ΕΝΩΣΗ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ ΧΕΙΡΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

Κοντά στην προσπάθεια των σωματείων της Αττικής στο Πρωτάθλημα της Α2 Εθνικής Κατηγορίας Χάντμπολ Γυναικών, σε ότι αφορά την ακτοπλοϊκή μετακίνηση τους προς και από τα Χανιά, είναι η Κοινοπραξία ΑΝΕΚ Lines-BLUE Star Ferries.

Μετά από ενέργειες της Ένωσης Σωματείων Χειροσφαίρισης Αττικής (Ε.Σ.Χ.Α.) προκειμένου να βοηθούν τα σωματεία της δύναμης της και όχι μόνο, η Εταιρεία έκανε δεκτό σχετικό αίτημα, για υποστήριξη μέσω χορηγικού προγράμματος Κοινωνικής Ευθύνης, ώστε να μπορέσουν να μετακινηθούν στην Κρητική πόλη, για τους αγώνες τους με την ΕΑΧ Χανίων.

Στο συγκεκριμένο πρόγραμμα εκτός από την υποστήριξη για ειδική τιμή σε ότι αφορά το κόστος εισιτήριου, υπάρχουν και άλλες παροχές οι οποίες κάνουν πιο άνετη την μετακίνηση των ομάδων προς και από τα Χανιά μετά πλοία της συγκεκριμένης εταιρείας.

«Η συμβολή των ANEK LinesLUE Star Ferries στον αθλητισμό της Κρήτης είναι τεράστια στις δύσκολες εποχές που περνάει και ο αθλητισμός και ειδικότερα σε ότι αφορά τις μετακινήσεις των ερασιτεχνικών σωματείων που έχουν υποχρεώσεις σε Εθνικά Πρωταθλήματα διαφορών Αθλημάτων» επεσήμανε ο Πρόεδρος της Ένωσης Σωματείων Χειροσφαίρισης Αττικής (Ε.Σ.Χ.Α.) Δημήτρης Σταυρακάκης ευχαριστώντας την Εταιρεία για την χορηγική-υποστήριξη προς την Ένωση σε ότι αφορά τις ομάδες της. «Χωρίς αμφιβολία εάν δεν υπήρχε αυτή η Συνεργασία με την ANEK LinesLUE Star Ferries, τα σωματεία που μετέχουν στον 1ο όμιλο της Α2 Εθνικής Κατηγορίας Χάντμπολ Γυναικών δεν θα μπορούσαν να είναι συνεπής στις υποχρεώσεις τους και να μετακινηθούν προς τα Χανιά. Η Ένωση μας ευχαριστεί δημόσια την ANEK Lines και την BLUE Star Ferries που έκανε δεκτό το αίτημα μας και συμπεριέλαβαν την Ε.Σ.Χ.Α. στο πρόγραμμα Κοινωνικής Ευθύνης των Εταιρειών. Συμβάλλοντας έτσι από την πλευράς τους σε ένα μεγάλο ποσοστό στην καλυτέρευση των συνθηκών για αμιγώς ερασιτεχνικά σωματεία ώστε να μπορέσουν να εκπληρώσουν τους στόχους που έχουν βάλει για την ανάπτυξη του αθλητισμού».

 

Ήδη οι ομάδες του ΑΛΚ Σεριφάτου Αιγίου και του ΓΝΟ Άρη Νικαίας έκαναν χρήση των προνομίων της συνεργασίας ΕΣΧΑ-ΑΝΕΚ Lines BLUE Star Ferries, ταξιδεύοντας στα Χανιά για τους αγώνες που έδωσε στις 13/1/2018  και στις 27/1/2018 αντίστοιχα, με την ΕΑΧ Χανίων για την Α2 Εθνική Κατηγορία Χάντμπολ Γυναικών, μένοντας απόλυτα ικανοποιημένη από την εξυπηρέτηση που είχε από την Ναυτιλιακή Εταιρεία.

                                        

 

Σε παιχνίδια για τα Πρωταθλήματα Ε.Σ.Χ.Α. Εφήβων, Παίδων, Κορασίδων, Παμπαίδων Α’, Παμπαίδων Β’, Παγκορασίδων Α’, και Παγκορασίδων Β’, που έγιναν το Σαββατοκύριακο 27-28/1/2018 τα αποτελέσματα ήταν:

ΕΦΗΒΩΝ: ΕΣΝ Βριλησσίων - ΓΑΣ Καματερού: 23-18

ΠΑΙΔΩΝ: Έσπερος Καλλιθέας - ΟΦ Νέας Ιωνίας: 17-43

  ΓΝΟ Άρης Νικαίας - Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας: 34-27

  ΑΟ Πολιτείας - Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων: 24-21  

  ΑΣ Ηλιούπολης - Δίας Μοσχάτου Ταύρου: 10-0 (αα)

  Ηλυσιακός - Πανελλήνιος ΓΣ: 38-32

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ: Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων - ΑΣ Ηλιούπολης: 16-15

ΟΦ Νέας Ιωνίας - ΓΝΟ Άρης Νικαίας: 38-9

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α’: Πανελλήνιος ΓΣ - ΑΣΟΧ Φοίβος: 30-22

ΕΣΝ Βριλησσίων - Αθηναϊκός: 41-16

ΓΑΣ Καματερού (1) - Αναγέννηση Βύρωνα: 28-21

ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου - ΑΣΕ Δούκα: 19-27

Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας - Έσπερος Καλλιθέας: 26-20

Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων - ΓΑΣ Καματερού (2): 32-24

Ολυμπιακός Κερατσινίου - Δίας Μοσχάτου Ταύρου: 46-17

ΑΣ Ηλιούπολης - ΓΝΟ Άρης Νικαίας: 21-28

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α’: Αθηναϊκός - Ολυμπιακός Κερατσινίου: 11-23

    ΕΣΝ Βριλησσίων - ΟΦ Νέας Ιωνίας: 17-30

    ΓΑΣ Καματερού - Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων: 27-17

    ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου - ΑΣ Ηλιούπολης: 18-13

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β’: Δίας Μοσχάτου Ταύρου - ΔΑΣ Αραφήν: 21-20

Άρης Νικαίας - Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας: 20-21

ΑΟ Παράδεισος Αμαρουσίου - Αθηναϊκός: 12-25

ΑΣΕ Δούκα - ΕΣΝ Βριλησσίων: 22-21

ΑΣ Άνοιξης Διονύσου - ΑΕΚ: 20-19

ΟΦ Νέας Ιωνίας - Πανελλήνιος ΓΣ: 17-15

Ολυμπιακός Κερατσινίου - ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου: 11-14

Ηλυσιακός - ΓΣ Αστέρας Μελισσίων: 26-19

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β’: ΟΦ Νέας Ιωνίας - ΔΑΣ Ζεφυρίου: 31-11

    ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου - ΔΑΣ Ζεφυρίου: 26-3

Μετά την ολοκλήρωση των αγώνων της Α’  φάσης στο Πρωτάθλημα Ε.Σ.Χ.Α. Παμπαίδων Β’ οι τελικές βαθμολογίες ανά όμιλο είναι οι εξής:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ:

  1. Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων (107-73) 8
  2. ΑΣ Άνοιξης-Διονύσου  (120-74)   6
  3. Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας (74-61) 4
  4. Πανελλήνιος ΓΣ (53-94)  2
  5. Τελαμών Σαλαμίνας (36-88) 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ:

  1. ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου (140-30) 10
  2. ΑΕΚ  (93-51) 8
  3. ΓΝΟ Άρης Νικαίας (77-71) 6
  4. ΟΦ Ν. Ιωνίας (70-107) 4
  5. ΔΑΣ Αραφήν (47-99) 2
  6. Αναγέννηση Βύρωνα (0-50) 0
  • Η Αναγέννηση Βύρωνα έχει αποσυρθεί από την διοργάνωση.

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ:

  1. Ολυμπιακός Κερατσινίου (111-58) 10
  2. ΓΑΣ Καματερού (120-80) 8
  3. Αθηναϊκός (100-76) 6
  4. ΓΣ Αστέρας Μελισσίων (64-92) 4
  5. ΑΕ Ζεφυρίου (85-119) 2
  6. Θρακομακεδόνες Sport Club (51-106) 0

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ:

  1. ΑΣΕ Δούκα (198-57) 10
  2. ΕΣΝ Βριλησσίων (105-58) 8
  3. Ηλυσιακός (97-105) 6
  4. ΑΟ Παράδεισος Αμαρουσίου (93-114) 4
  5. Αθηναϊκός (2) (74-114) 2
  6. Δίας Μοσχάτου-Ταύρου (41-162) 0

Για τα Πρωταθλήματα Ε.Σ.Χ.Α. στις κατηγορίες Εφήβων, Νεανίδων, Παίδων, Κορασίδων, Παμπαίδων Α’, Παμπαίδων Β’, Παγκορασίδων Α’ και  Παγκορασίδων Β’, το Σαββατοκύριακο 27-28/1/2018, την Δευτέρα 29/1/2018 και την Τρίτη 30/1/2018 θα πραγματοποιηθούν οι συναντήσεις:

ΣΑΒΒΑΤΟ 27/1/2018:

ΠΑΙΔΩΝ: Πολιτείας 17.00: ΑΟ Πολιτείας - Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων

Ηλιούπολης 19.30: ΑΣ Ηλιούπολης - Δίας Μοσχάτου Ταύρου

Ιλισίων 20.00: Ηλυσιακός - Πανελλήνιος ΓΣ

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ: Καματερού 14.50: Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων - ΑΣ Ηλιούπολης

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α’: Πανελληνίου 10.30: Πανελλήνιος ΓΣ - ΑΣΟΧ Φοίβος

Βριλησσίων 11.10: ΕΣΝ Βριλησσίων - Αθηναϊκός

Καματερού 16.10: ΓΑΣ Καματερού (1) - Αναγέννηση Βύρωνα

Κορωπίου 17.30: ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου - ΑΣΕ Δούκα

Ιωνικού ΝΦ 20.00: Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας - Έσπερος Καλλιθέας

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α’: Βύρωνα 12.00: Αθηναϊκός-  Ολυμπιακός Κερατσινίου

Βριλησσίων 12.35: ΕΣΝ Βριλησσίων - ΟΦ Νέας Ιωνίας

Καματερού 13.40: ΓΑΣ Καματερού - Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β’: Βύρωνα 13.15: Αθηναϊκός (2) - ΑΟ Τελαμώνας Σαλαμίνας

Μοσχάτου 17.45: Δίας Μοσχάτου Ταύρου - ΔΑΣ Αραφήν

Νίκαιας 20.00: ΓΝΟ Άρης Νικαίας - Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας

ΠΑΓΚΟΡΑΣΊΔΩΝ Β’: Ν. Ιωνίας 13.20: ΟΦ Νέας Ιωνίας - ΔΑΣ Ζεφυρίου

 

ΚΥΡΙΑΚΗ 28/1/2018:

ΕΦΗΒΩΝ: Βριλησσίων 11.40: ΕΣΝ Βριλησσίων - ΓΑΣ Καματερού

ΠΑΙΔΩΝ: Καλλιθέας 19.15: Έσπερος Καλλιθέας - ΟΦ Νέας Ιωνίας

Νίκαιας 20.00: ΓΝΟ Άρης Νικαίας - Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ: Νέας Ιωνίας 15.00: ΟΦ Νέας Ιωνίας - ΓΝΟ Άρης Νικαίας

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α’:  Καματερού 14.10: Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων - ΓΑΣ Καματερού (2)

Κερατσινίου 17.40: Ολυμπιακός Κερατσινίου - Δίας Μοσχάτου Ταύρου

Ηλιούπολης 20.00: ΑΣ Ηλιούπολης - ΓΝΟ Άρης Νικαίας

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β’: Βύρωνα 12.00: ΑΟ Παράδεισος Αμαρουσίου - Αθηναϊκός

ΑΠΚ Δαϊς 12.45: ΑΣΕ Δούκα - ΕΣΝ Βριλησσίων

Άνοιξης 13.00: ΑΣ Άνοιξης Διονύσου - ΑΕΚ

Νέας Ιωνίας 13.30: ΟΦ Νέας Ιωνίας - Πανελλήνιος ΓΣ

Κερατσινίου 16.20: Ολυμπιακός Κερατσινίου - ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου

Ιλισίων 20.00: Ηλυσιακός - ΓΣ Αστέρας Μελισσίων

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α’: Κορωπίου 11.00: ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου - ΑΣ Ηλιούπολης

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β’: Κορωπίου 09.45: ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου - ΔΑΣ Ζεφυρίου

 

ΔΕΥΤΕΡΑ 29/1/2018:

ΝΕΑΝΙΔΩΝ: Κορυδαλλού 21.30: ΑΟΑΟΔ Κορυδαλλού - ΓΑΣ Καματερού

 

