ΕΝΩΣΗ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ ΧΕΙΡΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

Σε συναντήσεις για τα Πρωταθλήματα Ε.Σ.Χ.Α. στις κατηγορίες Εφήβων, Παίδων, Κορασίδων, Παμπαίδων Α’, Παγκορασίδων Α’, Παμπαίδων Β’ και Παγκορασίδων Β’, που έγιναν στις 30/12/2012, 2/12/2017 και 3/12/2017 σημειώθηκαν τα αποτελέσματα:

 

ΕΦΗΒΟΙ: ΑΣΕ Δούκα - ΓΑΣ Καματερό: 32-14

 

ΠΑΙΔΩΝΔίας Μοσχάτου - ΑΟ Πολιτείας: 35-54

   ΟΦ Νέας Ιωνίας - Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων: 34-23

   ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου - Αναγέννηση Βύρωνα: 36-31

  ΑΣΕ Δούκα - Ολυμπιακός Κερατσινίου: 35-29

  ΑΣ Ηλιούπολης 2006 - ΠΟΚ Έσπερος: 39-20

  ΓΝΟΝ Ο Άρης - ΑΕΚ: 28-47

  ΑΟ Πολιτείας - ΟΦ Νέας Ιωνίας: 15-34

  Ιωνικός ΝΦ - ΕΣΝ Βριλησσίων: 22-23

 

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ: ΑΟ Λεωνίδας Αγίων Αναργύρων - ΓΝΟΝ Ο Άρης: 18-16

 ΟΦΝΙ - ΓΑΣ Καματερό: 37-17

 Ολυμπιακός Κερατσινίου - ΑΣ Κορωπίου ΓΣ Παπασιδέρης: 28-16

 

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α’: Δίας Μοσχάτου - ΓΑΣ Καματερό (1): 15-43

Ολυμπιακός Κερατσινίου - Ηλυσιακός: 25-21

Ιωνικός ΝΦ - Πανελλήνιος ΓΣ: 22-23

 

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α’: ΓΝΟ Άρης Νικαίας - Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων: 5-20

 

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β’ :  ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου - ΟΦ Νέας Ιωνίας: 45-5

  Αθηναικός - ΑΕ Ζεφυρίου: 34-13

  ΑΟ Παράδεισος Αμαρουσίου - ΕΣΝ Βριλησσίων: 8-18

  ΑΣ Άνοιξης Διονύσου - ΑΟ Λεωνίδας Αγίων Αναργύρων: 27-29

  ΓΝΟΝ Ο Αρης - ΑΕΚ: 19-20

  ΓΣ Αστέρας Μελισσίων - Ολυμπιακός Κερατσινίου: 9-22

  Θρακομακεδόνες Sports Club - ΓΑΣ Καματερό: 15-30

  Ηλυσιακός ΑΟ - Αθηναϊκός ΑΣΒ "2": 29-21

 

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β’: ΓΑΣ Καματερό - ΑΣ Ηλιούπολης: 11-8

     ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου - ΕΣΝ Βριλησσίων: 34-13

     Αθηναϊκός ΑΣΒ - ΑΟ Λεωνίδας Αγίων Αναργύρων: 23-8

 

Αποτελέσματα 2/12/2017 & 3/12/2017

Συνολικά 27 παιχνίδια για τα Πρωταθλήματα Ε.Σ.Χ.Α. στις κατηγορίες Παίδων, Κορασίδων, Παμπαίδων Α’, Παγκορασίδων Α’, Παμπαίδων Β’ και Παγκορασίδων Β’ θα πραγματοποιηθούν το Σαββατοκύριακο 2-3 Δεκεμβρίου 2017. Αναλυτικά:
 
ΣΑΒΒΑΤΟ 2/12/2017:
ΠΑΙΔΩΝ:   Πολιτείας 14.00: Δίας Μοσχάτου-ΑΟ Πολιτείας 
   Ν. Ιωνίας 16.30: ΟΦ Νέας Ιωνίας-Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων 
   Ηλιούπολης 18.45: ΑΣ Ηλιούπολης-Έσπερος Καλλιθέας
   Κορωπίου: 19.30: ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου-Αναγέννηση Βύρωνα
   ΑΠΚ Δαϊς 21.15: ΑΣΕ Δούκα-Ολυμπιακός Κερατσινίου 
ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α’: Καματερού 16.40: Δίας Μοσχάτου-ΓΑΣ Καματερό (1)
      Ιωνικού ΝΦ 19.30: Ιωνικός ΝΦ-Πανελλήνιος ΓΣ
      Κερατσινίου 19.50: Ολυμπιακός Κερατσινίου-Ηλυσιακός
ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α’: Νίκαιας 19.15: ΓΝΟ Άρης Νικαίας-Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων
ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β’ :  Βύρωνα 11.45: Αθηναϊκός-ΑΕ Ζεφυρίου
Κορωπίου 17.30: ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου-ΟΦ Νέας Ιωνίας
ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β’: Καματερού 15.40: ΓΑΣ Καματερό-ΑΣ Ηλιούπολης 
     Κορωπίου 16.00: ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου-ΕΣΝ Βριλησσίων
     Καπανδριτίου 18.00: ΑΠΕΣ Καπανδριτίου-ΟΦ Ν. Ιωνίας
 
