ΕΝΩΣΗ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ ΧΕΙΡΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

Ο Λεωνίδας Αγίων Αναργύρων και ο Ποσειδώνας Λουτρακίου, προκρίθηκαν στην Β’ Φάση του Κυπέλλου Ε.Σ.Χ.Α. Ανδρών «Φ. Μπάβας».
 
Στους επαναληπτικούς αγώνες για την Α’ Φάση που έγιναν την Τετάρτη 29/11/2017 σημειώθηκαν τα αποτελέσματα:
Ποσειδών Λουτρακίου - Αθηναϊκός: 24-20 (προκρίθηκε ο Ποσειδώνας Λουτρακίου που είχε κερδίσει και στο πρώτο παιχνίδι με 28-22). 
ΑΟ Πολιτείας - Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων: 24-27 (προκρίθηκε ο Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων που είχε κερδίσει και στο πρώτο παιχνίδι με 26-20).
 
Σε αγώνες για τα Τοπικά Πρωταθλήματα Εφήβων και  Παίδων που έγιναν επίσης την Τετάρτη 29/11/2017 σημειώθηκαν τα αποτελέσματα:
Έφηβοι: Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας - Ολυμπιακός ΣΦΠ: 28-27
Παίδες: Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων - Πανελλήνιος ΓΣ: 24-30

Σε παιχνίδια για Τοπικά Πρωταθλήματα Ε.Σ.Χ.Α. Εφήβων, Νεανίδων, Παίδων, Κορασίδων, Παμπαίδων Α’, Παγκορασίδων Α’, Παμπαίδων Β’, Παγκορασίδων Β’, καθώς και για το Κύπελλο Ε.Σ.Χ.Α. Γυναικών, που έγιναν το Σαββατοκύριακο 25, 26/11/2017 και την Δευτέρα 27/11/2017 σημειώθηκαν τα αποτελέσματα:

ΣΑΒΒΑΤΟ 25/11/2017

ΝΕΑΝΙΔΩΝ: ΑΟΑΟΔ Κορυδαλλού-ΓΑΣ Καματερό: 11-50

ΠΑΙΔΩΝ: ΕΣΝ Βριλησσίων-ΑΕΚ: 22-23

                       Έσπερος Καλλιθέας-Πανιώνιος ΓΣΣ: 17-26

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α’: Πανελλήνιος ΓΣ-ΟΦ Νέας Ιωνίας: 30-20

                                        ΑΣΟΧ Φοίβος-ΕΣΝ Βριλησσίων: 21-19

                                        ΓΝΟ Άρης Νικαίας-Αθηναϊκός: 33-24

                                        Ηλυσιακός-ΑΣ Ηλιούπολης 2006: 10-28

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α’: ΑΟΑΟΔ Κορυδαλλού-Ολυμπιακός Κερατσινίου: 18-9

                                                ΓΝΟ Άρης Νικαίας-ΓΑΣ Καματερό: 9-41

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β’: ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου-ΓΝΟ Άρης Νικαίας: 30-12

                                       ΓΑΣ Καματερό (1)-ΑΕ Ζεφυρίου: 28-13

Αθηναϊκός (2)-ΕΣΝ Βριλησσίων: 5-22

Δίας Μοσχάτου-ΑΟ Παράδεισος Αμαρουσίου: 13-34

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β’: ΕΣΝ Βριλησσίων-ΑΠΕΣ Καπανδριτίου: 17-35

        ΟΦ Νέας Ιωνίας-ΑΣ Ηλιούπολης 2006: 16-17

                                                 ΓΑΣ Καματερό-Αθηναϊκός: 11-16

 

ΚΥΡΙΑΚΗ 26/11/2017

ΚΥΠΕΛΛΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ: ΓΝΟ Άρης Νικαίας-Αθηναϊκός: 18-19

ΠΑΙΔΩΝ: Αναγέννηση Βύρωνα-Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας: 28-29

                     Ολυμπιακός Κερατσινίου-ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου: 33-26

                     Ηλυσιακός-Δίας Μοσχάτου: 49-21

                     ΑΣΕ Δούκα-ΓΝΟ Άρης Νικαίας: 43-20

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ: ΓΝΟ Άρης Νικαίας-Ολυμπιακός Κερατσινίου: 11-16   

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α’: ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου-Έσπερος Καλλιθέας: 10-0 (αα)

                                       Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων (2)-Ολυμπιακός Κερατσινίου: 35-12

                                       ΓΑΣ Καματερό (2)-Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων (1): 28-18

                                       Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας-ΑΣΕ Δούκα: 15-35

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α’: ΕΣΝ Βριλησσίων-ΑΣ Ηλιούπολης 2006: 16-12

                                               Αθηναϊκός-ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου: 20-29

                                               ΟΦ Νέας Ιωνίας-Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων: 27-10  

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β’: ΟΦ Νέας Ιωνίας-ΔΑΣ Αραφήν: 23-16

                                        Αναγέννηση Βύρωνα-ΑΕΚ: 0-10 (αα)

                                        ΑΣΕ Δούκα-Ηλυσιακός: 39-12

                                        Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων-Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας: 21-19

                                        ΓΣ Αστέρας Μελισσίων-Αθηναϊκός: 7-19

                                        Ολυμπιακός Κερατσινίου-Θρακομακεδόνες Sports Club: 10-0 (αα)

 

ΔΕΥΤΕΡΑ 27/11/2017

ΕΦΗΒΩΝ: ΕΣΝ Βριλησσίων-ΓΝΟ Άρης Νικαίας: 18-32

                        Πανιώνιος ΓΣΣ-Αναγέννηση Βύρωνα: 19-21

 

Την Τετάρτη 29/11/2017 θα διεξαχθούν οι παρακάτω συναντήσεις:

Κύπελλο Ανδρών «Φ. Μπάβας»: Λουτρακίου 20.00: Ποσειδών Λουτρακίου-Αθηναϊκός

                                                                            Πολιτείας 21.00: ΑΟ Πολιτείας-Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων

Έφηβοι: Ιωνικού ΝΦ 22.15: Ιωνικός Ν. Φιλαδελφείας-Ολυμπιακός ΣΦΠ

Παίδες: Καματερού 20.15: Λεωνίδας Αγίων Αναργύρων-Πανελλήνιος ΓΣ

Πραγματοποιήθηκε την Πέμπτη 23/11/2017 στα γραφεία της Ε.Σ.Χ.Α. η κλήρωση της Β’  Φάσης του Πρωταθλήματος Ε.Σ.Χ.Α. Εφήβων.

Στον όμιλο για τις θέσεις 1-6 θα παίξουν: ΑΣΕ Δούκα, ΓΑΣ Καματερό, ΓΝΟ Άρης Νικαίας, ΕΣΝ Βριλησσίων, Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας, Ολυμπιακός ΣΦΠ.

Στον όμιλο για τις θέσεις 7-11 θα παίξουν: Τελαμώνας Σαλαμίνας, Αναγέννηση Βύρωνα, ΟΦ Νέας Ιωνίας, Πανελλήνιος ΓΣ, Πανιώνιος ΓΣΣ.

 

Η κλήρωση για τον όμιλο 1-6:

1η αγωνιστική:

ΑΣΕ Δούκα-ΓΑΣ Καματερό

ΕΣΝ Βριλησσίων-ΓΝΟ Άρης Νικαίας

Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας-Ολυμπιακός ΣΦΠ

2η αγωνιστική:

ΕΣΝ Βριλησσίων-Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας

Ολυμπιακός ΣΦΠ-ΑΣΕ Δούκα

ΓΝΟ Άρης Νικαίας-ΓΑΣ Καματερό

3η αγωνιστική:

ΑΣΕ Δούκα-ΕΣΝ Βριλησσίων

ΓΑΣ Καματερό-Ολυμπιακός ΣΦΠ

Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας-ΓΝΟ Άρης Νικαίας

4η αγωνιστική:

ΕΣΝ Βριλησσίων-ΓΑΣ Καματερό

Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας-ΑΣΕ Δούκα

ΓΝΟ Άρης Νικαίας-Ολυμπιακός ΣΦΠ

5η αγωνιστική:

Ολυμπιακός ΣΦΠ-ΕΣΝ Βριλησσίων

ΓΑΣ Καματερό-Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας

ΑΣΕ Δούκα-ΓΝΟ Άρης Νικαίας

Στον 2ο γύρο οι αγώνες είναι αντίστροφα.

 

Η κλήρωση για τον όμιλο 7-11:

1η αγωνιστική:

Τελαμώνας Σαλαμίνας-Πανελλήνιος ΓΣ

Πανιώνιος ΓΣΣ-Αναγέννηση Βύρωνα

Ρεπό: ΟΦ Νέας Ιωνίας

2η αγωνιστική:

ΟΦ Νέας Ιωνίας-Τελαμώνας Σαλαμίνας

Πανελλήνιος ΓΣ-Πανιώνιος ΓΣΣ

Ρεπό: Αναγέννηση Βύρωνα

3η αγωνιστική:

Πανιώνιος ΓΣΣ-ΟΦ Νέας Ιωνίας

Αναγέννηση Βύρωνα-Πανελλήνιος ΓΣ

Ρεπό: Τελαμώνας Σαλαμίνας

4η αγωνιστική:

ΟΦ Νέας Ιωνίας-Αναγέννηση Βύρωνα

Τελαμώνας Σαλαμίνας-Πανιώνιος ΓΣΣ

Ρεπό: Πανελλήνιος ΓΣ

5η αγωνιστική:

Πανελλήνιος ΓΣ-ΟΦ Νέας Ιωνίας

Αναγέννηση Βύρωνα-Τελαμώνας Σαλαμίνας

Ρεπό: Πανιώνιος ΓΣΣ  

Στον 2ο γύρο οι αγώνες είναι αντίστροφα.

Η 1η αγωνιστική και στους δυο ομίλους: 27/11/2017 έως 30/11/2017.

 

Σε αγώνες για τα Τοπικά Πρωταθλήματα ΕΣΧΑ στις κατηγορίες  Νεανίδων, Παίδων, Παμπαίδων Α’, Παμπαίδων Β’, Παγκορασίδων Β’, που πραγματοποιήθηκαν το Σάββατο 25/11/2017 τα αποτελέσματα:

ΝΕΑΝΙΔΩΝ: ΑΟΑΟΔ Κορυδαλλού-ΓΑΣ Καματερό: 11-50

ΠΑΙΔΩΝ: ΕΣΝ Βριλησσίων-ΑΕΚ: 22-23

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α’: Πανελλήνιος ΓΣ-ΟΦ Νέας Ιωνίας: 30-20

                                 Ηλυσιακός-ΑΣ Ηλιούπολης 2006: 10-28

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β’: ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου-ΓΝΟ Άρης Νικαίας: 30-12

Αθηναϊκός (2)-ΕΣΝ Βριλησσίων: 5-22

Δίας Μοσχάτου-ΑΟ Παράδεισος Αμαρουσίου: 13-34

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β’: ΕΣΝ Βριλησσίων-ΑΠΕΣ Καπανδριτίου: 17-35

    ΟΦ Νέας Ιωνίας-ΑΣ Ηλιούπολης 2006: 16-17

Ο Ηλυσιακός και ο Τελαμώνας Σαλαμίνας προκρίθηκαν στην Β’  Φάση του Κυπέλλου Ε.Σ.Χ.Α. «Φ. Μπάβας» Ανδρών.

Ο Ηλυσιακός στον επαναληπτικό αγώνα στην έδρα του νίκησε με 18-17 τον Ο.Φ. Νέας Ιωνίας. Στο πρώτο παιχνίδι οι δυο ομάδες είχαν αναδειχθεί 26-26.

Ο Τελαμώνας Σαλαμίνας εκτός έδρας κέρδισε με 33-27 τον Ολυμπιακό Κερατσινίου στον επαναληπτικό αγώνα. Στο πρώτο παιχνίδι ο Τελαμώνας είχε κερδίσει στην Σαλαμίνα με 30-18.