ΤΡΙΤΗ 30/1/2018:

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β’: Καματερού 15.00: ΓΑΣ Καματερού - Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων

Πολιτείας 19.30: ΑΕ Ζεφυρίου - Θρακομακεδόνες Sports Club

Σε συναντήσεις για τα Πρωταθλήματα Ε.Σ.Χ.Α. στις κατηγορίες Εφήβων, Νεανίδων, Παίδων, Κορασίδων, Παμπαίδων Α’, Παγκορασίδων Α΄, Παμπαίδων Β’ και Παγκορασίδων Β’, που έγιναν το Σαββατοκύριακο 20-21/1/2018 και την Δευτέρα 22/1/2018 σημειώθηκαν τα αποτελέσματα:

ΕΦΗΒΩΝ (6η αγωνιστική): ΓΝΟ Άρης Νικαίας - ΕΣΝ Βριλησσίων: 22-20

 

ΓΑΣ Καματερού - ΑΣΕ Δούκα: 19-21

 

Αναγέννηση Βύρωνα - Πανιώνιος ΓΣΣ: 23-27

 

ΠΑΙΔΩΝ (7η αγωνιστική): Πανελλήνιος ΓΣ - Έσπερος Καλλιθέας: 43-28

 

Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων - Ηλυσιακός: 12-28

 

ΟΦ Νέας Ιωνίας - ΑΣ Ηλιούπολης 2006: 39-18

 

ΕΣΝ Βριλησσίων - ΓΝΟ Άρης Νικαίας 29-22

 

Αναγέννηση Βύρωνα - ΑΕΚ: 30-41

 

ΑΣ Κορωπίου «ΓΣ Παπασιδέρης» - ΑΣΕ Δούκα: 27-39

 

Δίας Μοσχάτου Ταύρου - Πανιώνιος ΓΣΣ: 22-39

 

Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας - Ολυμπιακός Κερατσινίου: 36-38

 

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ (10η αγωνιστική): ΑΣ Κορωπίου «ΓΣ Παπασιδέρης» - ΟΦ Νέας Ιωνίας: 9-42

 

ΓΝΟ Άρης Νικαίας - ΑΠΕΣ Καπανδριτίου: 22-27

 

ΓΑΣ Καματερού - ΑΣ Ηλιούπολης: 20-11

 

Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων - Ολυμπιακός Κερατσινίου: 17-15

 

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α’ (5η αγωνιστική): Αθηναϊκός - Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων (1): 20-28

 

Αναγέννηση Βύρωνα - Πανελλήνιος ΓΣ: 25-21

 

ΓΑΣ Καματερό (2) - ΓΝΟ Άρης Νικαίας: 0-10 (αα)

 

ΟΦ Νέας Ιωνίας - Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας: 17-21

 

ΓΑΣ Καματερό (1) - ΑΣ Ηλιούπολης 2006: 25-19

 

Δίας Μοσχάτου Ταύρου - Ηλυσιακός: 34-21

 

Έσπερος Καλλιθέας - Ολυμπιακός Κερατσινίου: 20-30

 

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α’ (6η αγωνιστική εξ αναβολής): ΓΝΟ Άρης Νικαίας - ΕΣΝ Βριλησσίων: 5-37

 

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α’ (7η αγωνιστική): ΑΟΑΟΔ Κορυδαλλού - Αθηναϊκός: 30-6

 

ΕΣΝ Βριλησσίων - ΑΣ Κορωπίου «ΓΣ Παπασιδέρης»: 29-15

 

ΟΦ Νέας Ιωνίας - ΓΝΟ Άρης Νικαίας: 27-1

 

Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων - ΑΣ Ηλιούπολης 2006: 26-6

 

Ολυμπιακός Κερατσινίου - ΓΑΣ Καματερού: 12-30

 

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β’ (5η αγωνιστική-εξ αναβολής): ΔΑΣ Αραφήν - ΑΣ Κορωπίου «ΓΣ Παπασιδέρης»: 2-34

 

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β’ (6η αγωνιστική): ΕΣΝ Βριλησσίων - Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων: 5-13

 

ΟΦ Νέας Ιωνίας - ΓΑΣ Καματερού: 10-11

 

ΑΠΕΣ Καπανδριτίου - Αθηναϊκός: 15-23