ΕΝΩΣΗ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ ΧΕΙΡΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

Πραγματοποιήθηκε στα γραφεία της Ε.Σ.Χ.Α. η κλήρωση της Α’ Φάσης του Κυπέλλου Ε.Σ.Χ.Α. Παίδων «Τάσος Δανήλος».

Η κλήρωση της Α’ Φάσης (μονοί αγώνες νοκ άουτ) είναι:

 ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου-ΕΣΝ Βριλησσίων

 Ηλυσιακός-ΟΦ Νέας Ιωνίας

 

Οι αγώνες θα γίνουν 2 ή 3/6/2018.

 

Στην επόμενη φάση προκρίθηκαν χωρίς αγώνα οι: ΑΣΕ Δούκα, ΑΕΚ, Αναγέννηση Βύρωνα, ΓΝΟ Άρης Νικαίας, Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας, Ολυμπιακός Κερατσινίου.

 

Περισσότεροι από 80 αθλητές και αθλήτριες από όλους  τους συλλόγους της Αττικής, συμμετείχαν στις δυο προπονήσεις που πραγματοποιήθηκαν στο κλειστό γήπεδο του Πανελληνίου Γ.Σ. για τις κατηγορίες παμπαίδων Β’ και παγκορασίδων Β’

Οι προπονήσεις έγιναν την Δευτέρα 7/5/2018 την Δευτέρα 21/5/2018, με την καθοδήγηση του τεχνικού επιτελείου της ΕΑΠ/ΟΧΕ. Αξίζει να σημειωθεί ότι για 1η φορά διεξήχθησαν υποδειγματικές προπονήσεις στις συγκεκριμένες ηλικιακές κατηγορίες.

 

Το Δ.Σ. της Ε.Σ.Χ.Α. συγχαίρει την ΕΑΠ/ΟΧΕ και το τεχνικό επιτελείο της, για την πρωτοβουλία αυτή, η οποία μόνο θετικό αντίκτυπο μπορεί να έχει τόσο στα παιδιά όσους και στους συλλόγους της Αττικής που δραστηριοποιούνται έντονα στις μικρές αναπτυξιακές ηλικίες.

     

 

    

 

Σε συναντήσεις που πραγματοποιήθηκαν την Τετάρτη 23/5/2018 και την Πέμπτη 24/5/2018 σημειώθηκαν τα αποτελέσματα:

ΚΥΠΕΛΛΟ Ε.Σ.Χ.Α. ΓΥΝΑΙΚΩΝ: (A' ημιτελικός): ΓΝΟ Άρης Νικαίας-ΟΦ Ν. Ιωνίας (νεανίδες): 18-30

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α’: ΓΝΟ Άρης Νικαίας-Αναγέννηση Βύρωνα: 31-20

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β’: ΔΑΣ Αραφήν-ΑΕ Ζεφυρίου: 13-38

 

Αναλυτικά τα αποτελέσματα όλων των κατηγοριών καθώς και τις βαθμολογίες αυτών μπορείτε να τις δείτε στην ενότητα Διοργανώσεις στην ιστοσελίδα της E.Σ.Χ.Α.

Σε αναμετρήσεις για τα πρωταθλήματα Ε.Σ.Χ.Α. Παίδων, Παμπαίδων Α’, Παμπαίδων Β’, Παγκορασίδων Β’, Μίνι καθώς και για το Κύπελλο Ανδρών «Φ. Μπάβας», που πραγματοποιήθηκαν το Σαββατοκύριακο 26-27/5/2018 σημειώθηκαν τα αποτελέσματα:

ΣΑΒΒΑΤΟ 26/5/2018:

ΚΥΠΕΛΛΟ ΑΝΔΡΩΝ «Φ. ΜΠΑΒΑΣ»: (1ος αγώνας ημιτελικής φάσης): ΓΝΟ Άρης Νικαίας-Τελαμώνας Σαλαμίνας: 26-22

Την Τετάρτη 30/5/2018 θα διεξαχθεί ο 2ος αγώνας στο Δημοτικό Κλειστό Γυμναστήριο «Ν. Γραμματικός» Σαλαμίνας στις 20.30.

