ΕΝΩΣΗ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ ΧΕΙΡΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

Μετά την ολοκλήρωση των αγώνων της Α’  φάσης στο Πρωτάθλημα Ε.Σ.Χ.Α. Παμπαίδων Β’ οι τελικές βαθμολογίες ανά όμιλο είναι οι εξής:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ:

  1. Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων (107-73) 8
  2. ΑΣ Άνοιξης-Διονύσου  (120-74)   6
  3. Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας (74-61) 4
  4. Πανελλήνιος ΓΣ (53-94)  2
  5. Τελαμών Σαλαμίνας (36-88) 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ:

  1. ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου (140-30) 10
  2. ΑΕΚ  (93-51) 8
  3. ΓΝΟ Άρης Νικαίας (77-71) 6
  4. ΟΦ Ν. Ιωνίας (70-107) 4
  5. ΔΑΣ Αραφήν (47-99) 2
  6. Αναγέννηση Βύρωνα (0-50) 0
  • Η Αναγέννηση Βύρωνα έχει αποσυρθεί από την διοργάνωση.

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ:

  1. Ολυμπιακός Κερατσινίου (111-58) 10
  2. ΓΑΣ Καματερού (120-80) 8
  3. Αθηναϊκός (100-76) 6
  4. ΓΣ Αστέρας Μελισσίων (64-92) 4
  5. ΑΕ Ζεφυρίου (85-119) 2
  6. Θρακομακεδόνες Sport Club (51-106) 0

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ:

  1. ΑΣΕ Δούκα (198-57) 10
  2. ΕΣΝ Βριλησσίων (105-58) 8
  3. Ηλυσιακός (97-105) 6
  4. ΑΟ Παράδεισος Αμαρουσίου (93-114) 4
  5. Αθηναϊκός (2) (74-114) 2
  6. Δίας Μοσχάτου-Ταύρου (41-162) 0

Σε συναντήσεις για τα Πρωταθλήματα Ε.Σ.Χ.Α. στις κατηγορίες Εφήβων, Νεανίδων, Παίδων, Κορασίδων, Παμπαίδων Α’, Παγκορασίδων Α΄, Παμπαίδων Β’ και Παγκορασίδων Β’, που έγιναν το Σαββατοκύριακο 20-21/1/2018 και την Δευτέρα 22/1/2018 σημειώθηκαν τα αποτελέσματα:

ΕΦΗΒΩΝ (6η αγωνιστική): ΓΝΟ Άρης Νικαίας - ΕΣΝ Βριλησσίων: 22-20

 

ΓΑΣ Καματερού - ΑΣΕ Δούκα: 19-21

 

Αναγέννηση Βύρωνα - Πανιώνιος ΓΣΣ: 23-27

 

ΠΑΙΔΩΝ (7η αγωνιστική): Πανελλήνιος ΓΣ - Έσπερος Καλλιθέας: 43-28

 

Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων - Ηλυσιακός: 12-28

 

ΟΦ Νέας Ιωνίας - ΑΣ Ηλιούπολης 2006: 39-18

 

ΕΣΝ Βριλησσίων - ΓΝΟ Άρης Νικαίας 29-22

 

Αναγέννηση Βύρωνα - ΑΕΚ: 30-41

 

ΑΣ Κορωπίου «ΓΣ Παπασιδέρης» - ΑΣΕ Δούκα: 27-39

 

Δίας Μοσχάτου Ταύρου - Πανιώνιος ΓΣΣ: 22-39

 

Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας - Ολυμπιακός Κερατσινίου: 36-38

 

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ (10η αγωνιστική): ΑΣ Κορωπίου «ΓΣ Παπασιδέρης» - ΟΦ Νέας Ιωνίας: 9-42

 

ΓΝΟ Άρης Νικαίας - ΑΠΕΣ Καπανδριτίου: 22-27

 

ΓΑΣ Καματερού - ΑΣ Ηλιούπολης: 20-11

 

Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων - Ολυμπιακός Κερατσινίου: 17-15

 

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α’ (5η αγωνιστική): Αθηναϊκός - Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων (1): 20-28

 