ΚΥΡΙΑΚΗ 3/12/2017 
ΠΑΙΔΩΝ: Νικαίας 15.30: ΓΝΟ Άρης Νικαίας-ΑΕΚ 
Πολιτείας 19.00: ΑΟ Πολιτείας-ΟΦ Νέας Ιωνίας 
Ιωνικού ΝΦ 20.30: Ιωνικός ΝΦ-ΕΣΝ Βριλησσίων
ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ:  Καματερού 14.15: Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων-ΓΝΟ Άρης Νικαίας
 Ν. Ιωνίας 15.00: ΟΦ Νέας Ιωνίας-ΓΑΣ Καματερό 
 Κερατσινίου 18.40: Ολυμπιακός Κερατσινίου-ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου
ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β': Βριλησσίων 11.50: ΑΟ Παράδεισος Αμαρουσίου-ΕΣΝ Βριλησσίων 
      Άνοιξης 13.00: ΑΣ Άνοιξης Διονύσου-Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων
      Νικαίας 13.45: ΓΝΟ Άρης Νικαίας-ΑΕΚ
      Κερατσινίου 16.15: ΓΣ Αστέρας Μελισσίων-Ολυμπιακός Κερατσινίου
      Πολιτείας 18.00: Θρακομακεδόνες Sports Club-ΓΑΣ Καματερό
      Ιλισσίων 20.30: Ηλυσιακός-Αθηναϊκός (2)
ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β’: Βύρωνα 12.00: Αθηναϊκός-Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων
 
Επίσης την Δευτέρα 4/12/2017 για τα Πρωταθλήματα Ε.Σ.Χ.Α. Εφήβων και Νεανίδων θα γίνουν οι συναντήσεις:
ΕΦΗΒΟΙ: Πανελληνίου 21.15: Πανελλήνιος ΓΣ-Πανιώνιος ΓΣΣ
 Νικαίας 22.00: ΓΝΟ Άρης Νικαίας-ΓΑΣ Καματερό 
ΝΕΑΝΙΔΕΣ:Καματερό 22.00: ΓΑΣ Καματερό-ΟΦ Νέας Ιωνίας 

Σε παιχνίδια για Τοπικά Πρωταθλήματα Ε.Σ.Χ.Α. Εφήβων, Νεανίδων, Παίδων, Κορασίδων, Παμπαίδων Α’, Παγκορασίδων Α’, Παμπαίδων Β’, Παγκορασίδων Β’, καθώς και για το Κύπελλο Ε.Σ.Χ.Α. Γυναικών, που έγιναν το Σαββατοκύριακο 25, 26/11/2017 και την Δευτέρα 27/11/2017 σημειώθηκαν τα αποτελέσματα:

ΣΑΒΒΑΤΟ 25/11/2017

ΝΕΑΝΙΔΩΝ: ΑΟΑΟΔ Κορυδαλλού-ΓΑΣ Καματερό: 11-50

ΠΑΙΔΩΝ: ΕΣΝ Βριλησσίων-ΑΕΚ: 22-23

                       Έσπερος Καλλιθέας-Πανιώνιος ΓΣΣ: 17-26

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α’: Πανελλήνιος ΓΣ-ΟΦ Νέας Ιωνίας: 30-20

                                        ΑΣΟΧ Φοίβος-ΕΣΝ Βριλησσίων: 21-19

                                        ΓΝΟ Άρης Νικαίας-Αθηναϊκός: 33-24

                                        Ηλυσιακός-ΑΣ Ηλιούπολης 2006: 10-28

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α’: ΑΟΑΟΔ Κορυδαλλού-Ολυμπιακός Κερατσινίου: 18-9

                                                ΓΝΟ Άρης Νικαίας-ΓΑΣ Καματερό: 9-41

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β’: ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου-ΓΝΟ Άρης Νικαίας: 30-12

                                       ΓΑΣ Καματερό (1)-ΑΕ Ζεφυρίου: 28-13

Αθηναϊκός (2)-ΕΣΝ Βριλησσίων: 5-22

Δίας Μοσχάτου-ΑΟ Παράδεισος Αμαρουσίου: 13-34

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β’: ΕΣΝ Βριλησσίων-ΑΠΕΣ Καπανδριτίου: 17-35

        ΟΦ Νέας Ιωνίας-ΑΣ Ηλιούπολης 2006: 16-17

                                                 ΓΑΣ Καματερό-Αθηναϊκός: 11-16

 

ΚΥΡΙΑΚΗ 26/11/2017

ΚΥΠΕΛΛΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ: ΓΝΟ Άρης Νικαίας-Αθηναϊκός: 18-19

ΠΑΙΔΩΝ: Αναγέννηση Βύρωνα-Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας: 28-29