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α’: Ιωνικός ΝΦ-Ολυμπιακός Κερατσινίου: 22-16

ΑΣΟΧ Φοίβος-ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου: 24-37

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β’: ΓΣ Αστέρας Μελισσίων-ΓΝΟ Άρης Νικαίας: 13-21

ΜΙΝΙ: Πανελλήνιος ΓΣ-Αθηναϊκός (1): 17-14

Αθηναϊκός (1)-Τελαμώνας Σαλαμίνας: 15-14

Τελαμώνας Σαλαμίνας-Πανελλήνιος ΓΣ:  13-11

Ιωνικός ΝΦ-Αθηναϊκός (2): 25-10

Αθηναϊκός (2)-ΕΣΝ Βριλησσίων (2): 19-27

Θρακομακεδόνες-Ιωνικός ΝΦ: 0-10 (αα)

Αναγέννηση Βύρωνα-Ολυμπιακός Κερατσινίου: 16-26

Ολυμπιακός Κερατσινίου-ΓΝΟ Άρης Νικαίας: 18-27

ΓΝΟ Άρης Νικαίας-Αναγέννηση Βύρωνα: 32-23

ΚΥΡΙΑΚΗ 27/5/2018:

ΠΑΙΔΩΝ: (αγώνας κατάταξης για 5η-6η θέση): ΓΝΟ Άρης Νικαίας-ΕΣΝ Βριλησσίων: 22-20

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α’:ΑΣ Ηλιούπολης-ΑΣΟΧ Φοίβος: 25-31

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β’: ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου-ΑΣΕ Δούκα: 24-23

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β’: ΑΣ Ηλιούπολης-ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου: 28-16  

 

Αναλυτικά τα αποτελέσματα όλων των κατηγοριών καθώς και τις βαθμολογίες αυτών μπορείτε να τις δείτε στην ενότητα Διοργανώσεις στην ιστοσελίδα της E.Σ.Χ.Α.

Για τα πρωταθλήματα Ε.Σ.Χ.Α. Παίδων, Παμπαίδων Α’, Παμπαίδων Β’, Παγκορασίδων Β’, Μίνι καθώς και για το Κύπελλο Ανδρών «Φ. Μπάβας», το Σαββατοκύριακο 26-27/5/2018 θα πραγματοποιηθούν οι συναντήσεις:  

ΣΑΒΒΑΤΟ 26/5/2018:

 

ΚΥΠΕΛΛΟ ΑΝΔΡΩΝ «Φ. ΜΠΑΒΑΣ»: Νίκαιας 19.00: ΓΝΟ Άρης Νικαίας-Τελαμώνας Σαλαμίνας

 

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α’: Ιωνικού ΝΦ 17.00: Ιωνικός ΝΦ-Ολυμπιακός Κερατσινίου

 

Ολυμπιακού Χωριού 17.30: ΑΣΟΧ Φοίβος-ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου  

 

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β’:Μελισσίων 16.30: ΓΣ Αστέρας Μελισσίων-ΓΝΟ Άρης Νικαίας

 

ΜΙΝΙ: Πανελληνίου 14.00: Πανελλήνιος ΓΣ-Αθηναϊκός (1)

 

Πανελληνίου 14.40: Αθηναϊκός (1)-Τελαμώνας Σαλαμίνας

 

Πανελληνίου 15.20: Τελαμώνας Σαλαμίνας-Πανελλήνιος ΓΣ

 

Ιωνικού ΝΦ 14.15: Ιωνικός ΝΦ-Αθηναϊκός (2)

 

Ιωνικού ΝΦ 14.55: Αθηναϊκός (2)-ΕΣΝ Βριλησσίων (2)

 

Ιωνικού ΝΦ 15.35: Θρακομακεδόνες-Ιωνικός ΝΦ

 

Βύρωνα 15.00: Αναγέννηση Βύρωνα-Ολυμπιακός Κερατσινίου

 

Βύρωνα 15.40: Ολυμπιακός Κερατσινίου-ΓΝΟ Άρης Νικαίας

 

Βύρωνα 16.20: ΓΝΟ Άρης Νικαίας-Αναγέννηση Βύρωνα

 

 

ΚΥΡΙΑΚΗ 27/5/2018:

 

ΠΑΙΔΩΝ: Νίκαιας 20.00: ΓΝΟ Άρης Νικαίας-ΕΣΝ Βριλησσίων

 

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α’: Ηλιούπολης 19.30: ΑΣ Ηλιούπολης-ΑΣΟΧ Φοίβος

 

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β’: Κορωπίου 10.30: ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου-ΑΣΕ Δούκα

 

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β’: Ηλιούπολης 17.30: ΑΣ Ηλιούπολης-ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου