ΕΝΩΣΗ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ ΧΕΙΡΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

Για τα πρωταθλήματα Ε.Σ.Χ.Α. στις κατηγορίες Κορασίδων, Παμπαίδων Α΄, Παγκορασίδων Α’, Παμπαίδων Β΄, Παγκορασίδων Β’, Μίνι, καθώς και για το Κύπελλο Ανδρών «Φ. Μπάβας» και Κύπελλο Γυναικών, το Σαββατοκύριακο 19 και 20 Μαϊου 2018 θα διεξαχθούν οι συναντήσεις:

Διαβάστε περισσότερα: Προγραμμα πρωταθληματων Ε.Σ.Χ.Α. 19/5/2018 & 20/5/2018

Ο Α.Σ.Ε. Δούκα στέφθηκε πρωταθλητής Ε.Σ.Χ.Α. στην κατηγορία Παίδων για την αγωνιστική περίοδο 2017-2018.

Μετά από συναρπαστικό τελικό που έγινε στο Δημοτικό Κλειστό Γυμναστήριο Ηλιούπολης παρουσία 700 θεατών, νίκησε με 34-33 την Α.Ε.Κ..

Στον μικρό τελικό ο Ολυμπιακός Κερατσινίου επικράτησε, μετά από επίσης ένα πολύ καλό και ανταγωνιστικό παιχνίδι, με 31-29 του Α.Σ. Κορωπίου «Γ.Σ. Παπασιδέρης», κατακτώντας έτσι την 3η  θέση στην κατάταξη.

Η τελική κατάταξη του πρωταθλήματος Αττικής Παίδων : 1) Α.Σ.Ε. Δούκα, 2) Α.Ε.Κ., 3) Ολυμπιακός Κερατσινίου, 4) Α.Σ. Κορωπίου «Γ.Σ. Παπασιδέρης».

Διαβάστε περισσότερα: Ο Α.Σ.Ε. Δουκα πρωταθλητης Ε.Σ.Χ.Α. στους παιδες

Ο Α.Σ.Ε. Δούκα και η Α.Ε.Κ. θα αναμετρηθούν στον τελικό του Πρωταθλήματος Ε.Σ.Χ.Α. της κατηγορίας Παίδων που θα πραγματοποιηθεί την Τρίτη 15 Μαϊου 2018.

Η αναμέτρηση θα γίνει στο Δημοτικό Κλειστό Γυμναστήριο Ηλιούπολης στις 20:30.

Στον μικρό τελικό της διοργάνωσης (3η-4η θέση) θα παίξουν ο Ολυμπιακός Κερατσινίου με τον Α.Σ. Κορωπίου «Γ.Σ. Παπασιδέρης» στην αναμέτρηση που θα ξεκινήσει στις 18.30, στο ίδιο γήπεδο.

Στους επαναληπτικούς ημιτελικούς τα αποτελέσματα ήταν:

Α.Σ.Ε. Δούκα - Α.Σ. Κορωπίου «Γ.Σ. Παπασιδέρης»: 36 - 29 (στο πρώτο παιχνίδι οι δυο ομάδες είχαν έρθει ισόπαλες με 30 - 30).

Ολυμπιακός Κερατσινίου - Α.Ε.Κ.: 29 - 29 (στο πρώτο παιχνίδι είχε επικρατήσει η Α.Ε.Κ. με 33 - 26).

Σε συναντήσεις για τα Πρωταθλήματα Ε.Σ.Χ.Α. Παίδων, Παμπαίδων Α΄, Παγκορασίδων Α’, Παμπαίδων Β’, Παγκορασίδων Β’, Μίνι Κορίτσια καθώς και για το Κύπελλο ΕΣΧΑ Γυναικών, που πραγματοποιήθηκαν το Σαββατοκύριακο 12 και 13 Μαϊου 2018 σημειώθηκαν τα αποτελέσματα:

ΣΑΒΒΑΤΟ 12/5/2018:

ΚΥΠΕΛΛΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ: ΑΟΑΟΔ Κορυδαλλού-Αθηναϊκός: 17-25

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α’: ΟΦ Ν. Ιωνίας-Αθηναϊκός: 25-22

ΑΣΕ Δούκα-ΓΑΣ Καματερού (1): 28-19

ΓΑΣ Καματερού (2)-Πανελλήνιος ΓΣ: 37-27

ΑΣΟΧ Φοίβος-Αναγέννηση Βύρωνα: 25-36

Δίας Μοσχάτου Ταύρου-Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων (1):  28-44

Ηλυσιακός-Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας: 22-19

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α’: ΓΝΟ Άρης Νικαίας-Ολυμπιακός Κερατσινίου: 13-23

ΓΑΣ Καματερού-ΑΣ Ηλιούπολης: 21-11

ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου-ΟΦ Νέας Ιωνίας: 12-35

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β’: Ολυμπιακός Κερατσινίου-Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων: 26-21

Τελαμώνας Σαλαμίνας-Δίας Μοσχάτου Ταύρου: 26-9

ΓΣ Αστέρας Μελισσίων-Αθηναϊκός: 26-31

Ηλυσιακός-ΓΝΟ Άρης Νικαίας: 9-19

ΓΑΣ Καματερού-ΑΣΕ Δούκα: 21-24

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β’: ΔΑΣ Ζεφυρίου-ΓΑΣ Καματερού: 4-27

ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου-Αθηναϊκός: 22-21

 

ΚΥΡΙΑΚΗ 13/5/2018

ΠΑΙΔΩΝ:

Β’ Αγώνες Ημιτελικής φάσης: Ολυμπιακός Κερατσινίου-ΑΕΚ: 29-29 (προκρίθηκε η ΑΕΚ στον τελικό που είχε κερδίσει στο Α’ αγώνα με 33-26)

ΑΣΕ Δούκα-ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου: 36-29 (προκρίθηκε ο ΑΣΕ Δούκα. Ο Α’ αγώνας είχε λήξει: 30-30).

Χιαστί για τις θέσεις 5-8: ΕΣΝ Βριλησσίων-Αναγέννηση Βύρωνα: 26-19 (στον Α΄ αγώνα  είχε κερδίσει η Αναγέννηση Βύρωνα με 25-21. Προκρίθηκε για τις θέσεις 5-6  ο ΕΣΝ Βριλησσίων)

ΓΝΟ Άρης Νικαίας-Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας: 29-17 (στον Α’ αγώνα είχε κερδίσει  ο ΓΝΟ Άρης Νικαίας με 44-39 και προκρίθηκε να αγωνιστεί για τις θέσεις 5-6).

 

Σε εξ αναβολής παιχνίδι για τις θέσεις 9-17: Ηλυσιακός-ΟΦ Νέας  Ιωνίας: 29-33

 

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α’: Έσπερος Καλλιθέας-ΕΣΝ Βριλησσίων: 13-40

Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων (2)-ΑΣ Ηλιούπολης: 33-25

ΓΝΟ Άρης Νικαίας-ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου: 35-24

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β’: ΑΕΚ-ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου: 14-21

ΑΣ Άνοιξης Διονύσου-Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων:  27-32

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α’: ΕΣΝ Βριλησσίων-ΑΟΑΟΔ Κορυδαλλού: 33-12

Αθηναϊκός-Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων: 23-33

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β’: ΟΦ Νέας Ιωνίας-Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων: 16-13

ΑΠΕΣ Καπανδριτίου-ΑΣ Ηλιούπολης: 9-14

ΜΙΝΙ ΚΟΡΙΤΣΙΑ: ΕΣΝ Βριλησσίων-ΓΑΣ Καματερού: 10-0 (αα)

ΓΑΣ Καματερού-ΟΦ Νέας Ιωνίας: 0-10 (αα)

ΟΦ Νέας Ιωνίας-ΕΣΝ Βριλησσίων: 16-5                                                          

Για τα Πρωταθλήματα Ε.Σ.Χ.Α. Παίδων, Παμπαίδων Α΄, Παγκορασίδων Α’, Παμπαίδων Β’, Παγκορασίδων Β’, Μίνι Κορίτσια καθώς και για το Κύπελλο Ε.Σ.Χ.Α. Γυναικών, το Σαββατοκύριακο 12 και 13 Μαϊου 2018 θα διεξαχθούν οι συναντήσεις:

