ΕΝΩΣΗ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ ΧΕΙΡΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

Για τα Τοπικά Πρωταθλήματα Ε.Σ.Χ.Α. στις κατηγορίες Παίδων, Κορασίδων, Παμπαίδων Α’, Παγκορασίδων Α’, Παμπαίδων Β΄ και Παγκορασίδων Β’, το Σαββατοκύριακο 24-25/2/2018 θα πραγματοποιηθούν οι παρακάτω συναντήσεις:

ΣΑΒΒΑΤΟ 24/2/2018:

 

ΠΑΙΔΩΝ: Βριλησσίων 12.30: ΕΣΝ Βριλησσίων - Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας

Μοσχάτου 17.45: Δίας Μοσχάτου Ταύρου - Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων

Ιλισσίων 20.00: Ηλυσιακός - ΑΣ Ηλιούπολης 

Νίκαιας 20.15: ΑΕΚ - ΓΝΟ Άρης Νικαίας  

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ: Καματερού 19.15: Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων - ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α’: Βύρωνα 14.40: Αναγέννηση Βύρωνα - ΑΣΕ Δούκα

Καματερού 16.40: Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων (2) - ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου

Ολ. Χωριού 17.15: ΑΣΟΧ Φοίβος - ΑΣ Ηλιούπολης 

Νίκαιας 17.45: ΓΝΟ Άρης Νικαίας - Πανελλήνιος ΓΣ

Καματερού 18.00: ΓΑΣ Καματερού (2) - ΓΑΣ Καματερού (1)

Μοσχάτου 20.00: Δίας Μοσχάτου Ταύρου - ΕΣΝ Βριλησσίων

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α’: Βριλησσίων 11.05: ΕΣΝ Βριλησσίων - Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων

Κορυδαλλού: 11.45: ΑΟΑΟΔ Κορυδαλλού - ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου

Βύρωνα 12.30: Αθηναϊκός - ΓΑΣ Καματερού

Νίκαιας 16.15: ΓΝΟ Άρης Νικαίας - ΑΣ Ηλιούπολης 

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β’: Βύρωνα 11.40: Αθηναϊκός (2) - Θρακομακεδόνες Sports Club

Κορωπίου 11.45: ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου - ΕΣΝ Βριλησσίων

Βύρωνα 13.30: Αθηναϊκός - Πανελλήνιος ΓΣ

Σαλαμίνας 16.30: Τελαμώνας Σαλαμίνας - ΔΑΣ Αραφήν

Ιλισσίων 18.30: Ηλυσιακός - ΟΦ Νέας Ιωνίας 

Μοσχάτου 19.00: Δίας Μοσχάτου Ταύρου - ΑΕ Ζεφυρίου

Νίκαιας 19.00: ΑΟ Παράδεισος Αμαρουσίου - ΓΝΟ Άρης Νικαίας

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β’: Ηλιούπολης 11.15: ΑΣ Ηλιούπολης - ΕΣΝ Βριλησσίων

Καματερού 15.40: Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων - ΔΑΣ Ζεφυρίου

ΚΥΡΙΑΚΗ 25/2/2018:

ΠΑΙΔΩΝ: Νέας Ιωνίας 12.30: ΟΦ Νέας Ιωνίας - Πανελλήνιος ΓΣ

Βύρωνα 14.00: Αναγέννηση Βύρωνα - ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου

Κερατσινίου 18.30: Ολυμπιακός Κερατσινίου - ΑΣΕ Δούκα

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ: Νίκαιας 20.00: ΓΝΟ Άρης Νικαίας - ΓΑΣ Καματερού  

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α’: Καλλιθέας 13.15: Έσπερος Καλλιθέας - Αθηναϊκός 

Κερατσινίου 16.30: Ολυμπιακός Κερατσινίου - Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας

Ιλισσίων 19.45: Ηλυσιακός - Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α’: Νέας Ιωνίας 14.30: ΟΦ Νέας Ιωνίας - Ολυμπιακός Κερατσινίου