Αναγέννηση Βύρωνα - Πανελλήνιος ΓΣ: 25-21

 

ΓΑΣ Καματερό (2) - ΓΝΟ Άρης Νικαίας: 0-10 (αα)

 

ΟΦ Νέας Ιωνίας - Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας: 17-21

 

ΓΑΣ Καματερό (1) - ΑΣ Ηλιούπολης 2006: 25-19

 

Δίας Μοσχάτου Ταύρου - Ηλυσιακός: 34-21

 

Έσπερος Καλλιθέας - Ολυμπιακός Κερατσινίου: 20-30

 

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α’ (6η αγωνιστική εξ αναβολής): ΓΝΟ Άρης Νικαίας - ΕΣΝ Βριλησσίων: 5-37

 

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α’ (7η αγωνιστική): ΑΟΑΟΔ Κορυδαλλού - Αθηναϊκός: 30-6

 

ΕΣΝ Βριλησσίων - ΑΣ Κορωπίου «ΓΣ Παπασιδέρης»: 29-15

 

ΟΦ Νέας Ιωνίας - ΓΝΟ Άρης Νικαίας: 27-1

 

Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων - ΑΣ Ηλιούπολης 2006: 26-6

 

Ολυμπιακός Κερατσινίου - ΓΑΣ Καματερού: 12-30

 

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β’ (5η αγωνιστική-εξ αναβολής): ΔΑΣ Αραφήν - ΑΣ Κορωπίου «ΓΣ Παπασιδέρης»: 2-34

 

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β’ (6η αγωνιστική): ΕΣΝ Βριλησσίων - Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων: 5-13

 

ΟΦ Νέας Ιωνίας - ΓΑΣ Καματερού: 10-11

 

ΑΠΕΣ Καπανδριτίου - Αθηναϊκός: 15-23

Πραγματοποιήθηκαν στα γραφεία της Ε.Σ.Χ.Α.  την Πέμπτη 18/1/2018 οι κληρώσεις της Β’  Φάσης του Πρωταθλήματος Ε.Σ.Χ.Α. Παμπαίδων Β’ καθώς και της προημιτελικής φάσης του Κυπέλλου Ανδρών «Φώτης Μπάβας».

Στο πρωτάθλημα Παμπαίδων Β’, η 1η αγωνιστική σε κάθε έναν από τους τρεις ομίλους έχει ως εξής:

 

Θέσεις 1-8: ΑΣ Άνοιξης Διονύσου-ΑΕΚ, Ολυμπιακός Κερατσινίου-ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου, ΓΑΣ Καματερό-Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων, ΑΣΕ Δούκα-ΕΣΝ Βριλησσίων.

 

Θέσεις 9-16: ΑΟ Παράδεισος Αμαρουσίου-Αθηναϊκός (1), ΓΝΟ Άρης Νικαίας-Ιωνικός Νέας Φιλαδέλφειας, ΟΦ Νέας Ιωνίας-Πανελλήνιος ΓΣ, Ηλυσιακός-ΓΣ Αστέρας Μελισσίων.

 

Θέσεις 17-22: Δίας Μοσχάτου Ταύρου-ΔΑΣ Αραφήν, ΑΕ Ζεφυρίου-Θρακομακεδόνες Sports Club, Αθηναϊκός (2)-ΑΟ Τελαμώνας Σαλαμίνας.

 

Η έναρξη της Β’  Φάσης το Σαββατοκύριακο 27-28 Ιανουαρίου 2018.

 

 

Στην Β’  Φάση (προημιτελικά) του Κυπέλλου Ανδρών «Φώτης Μπάβας» η κλήρωση ήταν:

 

ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου-ΑΟ Τελαμών Σαλαμίνας

 

Ποσειδών Λουτρακίου-ΕΣΝ Βριλησσίων

 

Ιωνικός Νέας Φιλαδέλφειας-Ηλυσιακός

 

ΓΝΟ Άρης Νικαίας-Λεωνίδας Αγίων Αναργύρων

 

Οι αγώνες είναι διπλοί (εντός, έκτος έδρας). Τις επόμενες ημέρες θα ανακοινωθούν οι ημερομηνίες διεξαγωγής τους.

