ΕΝΩΣΗ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ ΧΕΙΡΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

Για τα πρωταθλήματα Ε.Σ.Χ.Α. στις κατηγορίες Εφήβων, Παίδων, Κορασίδων, Παμπαίδων Α’, Παγκορασίδων Α’, Παμπαίδων Β’ και Παγκορασίδων Β’ το Σάββατο 3/3/2018 και την Κυριακή 4/3/2018 θα πραγματοποιηθούν οι παρακάτω συναντήσεις:

 

ΣΑΒΒΑΤΟ 3/3/2018:

ΠΑΙΔΩΝ: ΟΑΚΑ 12.00: ΑΣΕ Δούκα - Αναγέννηση Βύρωνα  

Ιωνικού 17.30: Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας - ΑΕΚ

Μοσχάτου 18.00: Δίας Μοσχάτου Ταύρου - Πανελλήνιος ΓΣ

Νίκαιας 20.00: Άρης Νικαίας - Ολυμπιακός Κερατσινίου

Ιλισσίων 20.00: Ηλυσιακός - Έσπερος Καλλιθέας 

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ: Κορωπίου 16.00: ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου - ΓΝΟ Άρης Νικαίας

Ηλιούπολης 19.30: ΑΣ Ηλιούπολης - Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α’:  Ηλιούπολης 11.15: ΑΣ Ηλιούπολης - ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου

Πανελληνίου 14.30: Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων (2) - Πανελλήνιος ΓΣ

Καματερού 16.40: ΓΑΣ Καματερού (1) - ΓΝΟ Άρης Νικαίας

ΟΑΚΑ 18.00: ΑΣΕ Δούκα - ΑΣΟΧ Φοίβος 

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α’: Κορωπίου 11.45: ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου - Αθηναϊκός

Ν. Ιωνίας 16.15: Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων - ΟΦ Νέας Ιωνίας

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β’: Πανελληνίου 10.15: Πανελληνίου ΓΣ - Ηλυσιακός

Καματερού 15.40: ΓΑΣ Καματερού - ΑΣ Άνοιξης Διονύσου

Σαλαμίνας 16.30: Τελαμώνας Σαλαμίνας - ΑΕ Ζεφυρίου

Κερατσινίου 16.45: Ολυμπιακός Κερατσινίου - ΕΣΝ Βριλησσίων    

ΚΥΡΙΑΚΗ 4/3/2018:

ΕΦΗΒΩΝ: Νίκαιας 14.00: ΓΝΟ Άρης Νικαίας - ΑΣΕ Δούκα 

ΠΑΙΔΩΝ:  Καματερού 14.15: Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων - Πανιώνιος ΓΣΣ

Πολιτείας 18.00: ΑΟ Πολιτείας - ΑΣ Ηλιούπολης

Κορωπίου 20.15: ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου - ΕΣΝ Βριλησσίων

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ: Ν. Ιωνίας 14.45: ΟΦ Νέας Ιωνίας - Ολυμπιακός Κερατσινίου

Καματερού 16.00: ΑΠΕΣ Καπανδριτίου - ΓΑΣ Καματερού

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α’: Μοσχάτου 13.30: Δίας Μοσχάτου Ταύρου - Αθηναϊκός 

Κερατσινίου 16.30: Ολυμπιακός Κερατσινίου - Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων (1)

Ιλισσίων 17.30: Ηλυσιακός - ΕΣΝ Βριλησσίων

Καλλιθέας 20.00: Έσπερος Καλλιθέας - ΟΦ Νέας Ιωνίας

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α’: Κερατσινίου 18.30: Ολυμπιακός Κερατσινίου - ΑΟΑΟΔ Κορυδαλλού

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β’: Κορωπίου 10.00: ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου - ΑΕΚ

Ν. Ιωνίας 13.15: ΟΦ Νέας Ιωνίας - Παράδεισος Αμαρουσίου

Μοσχάτου 15.00: Θρακομακεδόνες Sports Club - Δίας Μοσχάτου Ταύρου

Νικαίας 15.45: ΓΝΟ Άρης Νικαίας - ΓΣ Αστέρας Μελισσίων

Ιωνικού ΝΦ 17.30: Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας - Αθηναϊκός

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β’: Βύρωνα 12.00: Αθηναϊκός - ΟΦ Νέας Ιωνίας

Καπανδριτίου 19.00: ΔΑΣ Ζεφυρίου - ΑΠΕΣ Καπανδριτίου

Σε συναντήσεις για τα Τοπικά Πρωταθλήματα Ε.Σ.Χ.Α. στις κατηγορίες Παίδων, Κορασίδων, Παμπαίδων Α’, Παγκορασίδων Α’, Παμπαίδων Β΄ και Παγκορασίδων Β’, που διεξήχθησαν το Σαββατοκύριακο 24-25/2/2018 σημειώθηκαν τα αποτελέσματα:

ΣΑΒΒΑΤΟ 24/2/2018:

ΠΑΙΔΩΝ: ΕΣΝ Βριλησσίων - Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας: 26-21

Δίας Μοσχάτου Ταύρου - Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων: 25-45