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β’: Άνοιξης 13.00: ΑΣ Άνοιξης Διονύσου - Ολυμπιακός Κερατσινίου

Καματερού 13.45: Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων - ΑΕΚ

Μελισσίων 17.00: Αστέρας Μελισσίων - Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β’: Καπανδριτίου 15.00: ΑΠΕΣ Καπανδριτίου - ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου

Ο ΓΝΟ Άρης Νικαίας νίκησε με 29-26 τον Λεωνίδα Αγίων Αναργύρων στο πρώτο αγώνα της προημιτελικής φάσης του Κυπέλλου Ανδρών Ε.Σ.Χ.Α. «Φώτης Μπάβας».

Δεκάλεπτα: 5-4, 11-12, 14-16 (ημίχρονο), 18-22, 25-24, 29-26 (τελικό).

Διαιτητές: Ψύλλος-Μπράμου.

ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ (Μελετάκος): Τζανάκης, Μπελεχρής, Αρτινιάν, Ποταμούσης 1, Γιαμπουράνης, Αμανατίδης 4, Μουλιάτος, Γρηγοράκης 2, Ζαχάρης 4, Μαλανδρένιας 3, Τερλέσκι, Κλημανόγλου 5, Ταβλαρίδης 2, Ακερμανίδης, Γραμματικόπουλος 4, Μελετάκος 4.

ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ (Αθανασιάδης): Τσιμπλάκος, Μακρυγιάννης 6, Παράσχης 10, Μηνιωτής 2, Μαρούδας 1, Τσέλος 5, Σοφικίτης, Λεμπέσης 1, Γιαννακούρας, Βλαχάκης, Κλείτσικας, Μωραϊτης, Βασιλείου 1.

Δίλεπτα: 2/4. Πέναλτι: 5/6, 2/3.

Για το Κύπελλο Ε.Σ.Χ.Α. Ανδρών «Φ. Μπάβας» (προημιτελική φάση) και τα Πρωταθλήματα Ε.Σ.Χ.Α. στις κατηγορίες Εφήβων, Παίδων και  Παμπαίδων Β’, το Σαββατοκύριακο 17-18/2/2018 και την Τρίτη 20/2/2018 θα διεξαχθούν οι συναντήσεις:

Σάββατο 17/2/2018:

Κύπελλο Ανδρών «Φ. Μπάβας»: Νίκαιας 19.00: ΓΝΟ Άρης Νικαίας - Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων

Παίδων: Ιλισίων 20.00: Ηλυσιακός - Πανιώνιος ΓΣΣ

Παμπαίδων Β’: Ιωνικού ΝΦ 17.30: Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας - ΟΦ Νέας Ιωνίας

Κυριακή 18/2/2018:

Παίδων: Καματερού 14.15: Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων - ΟΦ Νέας Ιωνίας

Καλλιθέας 20.00: Έσπερος Καλλιθέας - ΑΣ Ηλιούπολης

Τρίτη 20/2/2018:

Εφήβων: Καματερού 22.15: ΓΑΣ Καματερού - ΕΣΝ Βριλησσίων

Ρέντη 22.15: Ολυμπιακός ΣΦΠ - ΓΝΟ Άρης Νικαίας

Σε συναντήσεις για τα πρωταθλήματα Ε.Σ.Χ.Α. στις κατηγορίες Εφήβων, Νεανίδων και Παίδων που πραγματοποιήθηκαν στις 16, 17, 18, 20 Φεβρουαρίου 2018 σημειώθηκαν τα αποτελέσματα:

Εφήβων: Ολυμπιακός ΣΦΠ - ΓΝΟ Άρης Νικαίας: 23-18

Νεανίδων: ΟΦ Νέας Ιωνίας - ΑΟΑΟΔ Κορυδαλλού: 42-7

Παίδων: Ηλυσιακός - Πανιώνιος: 34-27

Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων - ΟΦ Ν. Ιωνίας: 16-25

Έσπερος Καλλιθέας - ΑΣ Ηλιούπολης: 20-31

Σε συναντήσεις που έγιναν την Πέμπτη 8/2/2018, το Σαββατοκύριακο 10-11/2/2018 και την Δευτέρα 12/2/2018, για τα Πρωταθλήματα Ε.Σ.Χ.Α. στις κατηγορίες, Εφήβων, Παίδων, Κορασίδων, Παμπαίδων Α’, Παμπαίδων Β΄, Παγκορασίδων Α΄ και Παγκορασίδων Β’ , σημειώθηκαν τα αποτελέσματα:

ΠΕΜΠΤΗ 8/2/2018:

ΕΦΗΒΩΝ: ΑΣΕ Δούκα - Ολυμπιακός ΣΦΠ: 27-24

ΣΑΒΒΑΤΟ 10/2/2018:

ΠΑΙΔΩΝ: Πανελλήνιος ΓΣ - Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων: 19-16  

ΑΕΚ - ΕΣΝ Βριλησσίων: 28-19

Δίας Μοσχάτου Ταύρου - Ηλυσιακός: 20-39 

Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας - Αναγέννηση Βύρωνα: 28-27

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ: ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου - Ολυμπιακός Κερατσινίου: 11-26

ΓΝΟ Άρης Νικαίας - Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων: 13-23

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α’: Πανελλήνιος ΓΣ - ΓΑΣ Καματερού (2): 19-26

Αθηναϊκός - ΟΦ Νέας Ιωνίας: 18-23  

ΓΑΣ Καματερού (1) - ΑΣΕ Δούκα: 20-28 

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β’: Πανελλήνιος ΓΣ - Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας: 19-14

ΑΕ Ζεφυρίου - Αθηναϊκός (2): 16-13

ΑΕΚ - ΓΑΣ Καματερού: 28-44

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α’ : ΑΣ Ηλιούπολης - Αθηναϊκός: 17-11

ΑΟΑΟΔ Κορυδαλλού - ΟΦ Νέας Ιωνίας: 8-19 

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β’: ΕΣΝ Βριλησσίων - Αθηναϊκός: 7-26

ΓΑΣ Καματερού - Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων: 14-11

ΚΥΡΙΑΚΗ 11/2/2018:

ΠΑΙΔΩΝ: ΟΦ Νέας Ιωνίας - ΑΟ Πολιτείας: 48-17 

ΓΝΟ Άρης Νικαίας - ΑΣΕ Δούκα: 17-23

ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου - Ολυμπιακός Κερατσινίου: 32-36 

Πανιώνιος - Έσπερος Καλλιθέας: 23-20

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ: ΓΑΣ Καματερού - ΟΦ Νέας Ιωνίας: 22-34

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α’: ΕΣΝ Βριλησσίων - Έσπερος Καλλιθέας: 33-12 

Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων (1) - Δίας Μοσχάτου Ταύρου: 33-28 

Αναγέννηση Βύρωνα - ΑΣΟΧ Φοίβος: 29-28 

ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου - ΓΝΟ Άρης Νικαίας: 22-23 

ΑΣ Ηλιούπολης - Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων (2): 25-31

Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας - Ηλυσιακός: 25-21

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β’: ΑΣ Άνοιξης Διονύσου - ΕΣΝ Βριλησσίων: 18-13 

Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων - ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου: 24-27 

ΟΦ Νέας Ιωνίας - Αθηναϊκός (1): 13-37

Ολυμπιακός Κερατσινίου - ΑΣΕ Δούκα: 27-13

ΓΝΟ Άρης Νικαίας - Ηλυσιακός: 27-22 

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α’ : ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου - ΓΑΣ Καματερού: 6-24

Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων - ΓΝΟ Άρης Νικαίας: 10-0 (αα)

Ολυμπιακός Κερατσινίου - ΕΣΝ Βριλησσίων: 19-22

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β’: ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου - ΑΣ Ηλιούπολης: 26-27 

ΔΕΥΤΕΡΑ 12/2/2018:

ΕΦΗΒΩΝ: Πανελλήνιος ΓΣ - Αναγέννηση Βύρωνα: 22-18