                     Ολυμπιακός Κερατσινίου-ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου: 33-26

                     Ηλυσιακός-Δίας Μοσχάτου: 49-21

                     ΑΣΕ Δούκα-ΓΝΟ Άρης Νικαίας: 43-20

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ: ΓΝΟ Άρης Νικαίας-Ολυμπιακός Κερατσινίου: 11-16   

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α’: ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου-Έσπερος Καλλιθέας: 10-0 (αα)

                                       Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων (2)-Ολυμπιακός Κερατσινίου: 35-12

                                       ΓΑΣ Καματερό (2)-Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων (1): 28-18

                                       Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας-ΑΣΕ Δούκα: 15-35

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α’: ΕΣΝ Βριλησσίων-ΑΣ Ηλιούπολης 2006: 16-12

                                               Αθηναϊκός-ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου: 20-29

                                               ΟΦ Νέας Ιωνίας-Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων: 27-10  

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β’: ΟΦ Νέας Ιωνίας-ΔΑΣ Αραφήν: 23-16

                                        Αναγέννηση Βύρωνα-ΑΕΚ: 0-10 (αα)

                                        ΑΣΕ Δούκα-Ηλυσιακός: 39-12

                                        Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων-Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας: 21-19

                                        ΓΣ Αστέρας Μελισσίων-Αθηναϊκός: 7-19

                                        Ολυμπιακός Κερατσινίου-Θρακομακεδόνες Sports Club: 10-0 (αα)

 

ΔΕΥΤΕΡΑ 27/11/2017

ΕΦΗΒΩΝ: ΕΣΝ Βριλησσίων-ΓΝΟ Άρης Νικαίας: 18-32

                        Πανιώνιος ΓΣΣ-Αναγέννηση Βύρωνα: 19-21

 

Την Τετάρτη 29/11/2017 θα διεξαχθούν οι παρακάτω συναντήσεις:

Κύπελλο Ανδρών «Φ. Μπάβας»: Λουτρακίου 20.00: Ποσειδών Λουτρακίου-Αθηναϊκός

                                                                            Πολιτείας 21.00: ΑΟ Πολιτείας-Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων

Έφηβοι: Ιωνικού ΝΦ 22.15: Ιωνικός Ν. Φιλαδελφείας-Ολυμπιακός ΣΦΠ

Παίδες: Καματερού 20.15: Λεωνίδας Αγίων Αναργύρων-Πανελλήνιος ΓΣ

Ο Λεωνίδας Αγίων Αναργύρων και ο Ποσειδώνας Λουτρακίου, προκρίθηκαν στην Β’ Φάση του Κυπέλλου Ε.Σ.Χ.Α. Ανδρών «Φ. Μπάβας».
 
Στους επαναληπτικούς αγώνες για την Α’ Φάση που έγιναν την Τετάρτη 29/11/2017 σημειώθηκαν τα αποτελέσματα:
Ποσειδών Λουτρακίου - Αθηναϊκός: 24-20 (προκρίθηκε ο Ποσειδώνας Λουτρακίου που είχε κερδίσει και στο πρώτο παιχνίδι με 28-22). 
ΑΟ Πολιτείας - Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων: 24-27 (προκρίθηκε ο Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων που είχε κερδίσει και στο πρώτο παιχνίδι με 26-20).
 
Σε αγώνες για τα Τοπικά Πρωταθλήματα Εφήβων και  Παίδων που έγιναν επίσης την Τετάρτη 29/11/2017 σημειώθηκαν τα αποτελέσματα:
Έφηβοι: Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας - Ολυμπιακός ΣΦΠ: 28-27
Παίδες: Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων - Πανελλήνιος ΓΣ: 24-30

 

Σε αγώνες για τα Τοπικά Πρωταθλήματα ΕΣΧΑ στις κατηγορίες  Νεανίδων, Παίδων, Παμπαίδων Α’, Παμπαίδων Β’, Παγκορασίδων Β’, που πραγματοποιήθηκαν το Σάββατο 25/11/2017 τα αποτελέσματα:

ΝΕΑΝΙΔΩΝ: ΑΟΑΟΔ Κορυδαλλού-ΓΑΣ Καματερό: 11-50

ΠΑΙΔΩΝ: ΕΣΝ Βριλησσίων-ΑΕΚ: 22-23

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α’: Πανελλήνιος ΓΣ-ΟΦ Νέας Ιωνίας: 30-20

                                 Ηλυσιακός-ΑΣ Ηλιούπολης 2006: 10-28

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β’: ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου-ΓΝΟ Άρης Νικαίας: 30-12

Αθηναϊκός (2)-ΕΣΝ Βριλησσίων: 5-22

Δίας Μοσχάτου-ΑΟ Παράδεισος Αμαρουσίου: 13-34

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β’: ΕΣΝ Βριλησσίων-ΑΠΕΣ Καπανδριτίου: 17-35

    ΟΦ Νέας Ιωνίας-ΑΣ Ηλιούπολης 2006: 16-17