Ηλυσιακός - ΑΣ Ηλιούπολης: 29-21

ΑΕΚ - ΓΝΟ Άρης Νικαίας: 30-21  

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ: Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων - ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου: 33-18

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α’: Αναγέννηση Βύρωνα - ΑΣΕ Δούκα: 23-29

Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων (2) - ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου: 30-25

ΑΣΟΧ Φοίβος - ΑΣ Ηλιούπολης: 29-27

ΓΝΟ Άρης Νικαίας - Πανελλήνιος ΓΣ: 30-26

ΓΑΣ Καματερού (2) - ΓΑΣ Καματερού (1): 29-31

Δίας Μοσχάτου Ταύρου - ΕΣΝ Βριλησσίων: 16-39

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α’: ΕΣΝ Βριλησσίων - Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων: 17-14

ΑΟΑΟΔ Κορυδαλλού - ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου: 25-15

Αθηναϊκός - ΓΑΣ Καματερού: 11-36

ΓΝΟ Άρης Νικαίας - ΑΣ Ηλιούπολης: 2-13

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β’: ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου - ΕΣΝ Βριλησσίων: 27-13

Αθηναϊκός (1) - Πανελλήνιος ΓΣ: 18-16

Τελαμώνας Σαλαμίνας - ΔΑΣ Αραφήν: 13-10

Ηλυσιακός - ΟΦ Νέας Ιωνίας: 24-20

ΑΟ Παράδεισος Αμαρουσίου - ΓΝΟ Άρης Νικαίας: 17-24

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β’: ΑΣ Ηλιούπολης - ΕΣΝ Βριλησσίων: 30-6

Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων - ΔΑΣ Ζεφυρίου: 20-6

ΚΥΡΙΑΚΗ 25/2/2018:

ΠΑΙΔΩΝ: ΟΦ Νέας Ιωνίας - Πανελλήνιος ΓΣ: 29-18

Αναγέννηση Βύρωνα - ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου: 21-22

Ολυμπιακός Κερατσινίου - ΑΣΕ Δούκα: 32-30

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ: ΓΝΟ Άρης Νικαίας - ΓΑΣ Καματερού: 14-30

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α’: Έσπερος Καλλιθέας - Αθηναϊκός: 27-28

Ολυμπιακός Κερατσινίου - Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας: 23-27

Ηλυσιακός - Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων: 24-25

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α’: ΟΦ Νέας Ιωνίας - Ολυμπιακός Κερατσινίου: 25-9

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β’: ΑΣ Άνοιξης Διονύσου - Ολυμπιακός Κερατσινίου: 21-22

Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων - ΑΕΚ: 14-20

Αστέρας Μελισσίων - Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας: 21-20

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β’: ΑΠΕΣ Καπανδριτίου - ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου: 26-29

Για τα Τοπικά Πρωταθλήματα Ε.Σ.Χ.Α. στις κατηγορίες Παίδων, Κορασίδων, Παμπαίδων Α’, Παγκορασίδων Α’, Παμπαίδων Β΄ και Παγκορασίδων Β’, το Σαββατοκύριακο 24-25/2/2018 θα πραγματοποιηθούν οι παρακάτω συναντήσεις:

ΣΑΒΒΑΤΟ 24/2/2018:

 

ΠΑΙΔΩΝ: Βριλησσίων 12.30: ΕΣΝ Βριλησσίων - Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας

Μοσχάτου 17.45: Δίας Μοσχάτου Ταύρου - Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων

Ιλισσίων 20.00: Ηλυσιακός - ΑΣ Ηλιούπολης 

Νίκαιας 20.15: ΑΕΚ - ΓΝΟ Άρης Νικαίας  

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ: Καματερού 19.15: Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων - ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α’: Βύρωνα 14.40: Αναγέννηση Βύρωνα - ΑΣΕ Δούκα

Καματερού 16.40: Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων (2) - ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου

Ολ. Χωριού 17.15: ΑΣΟΧ Φοίβος - ΑΣ Ηλιούπολης 

Νίκαιας 17.45: ΓΝΟ Άρης Νικαίας - Πανελλήνιος ΓΣ

Καματερού 18.00: ΓΑΣ Καματερού (2) - ΓΑΣ Καματερού (1)

Μοσχάτου 20.00: Δίας Μοσχάτου Ταύρου - ΕΣΝ Βριλησσίων

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α’: Βριλησσίων 11.05: ΕΣΝ Βριλησσίων - Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων

Κορυδαλλού: 11.45: ΑΟΑΟΔ Κορυδαλλού - ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου

Βύρωνα 12.30: Αθηναϊκός - ΓΑΣ Καματερού

Νίκαιας 16.15: ΓΝΟ Άρης Νικαίας - ΑΣ Ηλιούπολης 

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β’: Βύρωνα 11.40: Αθηναϊκός (2) - Θρακομακεδόνες Sports Club

Κορωπίου 11.45: ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου - ΕΣΝ Βριλησσίων