ΣΑΒΒΑΤΟ 12/5/2018:

ΚΥΠΕΛΛΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ: Κορυδαλλού 16,50: ΑΟΑΟΔ Κορυδαλλού-Αθηναϊκός

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α’: Nέας Ιωνίας 13.15:  ΟΦ Ν. Ιωνίας-Αθηναϊκός

ΑΠΚ Δαϊς 14.30: ΑΣΕ Δούκα-ΓΑΣ Καματερού (1)

 

Καματερού 15.40: ΓΑΣ Καματερού (2)-Πανελλήνιος ΓΣ

Ολυμπιακού Χωριού 18.00: ΑΣΟΧ Φοίβος-Αναγέννηση Βύρωνα

Μοσχάτου 18.15: Δίας Μοσχάτου Ταύρου-Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων (1)

Ιλισσίων 19.30: Ηλυσιακός-Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α’: Νίκαιας 13.10: ΓΝΟ Άρης Νικαίας-Ολυμπιακός Κερατσινίου

Καματερού 16.45: ΓΑΣ Καματερού-ΑΣ Ηλιούπολης

Κορωπίου 18.30: ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου-ΟΦ Νέας Ιωνίας

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β’: Κερατσινίου 15.45: Ολυμπιακός Κερατσινίου-Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων

Σαλαμίνας 16.00: Τελαμώνας Σαλαμίνας-Δίας Μοσχάτου Ταύρου

Μελισσίων 17.20: ΓΣ Αστέρας Μελισσίων-Αθηναϊκός

Ιλισσίων 17.45: Ηλυσιακός-ΓΝΟ Άρης Νικαίας

Καματερού 18.00: ΓΑΣ Καματερού-ΑΣΕ Δούκα

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β’: Ζεφυρίου 11.00: ΔΑΣ Ζεφυρίου-ΓΑΣ Καματερού

Κορωπίου 11.30: ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου-Αθηναϊκός

ΚΥΡΙΑΚΗ 13/5/2018

ΠΑΙΔΩΝ: Ιλισσίων 12.30: Ηλυσιακός-ΟΦ Νέας  Ιωνίας

Βριλησσίων 16.30: ΕΣΝ Βριλησσίων-Αναγέννηση Βύρωνα

Κερατσινίου 18.30: Ολυμπιακός Κερατσινίου-ΑΕΚ

ΑΠΚ Δαϊς 18.30: ΑΣΕ Δούκα-ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου

Νίκαιας 19.00: ΓΝΟ Άρης ΝικαΊας-Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας   

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α’: Καλλιθέας 13.45: Έσπερος Καλλιθέας-ΕΣΝ Βριλησσίων

Καματερού 14.15: Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων (2)-ΑΣ Ηλιούπολης

Νίκαιας 20.15: ΓΝΟ Άρης Νικαίας-ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β’: ΟΑΚΑ 11.00: ΑΕΚ-ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου

Ζεφυρίου 12.30: ΑΕ Ζεφυρίου-ΔΑΣ Αραφήν

Άνοιξης 13.00: ΑΣ Άνοιξης Διονύσου-Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α’: Βριλησσίων 11.45: ΕΣΝ Βριλησσίων-ΑΟΑΟΔ Κορυδαλλού

Βύρωνα 12.00: Αθηναϊκός-Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β’: Νέας Ιωνίας 15.00: ΟΦ Νέας Ιωνίας-Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων

Καπανδριτίου 18.00: ΑΠΕΣ Καπανδριτίου-ΑΣ Ηλιούπολης

ΜΙΝΙ ΚΟΡΙΤΣΙΑ: Νέας Ιωνίας 12.30: ΕΣΝ Βριλησσίων-ΓΑΣ Καματερού

Νέας Ιωνίας 13.10: ΓΑΣ Καματερού-ΟΦ Νέας Ιωνίας

Νέας Ιωνίας 13.50: ΟΦ Νέας Ιωνίας-ΕΣΝ Βριλησσίων

 

Στον πρώτο αγώνα-χιαστί για τις θέσεις 5-8, που έγινε την Τετάρτη 9/5/2018: Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας-ΓΝΟ Άρης Νικαίας: 39-44.