 

Για τα πρωταθλήματα Ε.Σ.Χ.Α. στις κατηγορίες Εφήβων, Νεανίδων, Παίδων, Κορασίδων, Παμπαίδων Α΄, Παγκορασίδων Α’, Παμπαίδων Β΄, Παγκορασίδων Β΄, το Σαββατοκύριακο 20-21/1/2018, την Δευτέρα 22/10/2018 και την Τρίτη 23/1/2018 θα διεξαχθούν οι παρακάτω συναντήσεις:

ΣΑΒΒΑΤΟ 20/1/2018:

ΠΑΙΔΩΝ: Πανελληνίου 10.00: Πανελλήνιος ΓΣ - Έσπερος Καλλιθέας

Καματερού 18.45: Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων - Ηλυσιακός

Ν. Ιωνίας 19.00: ΟΦ Νέας Ιωνίας - ΑΣ Ηλιούπολης 2006

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ: Κορωπίου 19.30: ΑΣ Κορωπίου «ΓΣ Παπασιδέρης» - ΟΦ Νέας Ιωνίας

Νίκαιας 19.45: ΓΝΟ Άρης Νικαίας - ΑΠΕΣ Καπανδριτίου

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α’: Βύρωνα 12.00: Αθηναϊκός - Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων (1)

Βύρωνα 14.15: Αναγέννηση Βύρωνα - Πανελλήνιος ΓΣ

Καματερού 15.40: ΓΑΣ Καματερό (2) - ΓΝΟ Άρης Νικαίας

Νέας Ιωνίας 16.15: ΟΦ Νέας Ιωνίας - Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας

Καματερού 16.40: ΓΑΣ Καματερό (1) - ΑΣ Ηλιούπολης 2006

Μοσχάτου 17.45: Δίας Μοσχάτου Ταύρου - Ηλυσιακός

Καλλιθέας 19.15: Έσπερος Καλλιθέας - Ολυμπιακός Κερατσινίου

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α’: Κορυδαλλού 10.45: ΑΟΑΟΔ Κορυδαλλού - Αθηναϊκός

Νίκαιας 18.00: ΓΝΟ Άρης Νικαίας - ΕΣΝ Βριλησσίων

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β’: Βριλησσίων 11.10: ΕΣΝ Βριλησσίων - Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων

 

ΚΥΡΙΑΚΗ 21/1/2018:

ΠΑΙΔΩΝ: Βριλησσίων 10.15: ΕΣΝ Βριλησσίων - ΓΝΟ Άρης Νικαίας

Βύρωνα 14.00: Αναγέννηση Βύρωνα - ΑΕΚ

Κορωπίου 16.30: ΑΣ Κορωπίου «ΓΣ Παπασιδέρης» - ΑΣΕ Δούκα

Μοσχάτου 19.45: Δίας Μοσχάτου Ταύρου - Πανιώνιος ΓΣΣ

Ιωνικού ΝΦ 20.30: Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας - Ολυμπιακός Κερατσινίου

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ: Καματερού 15.45: ΓΑΣ Καματερού - ΑΣ Ηλιούπολης

Κερατσινίου 17.30: Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων - Ολυμπιακός Κερατσινίου

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α’: Βριλησσίων 11.50: ΕΣΝ Βριλησσίων - ΑΣ Κορωπίου «ΓΣ Παπασιδέρης»

Νέας Ιωνίας 12.30: ΟΦ Νέας Ιωνίας - ΓΝΟ Άρης Νικαίας

Καματερού 14.15: Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων - ΑΣ Ηλιούπολης 2006

Κερατσινίου 14.30: Ολυμπιακός Κερατσινίου - ΓΑΣ Καματερού        

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β’:  Κορωπίου 10.30: ΔΑΣ Αραφήν - ΑΣ Κορωπίου «ΓΣ Παπασιδέρης»

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β’ : Νέας Ιωνίας 14.00: ΟΦ Νέας Ιωνίας - ΓΑΣ Καματερού

Καπανδριτίου 15.00: ΑΠΕΣ Καπανδριτίου - Αθηναϊκός

 