Βύρωνα 13.30: Αθηναϊκός - Πανελλήνιος ΓΣ

Σαλαμίνας 16.30: Τελαμώνας Σαλαμίνας - ΔΑΣ Αραφήν

Ιλισσίων 18.30: Ηλυσιακός - ΟΦ Νέας Ιωνίας 

Μοσχάτου 19.00: Δίας Μοσχάτου Ταύρου - ΑΕ Ζεφυρίου

Νίκαιας 19.00: ΑΟ Παράδεισος Αμαρουσίου - ΓΝΟ Άρης Νικαίας

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β’: Ηλιούπολης 11.15: ΑΣ Ηλιούπολης - ΕΣΝ Βριλησσίων

Καματερού 15.40: Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων - ΔΑΣ Ζεφυρίου

ΚΥΡΙΑΚΗ 25/2/2018:

ΠΑΙΔΩΝ: Νέας Ιωνίας 12.30: ΟΦ Νέας Ιωνίας - Πανελλήνιος ΓΣ

Βύρωνα 14.00: Αναγέννηση Βύρωνα - ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου

Κερατσινίου 18.30: Ολυμπιακός Κερατσινίου - ΑΣΕ Δούκα

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ: Νίκαιας 20.00: ΓΝΟ Άρης Νικαίας - ΓΑΣ Καματερού  

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α’: Καλλιθέας 13.15: Έσπερος Καλλιθέας - Αθηναϊκός 

Κερατσινίου 16.30: Ολυμπιακός Κερατσινίου - Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας

Ιλισσίων 19.45: Ηλυσιακός - Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α’: Νέας Ιωνίας 14.30: ΟΦ Νέας Ιωνίας - Ολυμπιακός Κερατσινίου

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β’: Άνοιξης 13.00: ΑΣ Άνοιξης Διονύσου - Ολυμπιακός Κερατσινίου

Καματερού 13.45: Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων - ΑΕΚ

Μελισσίων 17.00: Αστέρας Μελισσίων - Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β’: Καπανδριτίου 15.00: ΑΠΕΣ Καπανδριτίου - ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου

Στους πρώτους αγώνες για την προημιτελική φάση του Κυπέλλου Ανδρών Ε.Σ.Χ.Α. «Φώτης Μπάβας», ο Ιωνικός Νέας Φιλαδέλφειας νίκησε με 27-22 τον Ηλυσιακό και ο Τελαμώνας Σαλαμίνας επικράτησε εκτός έδρας με 27-25 του ΑΣ Κορωπίου «ΓΣ Παπασιδέρης».

ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΦ - ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ: 27-22

Δεκάλεπτα: 4-2, 9-5, 14-9 (ημίχρονο), 19-14, 20-17, 27-22. Διαιτητές: Ζήσης-Καρατράντος.

ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΦ (Μαντζόπουλος): Εμμανουήλ, Αργυράκης 6, Βασιλείου, Μπούτος 5, Αντωνιάδης 1, Μπίλος 3, Αντωνόπουλος 8, Μπιτόπουλος 2, Α. Μάγκος, Γ. Μάγκος, Μαυροφρύδης, Χελιώτης, Σωτηρίου, Καπετάνιος, Μπουλούμπασης 2.

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ: Τσέτσος 2, Αστέρης 2, Γουναράς, Κωνσταντινίδης, Σοκόλης 1, Κορράς 4, Μίχος 3, Χαρισίδης, Δάβαρης, Γιανναράς 6, Διακουμάκος 2, Ποδογοριανιώτης, Τριανταφύλλου 2, Κυριακίδης, Ζέκιος, Δήμου.

Δίλεπτα: 4-4, Πέναλτι: 4/5, 5/8.

 

-Για το Πρωτάθλημα Ε.Σ.Χ.Α. Εφήβων: ΓΑΣ Καματερού - ΕΣΝ Βριλησσίων: 16-24, ΑΣΕ Δούκα - Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας: 20-16.

Ο ΓΝΟ Άρης Νικαίας νίκησε με 29-26 τον Λεωνίδα Αγίων Αναργύρων στο πρώτο αγώνα της προημιτελικής φάσης του Κυπέλλου Ανδρών Ε.Σ.Χ.Α. «Φώτης Μπάβας».

Δεκάλεπτα: 5-4, 11-12, 14-16 (ημίχρονο), 18-22, 25-24, 29-26 (τελικό).

Διαιτητές: Ψύλλος-Μπράμου.

ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ (Μελετάκος): Τζανάκης, Μπελεχρής, Αρτινιάν, Ποταμούσης 1, Γιαμπουράνης, Αμανατίδης 4, Μουλιάτος, Γρηγοράκης 2, Ζαχάρης 4, Μαλανδρένιας 3, Τερλέσκι, Κλημανόγλου 5, Ταβλαρίδης 2, Ακερμανίδης, Γραμματικόπουλος 4, Μελετάκος 4.

ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ (Αθανασιάδης): Τσιμπλάκος, Μακρυγιάννης 6, Παράσχης 10, Μηνιωτής 2, Μαρούδας 1, Τσέλος 5, Σοφικίτης, Λεμπέσης 1, Γιαννακούρας, Βλαχάκης, Κλείτσικας, Μωραϊτης, Βασιλείου 1.

Δίλεπτα: 2/4. Πέναλτι: 5/6, 2/3.