελέσματα για τις Θέσεις 7-11

     Η κατάταξη για τις θέσεις 7-11

 

Σε εξ αναβολής αγώνα που έγινε την Τετάρτη 14/3/2018 (12η αγωνιστική) για το Πρωτάθλημα Παίδων: Πανιώνιος ΓΣΣ-ΑΟ Πολιτείας: 26-31.

Πρωταθλητής Ε.Σ.Χ.Α. ο ΓΑΣ Καματερού στις νεανίδες.

 

Ο ΓΑΣ Καματερού κατέκτησε την 1η θέση στο Πρωτάθλημα Ε.Σ.Χ.Α. της κατηγορίας Νεανίδων για την αγωνιστική περίοδο 2017-2018.

Η τελική κατάταξη είναι (σε 6 αγώνες):  1) ΓΑΣ Καματερού (207-104) 10 βαθμοί

2) ΟΦ Νέας Ιωνίας (210-96) 8

3) ΑΟΑΟΔ Κορυδαλλού (68-285) 0.

 

 

Οι βαθμολογίες στα Πρωταθλήματα Ε.Σ.Χ.Α. Εφήβων, Παίδων και Κορασίδων που είναι σε εξέλιξη είναι:

 

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΦΗΒΩΝ:

 

Θέσεις 1-6: 1) Ολυμπιακός ΣΦΠ (285-242) 14 βαθμοί (σε 10 αγώνες)

2) ΑΣΕ Δούκα (221-187) 14 (σε 9 αγώνες)

3) ΓΝΟ Άρης Νικαίας (226-195) 12 (σε 10 αγώνες)

4) Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας (234-233) 12 (σε 10 αγώνες)

5) ΕΣΝ Βριλησσίων (192-238) 4 (σε 9 αγώνες)

6) ΓΑΣ Καματερού (189-252) 2 (σε 10 αγώνες).

 

Θέσεις 7-11: 1) ΟΦ Νέας Ιωνίας (175-152) 11 βαθμοί (σε 7 αγώνες)

2) Πανελλήνιος ΓΣ (162-143) 10 (σε 7 αγώνες)

3) Αναγέννηση Βύρωνα (135-121) 8 (σε 7 αγώνες)

4) Πανιώνιος ΓΣΣ (149-132) 7 (σε 7 αγώνες)

5) Τελαμώνας Σαλαμίνας (51-124) -6 (σε 8 αγώνες).

 

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΠΑΙΔΩΝ:

 

Θέσεις 1-8: 1) ΑΣΕ Δούκα (364-287) 18 βαθμοί (σε 11 αγώνες)

2) ΑΕΚ (327-256) 17 (σε 10 αγώνες)

3) Ολυμπιακός Κερατσινίου (307-287) 16 (σε 10 αγώνες)

4) ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου (339-346) 12 (σε 11 αγώνες)

5) ΕΣΝ Βριλησσίων (298-293) 9 (σε 11 αγώνες)

6) Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας (297-344) 6 (σε 10 αγώνες)

7) ΓΝΟ Άρης Νικαίας (280-344) 6 (σε 11 αγώνες)

8) Αναγέννηση Βύρωνα (256-311) 0 (σε 10 αγώνες).

 

Θέσεις 9-17: 1) ΟΦ Νέας Ιωνίας (440-227) 24 βαθμοί (σε 12 αγώνες)

2) Ηλυσιακός (413-266) 22 (σε 12 αγώνες)

3) Πανελλήνιος ΓΣ (405-322) 17 (σε 12 αγώνες)

4) ΑΣ Ηλιούπολης (295-260) 13 (σε 11 αγώνες)

5) ΑΟ Πολιτείας (256-300) 10 (σε 9 αγώνες)

6) Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων (254-293) 6 (σε 11 αγώνες)

7) Πανιώνιος ΓΣΣ (269-318) 6 (σε 11 αγώνες)

8) Έσπερος Καλλιθέας (215-319) 2 (σε 10 αγώνες)

9) Δίας Μοσχάτου Ταύρου (272-514) -1 (σε 12 αγώνες).

 

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ:

 

1) ΟΦ Νέας Ιωνίας (512-177) 26 βαθμοί (σε 13 αγώνες)

2) ΓΑΣ Καματερού (394-251) 22 (σε 14 αγώνες)

3) ΑΣ Ηλιούπολης (289-260) 16 (σε 13 αγώνες)

4) Ολυμπιακός Κερατσινίου (257-280) 14 (σε 13 αγώνες)

5) Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων (298-344) 14 (σε 14 αγώνες)

6) ΑΠΕΣ Καπανδριτίου (264-302) 10 (σε 13 αγώνες)

7) ΓΝΌ Άρης Νικαίας (231-332) 6 (σε 14 αγώνες)

8) ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου (173-472) 0 (σε 14 αγώνες).