ΔΕΥΤΕΡΑ 22/1/2018

ΕΦΗΒΩΝ: Νικαίας 22.00: ΓΝΟ Άρης Νικαίας - ΕΣΝ Βριλησσίων

Καματερού 22.15: ΓΑΣ Καματερού - ΑΣΕ Δούκα

Βύρωνα 22.30: Αναγέννηση Βύρωνα - Πανιώνιος ΓΣΣ

 

ΤΡΙΤΗ 23/1/2018

ΕΦΗΒΩΝ: «Μ. Μερκούρη» Ρέντη 22.15: Ολυμπιακός ΣΦΠ - Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας

ΝΕΑΝΙΔΩΝ: Νέας Ιωνίας 20.45: ΟΦ Νέας Ιωνίας - ΓΑΣ Καματερού

Πραγματοποιούνται την Πέμπτη 18/1/2018 στις 14.00 στα γραφεία της Ε.Σ.Χ.Α. (Γ’ Σεπτεμβρίου 56-3ος όροφος) οι κληρώσεις της Β’ Φάσης του Πρωταθλήματος Παμπαίδων Β΄ καθώς και της Β’ Φάσης (προημιτελικά) του Κυπέλλου Ανδρών «Φ. Μπάβας».

Πέντε ομάδες της Α2 Εθνικής Κατηγορίας και τρεις ομάδες της Β’ Εθνικής Κατηγορίας θα είναι στην κλήρωση της προημιτελικής φάσης του Κυπέλλου Ανδρών «Φ. Μπάβας».

 

Τα αποτελέσματα των επαναληπτικών αγώνων της Α’  Φάσης (σε παρένθεση τα αποτελέσματα στους πρώτους αγώνες) ήταν:

 

Έσπερος Καλλιθέας-Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας: 27-31 (24-30)

 

Ποσειδών Λουτρακίου-Αθηναϊκός: 24-20 (28-22)

 

ΑΟ Πολιτείας-Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων: 24-27 (20-26)

 

Ηλυσιακός-ΟΦ Νέας Ιωνίας: 18-17 (26-26)

 

Ολυμπιακός Κερατσινίου-Τελαμώνας Σαλαμίνας: 27-33 (18-30)

 

ΓΝΟ Άρης Νικαίας-Αναγέννηση Βύρωνα: 35-17 (32-17)

 

Στην επόμενη φάση προκρίθηκαν οι: Ιωνικός Νέας Φιλαδέλφειας, Ποσειδών Λουτρακίου, Λεωνίδας Αγίων Αναργύρων, Ηλυσιακός, Τελαμών Σαλαμίνας, ΓΝΟ Άρης Νικαίας.

 

Χωρίς αγώνα είχαν προκριθεί στην Β’ Φάση οι: ΕΣΝ Βριλήσσια, ΑΣ Κορωπίου «ΓΣ Παπασιδέρης».

 

Στο Πρωτάθλημα Παμπαίδων Β’, στον όμιλο για τις θέσεις 1-8 προκρίθηκαν οι: Λεωνίδας Αγίων Αναργύρων, ΑΣ Άνοιξης-Διονύσου, ΑΣ Κορωπίου «ΓΣ Παπασιδέρης», ΑΕΚ, Ολυμπιακός Κερατσινίου, ΓΑΣ Καματερό, ΑΣΕ Δούκα, ΕΣΝ Βριλήσσια.

 

Στον όμιλο για τις θέσεις 9-13 θα παίξουν: Ιωνικός Νέας Φιλαδέλφειας, Πανελλήνιος ΓΣ, ΓΝΟ Άρης Νικαίας, ΟΦ Νέας Ιωνίας, Αθηναϊκός-1, Αστέρας Μελισσίων, Ηλυσιακός, ΑΟ Παράδεισος Αμαρουσίου.

 

Στον όμιλο για τις θέσεις 17-23 θα παίξουν: Τελαμών Σαλαμίνας, ΔΑΣ Αραφήν, ΑΕ Ζεφυρίου, Θρακομακεδόνες Sports Club, Αθηναϊκός-2, Δίας Μοσχάτου-Ταύρου.